Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Historie sukcesu

Upmedic usprawnia wizyty i diagnostykę lekarską

Program: Szkoła Pionierów PFR

Choć przez 2 lata pandemii COVID-19 w wielu obszarach społeczno – gospodarczych mogliśmy zaobserwować dynamiczny postęp technologiczny, sektorem, w którym wciąż pozostaje wiele do zrobienia w zakresie cyfryzacji i automatyzacji, jest ochrona zdrowia. Rozwiązanie, które może usprawnić codzienną pracę lekarzy tworzy zespół Upmedic. Jak działa i kto je tworzy?

VividQ rewolucjonizuje rynek wyświetlaczy cyfrowych

Program: Szkoła Pionierów PFR

Rozszerzona rzeczywistość ma coraz szersze zastosowanie w edukacji, lotnictwie, medycynie czy po prostu rozrywce. Rozwiązania w tym obszarze rozwija firma VividQ, produkująca oprogramowanie i sterowniki do wyświetlaczy holograficznych. Współttworzy ją Aleksandra Pędraszewska, absolwentka Szkoły Pionierów PFR, wybrana przez magazyn Forbes do prestiżowego rankingu „30 under 30”. Jak to się stało, że odniosła sukces na brytyjskim rynku deep tech?

Przyszłość polskiej służby zdrowia w Jutro Medical

Program: Szkoła Pionierów PFR

Start-up będący jednocześnie publiczną przychodnią podstawowej opieki zdrowotnej? Brzmi to jak dwa różne światy, jednak połączyć je postanowił Adam Janczewski – założyciel Jutro Medical i uczestnik pierwszej edycji Szkoły Pionierów PFR. Jak działa jego firma oraz co dało mu uczestnictwo w programie? Zapraszamy do lektury.

Błyskawiczny test na COVID-19

Program: Akademia BioMed PFR

Genomtec – polska firma z obszaru diagnostyki molekularnej opracowała jeden z najszybszych na świecie testów na koronawirusa oparty o metody genetyczne. Dzięki niemu naukowcy są w stanie wykryć wirusa SARS-COVID-2 w organizmie człowieka w zaledwie 11-12 minut. Już wkrótce produkt będzie dystrybuowany na terenie kilku kontynentów. Dowiedz się, jak przebiegał proces powstawania polskiego wynalazku.

Opieka medyczna na wyciągnięcie ręki

Program: Sieć Mentorów PFR

Z powodu COVID-19 telemedycyna stała się jednym z kluczowych narzędzi, które mogą ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Epidemia skłoniła wiele osób do spróbowania telekonsultacji medycznych i zwiększyła świadomość pacjentów oraz lekarzy w kwestii roli, którą tego typu rozwiązania będą odgrywać w przyszłości. Poznaj start-up Takes Care, który tworzy kompleksowy system telemedyczny, który zyskuje na popularności, a także dowiedz się, z jakimi trudnościami mierzył się, zgłaszając do programu Sieć Mentorów PFR.

Zmiana schematu w rolnictwie

Program: Szkoła Pionierów PFR

Przeobrażanie się klimatu to istotne wyzwanie dla rolnictwa. Jako ludzkość nie chcemy stanąć przed wizją głodu, dlatego wiele firm już teraz poszukuje innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Poznaj przełomową technologię elektrostymulacji roślin start-upu Magnetiqa i dowiedz się, jak wyglądała ich droga od programów inkubacyjnych, po szansę na globalne wykorzystanie urządzenia Grainer do stymulowania zmian na świecie.

Świetny smak i prosty skład – Pora na Pola

Program: Szkoła Pionierów PFR

Co łączy absolwenta budownictwa z żywnością ekologiczną? Na pierwszy rzut oka – niewiele, ale jeśli zajrzymy na portal Pora na Pola – okazuje się, że znajdziemy sporo połączeń. Adrian Piwko – założyciel i pomysłodawca Pora na Pola – internetowego targu naturalnego jedzenia z dostawą do domu. Czy sam Adrian jest rolnikiem? Sprawdź w artykule i dowiedz się co dała mu Szkoła Pionierów PFR i jak jego biznes radzi sobie ze skutkami pandemii.

Branża beauty czeka na efekt szminki

Versum – pionierzy rewolucji cyfrowej w branży beauty w Polsce. Zaczynali jeszcze na studiach od wydawałoby się, skromnej liczby 100 salonów. W 2019 roku z ich usług korzysta już 46 tys. specjalistów, a liczba umówionych wizyt rocznie sięgnęła 36 mln. Sprawdź w artykule, jak w czasach pandemii koronawirusa skutecznie udaje im się wdrażać nowe rozwiązania pomimo panujących restrykcji.