Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Historie sukcesu

Przyszłość polskiej służby zdrowia w Jutro Medical

Program: Szkoła Pionierów PFR

Start-up będący jednocześnie publiczną przychodnią podstawowej opieki zdrowotnej? Brzmi to jak dwa różne światy, jednak połączyć je postanowił Adam Janczewski – założyciel Jutro Medical i uczestnik pierwszej edycji Szkoły Pionierów PFR. Jak działa jego firma oraz co dało mu uczestnictwo w programie? Zapraszamy do lektury.

Błyskawiczny test na COVID-19

Program: Akademia BioMed PFR

Genomtec – polska firma z obszaru diagnostyki molekularnej opracowała jeden z najszybszych na świecie testów na koronawirusa oparty o metody genetyczne. Dzięki niemu naukowcy są w stanie wykryć wirusa SARS-COVID-2 w organizmie człowieka w zaledwie 11-12 minut. Już wkrótce produkt będzie dystrybuowany na terenie kilku kontynentów. Dowiedz się, jak przebiegał proces powstawania polskiego wynalazku.

Opieka medyczna na wyciągnięcie ręki

Program: Sieć Mentorów PFR

Z powodu COVID-19 telemedycyna stała się jednym z kluczowych narzędzi, które mogą ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Epidemia skłoniła wiele osób do spróbowania telekonsultacji medycznych i zwiększyła świadomość pacjentów oraz lekarzy w kwestii roli, którą tego typu rozwiązania będą odgrywać w przyszłości. Poznaj start-up Takes Care, który tworzy kompleksowy system telemedyczny, który zyskuje na popularności, a także dowiedz się, z jakimi trudnościami mierzył się, zgłaszając do programu Sieć Mentorów PFR.

Zmiana schematu w rolnictwie

Program: Szkoła Pionierów PFR

Przeobrażanie się klimatu to istotne wyzwanie dla rolnictwa. Jako ludzkość nie chcemy stanąć przed wizją głodu, dlatego wiele firm już teraz poszukuje innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Poznaj przełomową technologię elektrostymulacji roślin start-upu Magnetiqa i dowiedz się, jak wyglądała ich droga od programów inkubacyjnych, po szansę na globalne wykorzystanie urządzenia Grainer do stymulowania zmian na świecie.

Świetny smak i prosty skład – Pora na Pola

Program: Szkoła Pionierów PFR

Co łączy absolwenta budownictwa z żywnością ekologiczną? Na pierwszy rzut oka – niewiele, ale jeśli zajrzymy na portal Pora na Pola – okazuje się, że znajdziemy sporo połączeń. Adrian Piwko – założyciel i pomysłodawca Pora na Pola – internetowego targu naturalnego jedzenia z dostawą do domu. Czy sam Adrian jest rolnikiem? Sprawdź w artykule i dowiedz się co dała mu Szkoła Pionierów PFR i jak jego biznes radzi sobie ze skutkami pandemii.

Branża beauty czeka na efekt szminki

Versum – pionierzy rewolucji cyfrowej w branży beauty w Polsce. Zaczynali jeszcze na studiach od wydawałoby się, skromnej liczby 100 salonów. W 2019 roku z ich usług korzysta już 46 tys. specjalistów, a liczba umówionych wizyt rocznie sięgnęła 36 mln. Sprawdź w artykule, jak w czasach pandemii koronawirusa skutecznie udaje im się wdrażać nowe rozwiązania pomimo panujących restrykcji.  

#zostańwdomu z aplikacją Kwarantanna domowa

Program: EEC Magenta CVC

TakeTask to polski start-up tworzący oprogramowanie dla dużych przedsiębiorstw, które służy do przydzielania, wykonywania i weryfikacji zadań na dużą skalę w wielu lokalizacjach jednocześnie. Zadania mogą być różne, zaczynając od sprawdzania czystości w sklepach, weryfikacji temperatury żywności, sposobu ekspozycji produktów aż po zgłaszanie awarii sprzętu. W oparciu o to rozwiązanie, stosowane już z sukcesem nie tylko na polskim rynku, TakeTask przygotował w aktualnej sytuacji kryzysowej aplikację “Kwarantanna domowa”. Szybkie i sprawne wdrożenie tego systemu to odpowiedź na wyzwanie związane z efektywną i cyfrową weryfikacją pobytu osób poddanych oficjalnej kwarantannie.

Cząsteczka na życzenie

Program: Akademia BioMed PFR

Czy myślałeś/-aś kiedyś o tym, jak powstają nowe leki? Kim są ludzie, którzy rewolucjonizują przemysł farmaceutyczny i tworzą cząsteczki, ratujące ludzkie życie? Przeczytaj historię start-upu Pikralida i zobacz, jak Akademia BioMed PFR pomogła im zdobyć umiejętności biznesowe i nawiązać nowe kontakty w branży zdrowia.