Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

aplikacja HearMe

HearMe walczy o zdrowie psychiczne polskich i zagranicznych pracowników

Program: Szkoła Pionierów PFR

Czy wiecie, że Polacy są jednymi z najbardziej zestresowanych pracowników w Unii Europejskiej? Walczyć z tym niepokojącym zjawiskiem postanowił start-up HearMe, którego CEO jest Katarzyna Gryzło – uczestniczka III edycji Szkoły Pionierów PFR.

Problemy ze zdrowiem psychicznym stanowiły narastający problem na długo przed wybuchem pandemii koronawirusa. Ostatni rok, który w dużej mierze spędziliśmy w izolacji tylko go pogłębił.

fot. materiały HearMe

Katarzyna Gryzło wraz z Pawłem Pierścionkiem (CTO) i Michałem Pośnikiem (COO) stworzyli aplikację HearMe, która ma pomóc pracodawcom zadbać o zdrowie psychiczne podwładnych. Z badań przeprowadzonych przez start-up oraz ankiet Oracle i firmy ubezpieczeniowej Axa wynika, że niemal 70% pracowników w czasie pandemii zauważyło znaczne pogorszenie się samopoczucia. Jaką odpowiedź na to zjawisko ma HearMe?

- Stworzyliśmy piramidę usług z zakresu wsparcia psychicznego. Na samym jej dole znajdują się indywidualne konsultacje pracowników z psychologiem lub psychoterapeutą, którzy potrzebują pomocy tu i teraz, bo jest im po prostu ciężko. Spotkania odbywają się sam na sam, online w naszej aplikacji. Trochę wyżej w naszej piramidzie są warsztaty z pracownikami. One odbywają się zarówno online, jak i offline – oczywiście w czasie pandemii ze zdecydowaną przewagą tej wirtualnej formy. Na samej górze naszej piramidy są webinary, podczas których chcemy przekazujemy wiedzę i dobre praktyki w zakresie higieny zdrowia psychicznego i dbania o nie – powiedziała w rozmowie ze startup.pfr.pl Kasia Gryzło.

fot. materiały HearMe

Co ciekawe, CEO HearMe podkreśliła, że niezależnie od niepokojącego pogorszenia stanu zdrowia psychicznego wśród pracowników podczas pandemii, ma ona również jeden pozytywny aspekt. W jej ocenie w ostatnich miesiącach zdecydowanie łatwiej jest rozmawiać na temat zdrowia psychicznego z pracodawcami. Nadal jednak sprzedaż rozwiązania pozostaje zdaniem Katarzyny Gryzło najtrudniejszym elementem rozwoju biznesu.

- Nawet jeśli masz doświadczenie w tym zakresie, to tworząc start-up zazwyczaj wchodzisz na rynek z innowacyjnym produktem. Edukacja rynku trwa jakiś czas i my też musieliśmy go poświęcić na ten proces. Gdy zaczynaliśmy, zdobywaliśmy po jednym kliencie na miesiąc lub nawet na dwa miesiące. W pewnym momencie widać było, że świadomość pracodawców zaczęła zdecydowanie rosnąć, a nasza sprzedaż wystrzeliła. Pandemia z jednej strony nam pomogła, bo większą uwagę zaczęto zwracać na problem zdrowia psychicznego, ale z drugiej przeszkodziła, bo w wielu firmach zamrożono w tym czasie budżet na benefity pracownicze. To były przeszkody, które dzielnie, krok po kroku, pokonywaliśmy – powiedziała Kasia Gryzło.

Poza rozwojem HearMe, Kasia Gryzło uczestniczyła również w III edycji Szkoły Pionierów PFR. Jej udział w programie można uznać za wyjątkowo udany, bowiem rozwijany m.in. przez nią projekt – Zajka, zdobył wyróżnienie podczas Gali Finałowej edycji. Pytana przez nas o wrażenia z udziału w tej inicjatywie, powiedziała, że jej zdaniem największą wartością z udziału w Szkole Pionierów PFR był kontakt z fantastycznymi ludźmi – mentorami, uczestnikami oraz organizatorami.

- Podczas programu uczyliśmy się „zarządzać” porażką i błędem, bo jasny jest fakt, że popełnimy dużo błędów i będziemy musieli wyciągać z nich wnioski i uczyć się na nich. Szkoła Pionierów to dla mnie wspaniali mentorzy i uczestnicy z różnym, ale cennym bagażem doświadczeń czy wykształceniem. Wierzę, że te osoby odegrają w moim życiu zawodowym jeszcze dużą rolę i niejedno uda nam się wspólnie wypracować – podsumowała Kasia Gryzło.

Zarówno ona, jak i cały zespół HearMe nie zamierzają zwalniać tempa – właśnie poinformowali o otrzymaniu 100 tys. euro od hiszpańskiego VC Think Bigger Capital na rozwój projektu. Środki te mają zostać zainwestowane w ekspansję aplikacji HearMe w krajach Europy.

Pobierz to studium przypadku

Podobne studia przypadków

VividQ rewolucjonizuje rynek wyświetlaczy cyfrowych

Nowe podejście do nauki programowania i biznes odpowiedzialny społecznie