Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Aktualności

Czy polski edutech jest innowacyjny? Rozmowa z Jakubem Kreftem i Arkadiuszem Klejem [Podcast Pionierów]

Jak wynika z raportu Startup Poland, rynek edukacji cyfrowej w 2025 r. osiągnie wartość ok. 305 mld dolarów. Ponadto, łączna wartość edutechowych jednorożców przekraczała na koniec 2021 roku 77 mld dolarów. Jak na tle świata plasuje się polski sektor edutech i na ile jest on innowacyjny? O tym i o własnych działaniach na rzecz rodzimej edukacji opowiedzieli w Podcaście Pionierów Jakub Kreft, CEO Unicorn VR World i Arkadiusz Klej, prezes Stowarzyszenia im. Stanisława Wyspiańskiego i mentor projektów społecznych i biznesowych.

Jak znaleźć wartość i wybrać właściwy program akceleracyjny dla Twojego start-upu?

W ostatnich latach start-upy mają coraz więcej możliwości rozwoju. Jeśli masz pomysł na biznes, to wystarczająco wiele, by móc zgłosić się do licznych inkubatorów, pre-akceleratorów, a później akceleratorów i uzyskać pomoc w tworzeniu swojego start-upu, nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Jak wybrać ten program, który najlepiej odpowie na potrzeby Twojego rozwiązania i zespołu? O tym napisała Agnieszka Cichocka, Head of Acceleration w Huge Thing.

Kolejna edycja Let’s Get (c)loud – akceleratora Google i Chmury Krajowej

Ruszył nabór do kolejnej edycji akceleratora Let’s Get (c)loud, organizowanego przez Chmurę Krajową i Google Cloud. Przeznaczony jest on dla cyfrowych start-upów, które znajdują się przynajmniej na etapie MVP – i chcą skorzystać z możliwości oferowanych przez chmurę. Poza akceleracją program to także seria otwartych spotkań – w których wezmą udział m.in. przedstawiciele PFR. 

Powiedz "tak" rozwojowi kompetencji biznesowych z programem YES! – Young Entrepreneurs Succeed!

Jeśli jesteś dopiero na starcie swojej kariery zawodowej albo w jej przełomowym momencie - właśnie do Ciebie skierowany jest program YES! – Young Entrepreneurs Succeed! To 14. i ostatnia edycja programu, w ramach którego możesz uczestniczyć w 8 warsztatach merytorycznych i półrocznym mentoringu biznesowym. Sprawdź z jakich możliwości masz szansę skorzystać.

Zgłoś się do akceleracji w foodtech.ac, lub ze swoim pitchem do PARP

W tym tygodniu informujemy o kolejnej porcji start-upowych wydarzeń, które po letniej przerwie wyrastają niczym grzyby po deszczu. Rozpoczęły się m.in. rekrutacja do akceleratora foodtech.ac, PARP ogłosił swój konkurs pitchy, a o kolejnej edycji poinformowali twórcy konferencji MEDmeetsTECH. Przegląd pozostałych ciekawych naszym zdaniem wydarzeń września znajdziesz również pod linkiem.