Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Aktualności

Rozkręcasz startup e-commerce B2C? Sprawdź, który marketplace wybrać dla swojego biznesu!

Choć handel elektroniczny to wciąż stosunkowo młody sektor polskiej gospodarki, rozwija się niezwykle dynamicznie. Świadczą o tym liczne badania. Według portalu Statista, Polska stanowi jeden z najatrakcyjniejszych rynków e-commerce w całej Europie. W 2021 roku zakupy przez internet zrobiło aż 75% polskich internautów, co oznacza, że za pośrednictwem sieci kupuje niemal 22 mln naszych rodaków (ponad 50% populacji kraju).

Jak opowiadać o produkcie, by pozyskać klientów i inwestorów? Posłuchaj rozmowy z Pawłem Tkaczykiem!

Zbudowanie zaangażowanego i kompetentnego zespołu oraz stworzenie innowacyjnego rozwiązania, to tylko część drogi do sukcesu, którą przebyć musi start-up. Ważne jest również to, jak i komu opowiesz o swoim produkcie. Jak dotrzeć do potencjalnych klientów oraz inwestorów? O tym w kolejnym odcinku Podcastu Pionierów opowiedział Paweł Tkaczyk – autor bestsellerowych książek, strateg marki i jeden z najbardziej znanych storytellerów w Polsce!

Innowacje w dużej firmie - od czego rozpocząć pracę nad wprowadzaniem innowacji?

Podniesienie poziomu innowacyjności przez firmę wymaga ustalonych działań wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Niezbędne zatem staje się przyjęcie odpowiedniej strategii rozwoju innowacji i podejmowanie aktywności innowacyjnej w różnych formatach. Przedsiębiorstwa powinny pamiętać o tym, że warto być otwartym na współpracę ze start-upami i nieustanny rozwój. 

MedMeetsTech – konferencja nie tylko dla medtechu

12 maja odbyła się już trzynasta odsłona konferencji MEDMeetsTech. Tematem przewodnim medtechowej konferencji było AI w medycynie, ale pojawiły się też inne kwestie – takie jak wykorzystanie VR i AR czy ogólnie cyfryzacja w ochronie zdrowia, także tej publicznej. Na scenie konferencji zaprezentowały się także młode start-upy. Zobacz naszą relację z konferencji.