Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Aktualności

Międzynarodowe wyróżnienia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła 3. miejsce w światowym rankingu najlepszych stref ekonomicznych. Została też wybrana do czołowej dziesiątki w konkursie dla innowacyjnych ekosystemów start-upowych „InnoVision Ecosystem Awards” na Festiwalu Innowacji DLD Tel Aviv.

Jak Polacy postrzegają nowe technologie? Raport fundacji Digital Poland

Czy pandemia koronawirusa przyspieszyła proces transformacji cyfrowej? Jak nastawieni do nowych technologii są Polacy? Na te i wiele innych pytań odpowiada raport „Technologia w służbie społeczeństwu - czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?" przygotowany przez fundację Digital Poland.

23. edycja konkursu Polski Produkt Przyszłości

Przed nami 23. edycja konkursu Polski Produkt Przyszłości, który skierowany jest do polskich przedsiębiorców oraz instytucji szkolnictwa wyższego. Głównym jego celem jest popularyzacja innowacyjnych rozwiązań. Dlaczego warto zgłosić się do udziału w konkursie? Zapraszamy do lektury.

Dynamiczny wzrost wartości inwestycji VC na polskim rynku – dane z nowego raportu PFR Ventures

PFR Ventures opublikowało kwartalny raport dotyczący transakcji na polskim rynku venture capital (VC). Z raportu wynika, że wartość inwestycji VC na rynku polskim w trzecim kwartale 2020 dokonała znacznego wzrostu w porównaniu do poprzednich kwartałów. Dane wskazują, że w okresie od początku lipca do końca września tego roku, przeprowadzonych zostało 88 transakcji, które dostarczyły polskim innowacyjnym spółkom 707 mln zł.

Jak projekt zmienić w produkt? - relacja z kolejnego etapu konkursu „Aplikacje Jutra”

Za nami trzy dni warsztatów kolejnego etapu konkursu „Aplikacje Jutra”. Jego celem jest wybranie sześciu najbardziej interesujących aplikacji, wykorzystujących nowe technologie do walki z kryzysem wywołanym przez pandemię wirusa COVID-19 i sfinansowanie prototypów. Wnioski z warsztatów mogą być uniwersalnymi wskazówkami dla wszystkich osób chcących rozwijać swoje projekty oraz starać się o ich dofinansowanie.

Szansa na podbój rynków azjatyckich!

Do 21 października można zgłaszać się do programu European FinTech Hackcelerator. Jeżeli prowadzicie start-up z sektora fintech i jesteście zainteresowani podbiciem rynku azjatyckiego lub szukacie międzynarodowych partnerstw - to wydarzenie dla Was! 

Nabór do konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” przedłużony!

Dobra wiadomość dla młodych przedsiębiorców, którzy zainteresowani są wsparciem z funduszy unijnych. Wydłużony został termin przewidziany na składanie wniosków w konkursie „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, którego organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Zwiększony został również budżet projektu, w którym obecnie do rozdysponowania jest 390 mln zł.

Modele sprzedaży B2B i B2C - różnice

Światowy rynek B2B e-commerce od lat dynamicznie rośnie i zgodnie z prognozami specjalistów z Deloitte jeszcze w 2020 roku osiągnie wartość 6,7 biliona dolarów. I choć w Polsce nadal odbywa się więcej transakcji B2C, to jednak przedsiębiorcy wydają więcej niż klienci indywidualni. Czym charakteryzują się rynki B2B i B2C oraz jakie są różnice w modelach sprzedażowych?

Nowy kurs on-line na startup.pfr.pl! Dowiedz się, jak i gdzie znaleźć finansowanie dla Twojej firmy

Szukasz finansowania na rozwój Twojego projektu? Weź udział w bezpłatnym kursie on-line "Jak pozyskać finansowanie na rozwój biznesu?" na startup.pfr.pl. Przed Tobą duża dawka praktycznej wiedzy na temat budowania relacji inwestorskich od najlepszych ekspertów rynkowych – przedstawicieli PFR Ventures, EY, funduszu Speed Up Group, SMOK Ventures oraz kancelarii LAWMORE!

Ruszyła trzecia edycja Szkoły Pionierów PFR

W poniedziałek 31. sierpnia rozpoczęła się trzecia edycja międzynarodowego programu edukacyjnego dla początkujących przedsiębiorców technologicznych i wizjonerów - Szkoła Pionierów PFR.