Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Aktualności

Tarcza Finansowa PFR 2.0 – sprawdź odpowiedzi na często zadawane pytania!

Ruszyła Tarcza Finansowa PFR 2.0! Jeśli jesteś właścicielem mikro -, małej lub średniej firmy, w okresie od 15 stycznia 2021 r. do 28 lutego 2021 r. możesz złożyć wniosek o udzielenie subwencji. To rekompensata za spadek obrotów związany z zakłóceniami w funkcjonowaniu gospodarki na skutek COVID-19. Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i dowiedz się jak uzyskać wsparcie!

„Chcemy, by polscy pracownicy przestali być najbardziej zestresowani w UE” – wywiad z Kasią Gryzło z HearMe

Problemy ze zdrowiem psychicznym stają się coraz bardziej powszechne, a zjawisko to dodatkowo spotęgowała pandemia koronawirusa. Czy w walce o poprawę zdrowia psychicznego nowe technologie są naszym przeciwnikiem, czy sprzymierzeńcem? Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Kasią Gryzło – CEO i CMO start-upu HearMe, aplikacji pomagającej dbać o komfort psychiczny pracowników.

Czym jest bootstrapping i czy to rozwiązanie dla Twojej firmy?

Wśród źródeł finansowania start-upów, o których mogliście przeczytać na naszej stronie były fundusze VC czy aniołowie biznesu. Czas na finansowanie, z którego Polacy korzystają najchętniej, czyli bootstrapping. Brzmi obco? Tłumaczymy co to takiego!

Najważniejsze adresy dla start-upera - Kraków

W Polsce wciąż panuje przekonanie, że wszystkie inicjatywy skierowane do biznesu są skoncentrowane w Warszawie. Nic bardziej mylnego! Dlatego, aby przybliżyć Ci jakie wsparcie dla start-upów oferują poszczególne duże ośrodki miejskie w naszym kraju, rozpoczynamy poniedziałkowy cykl „Najważniejsze adresy dla start-upera”. Na pierwszy ogień idzie Kraków!

Poznaj polskie start-upy z branży edtech – 5 ciekawych rozwiązań edukacyjnych

Choć firmy działające w branży edtech (education technology) rozwijały się prężnie jeszcze przed 2020 r., wybuch pandemii koronawirusa i konieczność przejścia w tryb nauki zdalnej przyspieszył rozwój elektronicznych narzędzi dydaktycznych. Dziś przedstawiamy 5 ciekawych rozwiązań z zakresu edukacji cyfrowej.

Akceleratory dla start-upów – co dzięki nim zyskasz i gdzie je znaleźć?

Mówi się, że najtrudniejszy jest pierwszy krok, ale w świecie start-upów pomysł na biznes to zdecydowanie dopiero początek drogi do sukcesu. Jeśli Twój produkt jest w fazie rozwoju i chcesz skorzystać z instrumentów wsparcia – zarówno merytorycznego, jak i praktycznego – sprawdź, co możesz zyskać dzięki programom akceleracyjnym!

Jednorożce wśród start-upów – sytuacja na rynkach światowych i w Polsce

Choć jednorożce kojarzą się bardziej ze światem bajek niż z twardymi zasadami świata biznesu, to właśnie miarą start-upowych jednorożców często mierzymy jakość ekosystemu start-upowego. Przeczytajcie o tym czym są, jak często występują w biznesowym świecie i czy Polska ma szansę na swojego jednorożca?