Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Aktualności

Polskie startupy pod choinką? Ponad 40 pomysłów na prezent!

Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale i miesiąc, w którym większość z nas myśli o prezentach dla bliskich. Zespół PFR Ventures przejrzał portfolio inwestycji swoich funduszy i wybrał te spółki, których produkty lub usługi sprawdzą się jako Świąteczny upominek. W „Start-upowym Prezentowniku” znajdziecie ponad 40 spółek, z których część postanowiła podzielić się specjalnymi kodami rabatowymi. Lista jest otwarta, więc jeżeli reprezentujesz start-up działający w modelu B2C – dopisz się! 

Program IDA. Spotkanie biznes - VC - Siły Zbrojne pt. „Technologie dual-use na rzecz polskiej gospodarki i bezpieczeństwa”

Polski Fundusz Rozwoju wraz z Partnerami przechodzi do kolejnej fazy projektu IDA , który ma na celu akcelerację technologii o potencjale podwójnego zastosowania. W wyniku stacjonarnego „Bootcampu” w Gdańsku (cyklu warsztatów oraz spotkań biznesowych pomiędzy innowatorami, wojskiem, funduszami VC i spółkami zbrojeniowymi) 15 firm zbudowało swoją wiarygodność oraz zweryfikowało technologie pod kątem możliwości ich wdrożenia i potencjału inwestycyjnego dla funduszy VC.  W wyniku projektu uczestnicy podjęli rozmowy o konsolidacji. 

IDA MasterClass. Od innowatorów technologicznych po sektor obronny

Technologie podwójnego zastosowania, czyli takie, z których korzysta się zarówno w sektorze wojskowym, jak i cywilnym, wspierają innowacje i konkurencyjność gospodarki. Dla polskiej gospodarki to szansa na jeszcze większy poziom bezpieczeństwa. W tym przypadku istotne jest wspieranie współpracy między sektorem naukowym, przedsiębiorstwami i państwem. Odpowiedzią na tę potrzebę jest program IDA, zainicjowany przez PFR z partnerami m.in. Ministerstwem Obrony Narodowej i Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Kto zwyciężył w VI edycji Szkoły Pionierów PFR?

VI edycja Szkoły Pionierów PFR została zakończona – spośród 17 zespołów tworzących swoje technologiczne rozwiązania zaprezentowało się na scenie 8 najlepszych. 50 tys. zł zwyciężyła Jidoka – zespół tworzący platformę pozwalającą małym i średnim firmom na automatyzację procesów i szybsze wprowadzanie rozwiązań AI. Poza tym podczas gali podsumowano dotychczasowe sukcesy programu.

Polscy naukowcy rozwijają AI – od dziś w ramach europejskiej sieci Ellis

Oddział The European Laboratory for Learning and Intelligent Systems (ELLIS) powstał w dzisiejszym dniu w Warszawie. Jednostka powstanie w ramach IDEAS NCBR, ośrodka badawczo-rozwojowego pracującego nad projektami badawczymi dotyczącymi sztucznej inteligencji. To już 41. oddział w ramach sieci ELLIS Society, która obejmuje najważniejsze europejskie centra badań nad sztuczną inteligencją, zlokalizowane m.in. w Cambridge, Oxfordzie, czy w Instytucie Maxa Plancka. Pracujący w Warszawie naukowcy skorzystają z wydajnej infrastruktury obliczeniowej, szkoleń, nowych kontaktów biznesowych i networkingu.