Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Aktualności

Weź udział w wydarzeniach dla branży IT w ramach Tygodnia Programisty

Już pomiędzy 6 a 12 września 2020 r. stacjonarnie w pięciu miastach oraz on-line, odbędą się spotkania, warsztaty i prelekcje w ramach Tygodnia Programisty. Zapoznaj się z harmonogramem i zapisz się na zajęcia, dzięki którym rozpoczniesz karierę w branży IT.

Doradztwo biznesowe dla firm – na czym polega i gdzie go szukać?

Współczesne realia biznesowe wymagają od przedsiębiorców szybkiego reagowania na zmiany i sprawnego wdrażania nowych rozwiązań. Aby podejmować dobre decyzje pod presją czasu, potrzeba nie tylko ogromnej wiedzy i mocnych nerwów, lecz także wieloletniego doświadczenia. I tu z pomocą przychodzą doradcy biznesowi. Na czym polega doradztwo biznesowe? Na co zwrócić uwagę przy wyborze usług doradczych?

5 programów akceleracyjnych dla europejskich start-upów – aktualne nabory

Szukasz wiedzy lub finansowania dla Twojego start-upu i nie chcesz ograniczać się jedynie do polskiego ekosystemu innowacji? Zastanawiasz się, gdzie szukać aktualnych informacji o aplikacjach do programów europejskich? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj pięć programów, do których możesz obecnie zgłosić się ze swoim projektem.

Milionowe dotacje z PARP trafiły w ręce start-upów

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wyłoniła projekty, które otrzymają bezzwrotną dotację w wysokości nawet 1 mln zł w ramach programu Rozwój startupów w Polsce Wschodniej. Do finału przeszło 25 najlepszych firm, które ukończyły inkubację w Platformach Startowych.

Globalny rynek inwestycji VC podczas pandemii – raport

Według raportu MoneyTree przygotowanego przez CB Insights i PwC na drugi kwartał 2020 r. liczba inwestycji w start-upy na świecie oraz wartość łącznych transakcji spadły w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku. Widać natomiast wyraźny wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020. Jak wygląda sytuacja w Polsce i regionie CEE? Dowiesz się tego z artykułu.

Badania fokusowe – czym są i dlaczego mogą pomóc w prowadzeniu Twojego biznesu?

Badanie fokusowe może ujawnić postawy i założenia, jakie ludzie przyjmują przy wyborze różnych produktów lub usług, lub zakwestionować Twoje przypuszczenia dotyczące problemów, z którymi mierzy się Twoja firma. Dowiedz się, jak wykorzystać potencjał drzemiący w grupie i zorganizować sesję z Twoimi klientami.

Znamy 12 finalistów konkursu Aplikacje Jutra PFR

Wyłoniono 12 finałowych aplikacji w konkursie Aplikacje Jutra PFR dedykowanym dla młodych przedsiębiorców technologicznych. Do programu zgłoszono aż blisko 800 innowacyjnych pomysłów, mających na celu pomoc w walce z kryzysem wywołanym przez pandemię. Teraz najlepsze zespoły zawalczą o nagrody o łącznej wartości ponad 1 mln zł., które przeznaczą na stworzenie prototypów. 

Poznaj instrumenty finansowe ARP w ramach Tarczy Antykryzysowej

Jeśli jesteś przedsiębiorcą z sektora MŚP i doświadczyłeś trudności spowodowanych przez COVID-19, skorzystaj z pożyczek obrotowych w ramach Tarczy Antykryzysowej. Pomagą one utrzymać miejsca pracy i kontynuować zwykłą działalność Twojej firmy.

ESOP – czyli jak wynagrodzić najlepszych pracowników

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, jak motywować swoich pracowników, przyciągać talenty i wynagradzać tych, którzy wnoszą największe zaangażowanie i wartość do spółki. Jedną z metod, z pomocą której można osiągnąć wszystkie te cele, jest wdrożenie dobrze ułożonego programu opcyjnego (ESOP) w Twojej firmie. Dowiedz się, czym jest ESOP i co wziąć pod uwagę układając taki program.

Możliwości dofinansowania jednoosobowej działalności gospodarczej

Jednoosobowa działalność gospodarcza zwykle nie jest polecana osobom, które planują rozwijać innowacyjny start-up, ale może się sprawdzić, kiedy np. chcemy zbadać, czy nasz pomysł na biznes ma potencjał do rozwoju. W takiej sytuacji pozyskanie dofinansowania na start to pierwsze poważne wyzwanie, jakie stoi przed młodym przedsiębiorcą. Już sam fakt wyboru formy prawnej dla nowej firmy ma konsekwencje w postaci różnych możliwości uzyskania kapitału zewnętrznego. Gdzie najlepiej szukać dofinansowania dla nowej firmy?