Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Aktualności

Technologia, której nie widzimy, a korzystamy z niej każdego dnia – czym jest RFID tłumaczy Jakub Załuska, dyrektor marketingu w Talkin’ Things

Talkin’ Things to już dojrzały, istniejący od 2014 roku start-up zajmujący się m.in. tworzeniem znaczników RFID, umożliwiających odczyt danych przesyłanych za pomocą fal radiowych. Jak firma się rozwijała, co liczy się w jej branży i jakie są zastosowania RFID – których często nie widzimy? Rozmawiamy z Jakubem Załuską, dyrektorem marketingu w Talkin’ Things.

Ruszył nabór do Klimatonu dla miast - zgłoś się i stwórz aplikację dla lepszego klimatu!

Kwestie zmian klimatycznych choć globalne, mocno dają się we znaki społecznościom lokalnym – także w Polsce. Pomóc miastom w znalezieniu rozwiązania „szytego na miarę” ich problemów i wyzwań mogą programiści. Ruszyła rekrutacja do Klimatonu dla miast – 48 godzinnego maratonu programowania, w którym stawką są m.in. nagrody w wysokości 30 tys. zł!

Infoshare: Co przyniesie przyszłość? Trzy wnioski z widowni

Na stacjonarną edycję Infoshare 4,5 tys. uczestników czekało ponad dwa lata. Post-pandemiczną agendę wypełniły prelekcje globalnych pionierów rozwiązań technologicznych, przybliżających w jakim kierunku ewoluuje branża programistyczna i jakie trendy przyciągną talenty. Jakie najważniejsze wnioski wynieśliśmy z prelekcji i co było dla nas najciekawsze?

Headvice: jak się rozwija uczestnik Szkoły Pionierów?

Headvice to projekt, który powstał w trakcie trzeciej edycji Szkoły Pionierów PFR. Zdobył też specjalną nagrodę publiczności w akceleracyjnym programie UNICORN HUB. To rozwiązanie łączące sztuczną inteligencję i… trychologię, czyli naukę o problemach włosów. Jak to robi i co planuje start-up po ponad pół roku od finału programu? Rozmawiamy z czwórką jego założycieli.