Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Aktualności

Umorzenie ZUS – jak poprawnie złożyć wniosek o zwolnienie ze składek?

Państwo może zwolnić przedsiębiorców z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne za okres od marca do maja 2020 r. W mniejszym zakresie dotyczy to też osób korzystających z ulgi na start. Na złożenie wniosku jest jeszcze czas tylko do końca czerwca. Co możesz zyskać, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz skorzystać z tego rodzaju pomocy publicznej?

Platforma Anti-COVID Offer

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło platformę, na której zaprezentujesz światu swoje rozwiązanie przydatne w walce z pandemią. Zgłoś swoją ofertę i uzyskaj wsparcie w promocji za granicą.

Innowacyjne działania polskich miast przeciwko COVID-19

Chcesz dowiedzieć się, czym jest Urzędomat lub, w których miastach służby porządkowe wykorzystały drony do patrolowania ulic? Poznaj najlepsze z praktyk, które w obliczu pandemii pomagają samorządom troszczyć się o swoich mieszkańców, wspierać przedsiębiorców oraz unowocześniać system edukacji, czy funkcjonowanie urzędów. Niektóre z zaproponowanych rozwiązań pomogą adresować problemy miast przyszłości.

Tarcza antykryzysowa dla biznesu – rusza cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które wesprą przedsiębiorców w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej. 

Targi technologii medycznych MedtecLIVE

Jeśli pracujesz nad rozwiązaniami z branży medycznej i poszukujesz możliwości nawiązania kontaktów z przedstawicielami środowiska biznesowego i naukowego, w terminie 30 czerwca – 2 lipca, dołącz do wirtualnych spotkań. 

Nowa rzeczywistość z raportem Renewed Reality

Teraźniejszość, do której wrócimy po pandemii, nie będzie już taka sama. Przerwanie startych nawyków konsumenckich oraz globalnego łańcucha dostaw spowodowało zmiany społeczne, które zapoczątkowały rewolucję w branżach, takich jak edukacja, zdrowie, czy systemie pracy. Zapoznaj się z raportem Renewed Reality i dowiedz, jak kształtuje się nowa rzeczywistość.

Branża e-commerce pobija rekordy popularności

W ostatnim czasie zakupy przez Internet stały się popularniejsze niż kiedykolwiek, a na rynku e-commerce utrzymuje się tendencja wzrostowa. Konsumenci wybierają przede wszystkim leki i kosmetyki z e-aptek, produkty spożywcze oraz suplementy diety. Na popularności zyskują również sprzęty elektroniczne, produkty dla domu i ogrodu oraz zabawki dziecięce.

Jak zbudować atrakcyjną wizytówkę w Internecie?

Budowanie wizerunku w Internecie to długotrwały i czasochłonny proces. Wymaga wytrwałego realizowania spójnej kampanii komunikacyjnej przy wykorzystaniu różnorodnych kanałów. Jakie działania należy podjąć, aby zbudować wizerunek firmy, który zwiększy renomę marki i liczbę potencjalnych klientów?

Montis Capital zainwestował ponad 7 mln zł w spółkę Biotts

Biotts to wrocławska innowacyjna spółka biotechnologiczna, która rozwija autorską technologię transdermalnego systemu terapeutycznego. Start-up z sukcesem przeprowadził właśnie rundę finansowania z funduszem Montis Capital i uzyskał ponad 7 mln zł na kontynuację badań oraz komercjalizację wypracowanych przez siebie technologii.

Zapoznaj się z badaniem PFR o kondycji polskich przedsiębiorstw w związku z pandemią

Zobacz wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz Polskiego Funduszu Rozwoju i dowiedz się, jak z kryzysem radzą sobie mikro-, małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa w Polsce. W raporcie znajdziesz parametry odnoszące się do ich sytuacji finansowej, sprzedaży, czy planowanych zmian w liczbie pracowników. Badanie przeprowadzono na próbie 400 firm.

Zapoznaj się z warunkami Szybkiej ścieżki NCBR – koronawirusy

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomiło Szybką ścieżkę wsparcia dla zespołów, które dysponują innowacyjnymi projektami, mającymi na celu przeciwdziałanie pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Sprawdź wymagania oraz szczegóły.