Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Upmedic usprawnia wizyty i diagnostykę lekarską

Program: Szkoła Pionierów PFR

Choć przez 2 lata pandemii COVID-19 w wielu obszarach społeczno – gospodarczych mogliśmy zaobserwować dynamiczny postęp technologiczny, sektorem, w którym wciąż pozostaje wiele do zrobienia w zakresie cyfryzacji i automatyzacji, jest ochrona zdrowia. Rozwiązanie, które może usprawnić codzienną pracę lekarzy tworzy zespół Upmedic. Jak działa i kto je tworzy?

Na pomysł start-upu upmedic wpadli programiści, a prywatnie bracia - Paweł Paczuski, absolwent III edycji Szkoły Pionierów PFR i Krzysztof Paczuski. Na początku 2021 r. dołączyła do nich Sophia Renteria, która dzięki doświadczeniu we wspieraniu ekosystemu innowacji w ramach sektora publicznego i prywatnego – w tym m.in. jako trenerka uczestników Szkoły Pionierów PFR, zajęła się biznesowym rozwojem firmy.

Tworzone przez nich oprogramowanie rozpoznaje mowę i automatycznie proponuje lekarzowi prowadzącemu wizytę czy badanie, sugestie opisu. W konsekwencji, pozwala mu łatwo tworzyć wysokiej jakości ustrukturyzowaną, powtarzalną dokumentację. To przynosi przede wszystkim dużą oszczędność czasu, na której korzysta zarówno lekarz, który może przyjąć w tym samym czasie więcej pacjentów, bez uszczerbku na jakości wizyty. Jak wskazują twórcy upmedic, inteligentny kreator dokumentacji medycznej, pozwala tworzyć opisy badań o 70% szybciej niż przy użyciu dotychczas stosowanych metod.

fot. materiały prasowe Upmedic

Kolejną funkcją oprogramowania upmedic jest analizowanie opisów diagnostycznych, którego konsekwencją ma być szybsze podejmowanie trafnych decyzji dotyczących leczenia pacjentów. Na użyciu rozwiązania zyska zatem nie tylko lekarz, ale również przychodnia, w której pracuje oraz – oczywiście – sami pacjenci.

Oprogramowanie tworzone przez upmedic budowane jest z wykorzystaniem bogatej, gromadzonej przez lata bazy opisów badań. Została ona stworzona przez praktyków dla praktyków – jej rozwijaniem zajęli się lekarze, używający systemu podczas codziennej pracy.

Twórcy rozwiązania wskazują, że kierują je zarówno do klienta B2B, jak i B2C. - Ma ono 2 komponenty – jednym jest inteligentny edytor dokumentacji medycznej, a drugim, health intelligence oparte na wytworzonych u nas strukturyzowanych dokumentach. Z naszego produktu korzystać mogą placówki medyczne, firmy ubezpieczeniowe, ale również pojedynczy lekarze. W przypadku przychodni i lekarzy, główną korzyścią z upmedic jest poprawa efektywności – pozwalamy na wytworzenie dokumentacji medycznej trzy razy szybciej niż ma to miejsce w sytuacji tradycyjnej. Firmy ubezpieczeniowe będą natomiast bardziej zainteresowane zautomatyzowaną analityką uporządkowanych przez nasz edytor danych medycznych – tłumaczy Paweł Paczuski.

Jak podkreśla Paweł Paczuski, genezą pomysłu na upmedic były rozmowy ze znajomymi lekarzami, którzy narzekali, jak bardzo męcząca jest biurokracja, która często odbiera chęci do pracy. - Wiemy przecież, że zawód lekarza z natury jest związany z ogromną presją i przeciążeniem, a obowiązki związane z dokumentacją medyczną tylko dodatkowo je pogłębiają. Wraz z bratem jesteśmy informatykami, więc byliśmy w stanie od strony technologicznej zaproponować rozwiązanie, które odpowie na problemy i potrzeby lekarzy. Większość systemów skupia się na poprawności raportowania danych administracyjnych – nam przyświecało zwiększenie efektywności systemu opieki zdrowotnej poprzez automatyzację i standaryzację – dodał Paweł Paczuski.

Pobierz to studium przypadku

Podobne studia przypadków

Weregolf – zwycięzca Szkoły Pionierów PFR, tworzy inteligentne rozwiązanie dla golfistów

Szungitowe kosmetyki w Platformach Startowych

Pionierskie kosmetyki w Platformach Startowych