Akademia BioMed PFR
Czas trwania programu:
dwa tygodnie na przełomie czerwca i lipca 2019 r.Dla kogo:
spółki w początkowej lub średniej fazie wzrostuBranża:
BioTech, MedTechKwota wsparcia:
udział w inicjatywie jest bezpłatnyWkład własny:
nieCo musisz wiedzieć?
- Akademia BioMed PFR to inicjatywa edukacyjna dla innowacyjnych spółek farmaceutycznych i medycznych
- Będzie ona realizowana w dwóch wariantach, uwzględniających specyfikę rozwoju firm w tych w sektorach: BioTech i MedTech
- Nabór odbywa się w formie konkursu
- Nagrodą w konkursie jest pokrycie kosztów szkolenia w Warszawie oraz Misji Międzynarodowej, w tym szkolenia, przelotu oraz zakwaterowania w Wielkiej Brytanii
- W szkoleniach w Polsce może brać udział zespół reprezentantów spółki, składający się z maksymalnie trzech osób, a w zagranicznym wyjeździe tylko jeden jej przedstawiciel
Co zyskasz?
Akademia BioMed PFR to międzynarodowa inicjatywa edukacyjna skierowana do obiecujących spółek, które mają szansę zostać liderami polskiej branży farmaceutycznej i medycznej.
Podczas tygodniowych warsztatów realizowanych w Warszawie przez partnerów konkursu – największe polskie spółki farmaceutyczne, przedstawicieli publicznego i prywatnego sektora ochrony zdrowia, start-upy medyczne oraz ekspertów branżowych – biorące udział w konkursie zespoły uczestników, reprezentujące spółki zdobędą praktyczne umiejętności, dostosowane do etapu rozwoju ich firmy, w następujących obszarach:
- budowanie biznesplanu i skutecznej strategii biznesowej;
- rozwój produktu, uwzględniający specyfikę branży medycznej i farmaceutycznej;
- praktyczna wiedza o dostępnych możliwościach finansowania projektów i nawiązywania relacji inwestorskich;
- komunikacja w branży medycznej i farmaceutycznej;
- aspekty prawne i obowiązujące regulacje;
- efektywne zarządzanie finansami w firmie.
W polskiej części inicjatywy zdobędziesz najbardziej aktualną wiedzę, kompetencje biznesowe i branżowe know-how oraz z pomocą praktyków wypracujesz rozwiązania dla Twojej spółki. Zajęcia będą także okazją do poszerzenia kontaktów branżowych i nawiązania relacji z potencjalnymi inwestorami.
Po warsztatach w Polsce zaplanowana jest Misja Międzynarodowa, koordynowana przez Ambasadę Brytyjską – głównego partnera konkursu, w ramach której jeden wybrany reprezentant spółki weźmie udział w warsztatach w Wielkiej Brytanii. Ich tematyka będzie dotyczyć wymogów oraz charakterystyki brytyjskiego rynku medycznego i farmaceutycznego. Będą one jednocześnie szansą na zbudowanie międzynarodowej sieci kontaktów z firmami na podobnym etapie rozwoju, które rozwijają nowe technologie na rynku brytyjskim.
Inicjatywa zakończy się Galą Finałową w Warszawie, podczas której będziesz miał/-a szansę zaprezentować swoje udoskonalone rozwiązanie przed gronem inwestorów z Polski i UK oraz pozyskać ich zainteresowanie rozwijanym przez Ciebie produktem bądź usługą.
Rozwiń
Jakie wymagania musisz spełnić?
Szukamy spółek z branży farmaceutycznej oraz medycznej, zarejestrowanych na terenie Polski i działających nie dłużej niż siedem lat od pierwszej komercyjnej sprzedaży, pracujących nad innowacyjnymi produktami leczniczymi, wyrobami medycznymi lub usługami wspierającymi przedkliniczny, bądź kliniczny rozwój innowacyjnych leków.
Jeśli rozwijasz produkt leczniczy lub wyrób medyczny, aby zgłosić udział swojej spółki w konkursie, musisz:
- posiadać pełnię praw własności intelektualnej do opracowywanego wynalazku lub posiadać do niego nieograniczoną czasowo i terytorialnie wyłączną licencję;
- uzyskać co najmniej etap proof of concept i umieć udowodnić możliwość osiągnięcia zakładanych przez Ciebie rezultatów.
Firmy świadczące usługi wspierające przedkliniczny lub kliniczny rozwój innowacyjnych leków, muszą wskazać co najmniej dwóch potencjalnych klientów poprzez listy intencyjne.
Rozwiń
Jakie są etapy działania?
Aby zgłosić swoją spółkę do konkursu, wypełnij formularz aplikacyjny. Masz na to czas do 26 maja 2019 r. włącznie. Będzie to możliwe po założeniu profilu użytkownika na partalu startup.pfr.pl.
Kolejnym etapem będzie spotkanie lub rozmowa telefoniczna przeprowadzona z zespołem do spraw naboru, składającym się z ekspertów branżowych i przedstawicieli funduszy inwestycyjnych. Wyłonione zespoły zostaną poinformowane drogą e-mailową o odbiorze nagrody i poproszone o zadeklarowanie składu osobowego, który weźmie udział w warsztatach w Warszawie oraz jednej osoby, która będzie reprezentowała spółkę w części zagranicznej.
Rozwiń
Co dalej?
Laureatami konkursu zostaną reprezentanci 15 spółek medycznych (ścieżka MedTech) i 5 farmaceutycznych (ścieżka BioTech). Warsztaty z ekspertami branżowymi w Polsce odbędą się w czerwcu, a wyjazd do Wielkiej Brytanii na początku lipca 2019 r. Inicjatywa zakończy się prezentacją spółek podczas Gali Finałowej nie później niż cztery miesiące od zakończenia Misji Międzynarodowej.
Pamiętaj, że nagroda pokrywa koszty związane z wyjazdem zagranicznym dla jednego członka zespołu, w tym uwzględnia: koszty podróży, szkoleń, zakwaterowania oraz częściowego wyżywienia. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia podczas warsztatów odbywających się w Polsce.
Rozwiń
Ważne dokumenty
Regulamin Akademii BioMed PFRNabór do tego programu został zakończony
Przejdziesz do formularza aplikacyjnego.
Masz pytania? Napisz do nas
Zwykle odpowiadamy jeszcze tego samego dnia