Najważniejsze adresy dla start-upera - podsumowanie cyklu
Przez ostatnie dwa miesiące przybliżaliśmy Wam instytucje obecne w różnych miastach Polski, które mogą przyczynić się do rozwoju Waszego biznesu. Czas podsumować cykl "adresy dla start-upera" i wskazać, na jakie jeszcze wsparcie może liczyć prowadzona przez Was firma.
Pomysł na serię artykułów przybliżających instrumenty wsparcia dostępne w różnych miastach Polski zrodził się z chęci pokazania, że biznes można robić nie tylko w Warszawie. Właściwie w każdym zakątku naszego kraju prężnie działają Parki Naukowo - Technologiczne, Specjalne Strefy Ekonomiczne, akceleratory i inkubatory przedsiębiorczości oraz różnego rodzaju fundacje, agencje i firmy wspierające rozwój działalności gospodarczej. W instytucjach tych znajdziecie zarówno pomoc ekspercką, finansową, jak i logistyczną. Pomogą Wam także w budowaniu sieci kontaktów i ekspansji zagranicznej.
"Najważniejsze adresy dla start-upera" przybliżały biznesowy krajobraz:
- Krakowa,
- Trójmiasta,
- Wrocławia,
- Łodzi,
- Poznania,
- Katowic,
- Polski Północno - Wschodniej (woj. warmińsko - mazurskie i podlaskie);
- Polski Południowo - Wschodniej (woj. podkarpackie i lubelskie).
Wsparcie online dostępne za jednym kliknięciem!
Przypominamy, że po wsparcie możecie sięgnąć także w formie online! Na naszej stronie możecie zapoznać się z szeroką ofertą programów skierowanych do biznesu, na różnym jego etapie zaawansowania. Na dedykowanej stronie znajdziecie listę inicjatyw oferowanych m.in. przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości czy Bank Gospodarstwa Krajowego. Jeśli myślicie o współpracy z funduszem VC, sprawdźcie sylwetki inwestorów współpracujących z PFR Ventures.
Nie ruszając się z domu możecie skorzystać również z:
- naszych trzech ścieżek kursów online - obecnie możecie skorzystać z dwóch kursów – „Lean Canvas: stwórz swój pierwszy model biznesowy”, „Jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy” oraz kursu „Chmura w biznesie";
- bezpłatnych ebooków;
- wywiadów z przedsiębiorcami i ekspertami w formie filmów w cyklu „Rozmowy o przyszłości” oraz podcastów w serii „Vademecum Innowatora”;
- artykułów, których celem jest dostarczenie Wam jak największej wartości edukacyjnej;
- inspirujących historii sukcesu.