Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Najważniejsze adresy dla start-upera – Polska Południowo – Wschodnia

Na koniec naszej podróży po Polsce w poszukiwaniu najważniejszych adresów dla każdego start-upera odwiedzamy jej południowo-wschodnią część. Zapoznajcie się z miejscami, w których możecie uzyskać wsparcie dla Waszego biznesu, rozwijać produkty i poszerzyć sieć kontaktów!

Lubelski Park Naukowo - Technologiczny

fot. materiały Lubelskiego Parku Naukowo - Technologicznego

Lubelski Park Naukowo – Technologiczny chce ułatwiać przepływ wiedzy pomiędzy biznesem i nauką, poprzez tworzenie platformy dla współpracy przedsiębiorców, start-uperów z lubelskimi uczelniami. Park pomaga w stawianiu pierwszych kroków na drodze do własnej działalności gospodarczej, jak również wspiera transfer technologii. W LPNT znajdziecie infrastrukturę biurową, która pomoże Wam rozwijać biznes i skorzystacie z obsługi księgowej, marketingowej i prawnej. Możecie także uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach oraz wydarzeniach networkingowych i konkursach skierowanych do młodych przedsiębiorców.

Aeropolis Podkarpacki Park Naukowo - Technologiczny

fot. materiały Aeropolis Podkarpackiego Parku Naukowo - Technologicznego

Kolejnym miejscem wartym zaznaczenia na mapie start-upera jest Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis, który podobnie jak Lubelski Park Naukowo – Technologiczny, chce tworzyć platformę współpracy nowoczesnych firm technologicznych oraz podkarpackich uczelni wyższych i ośrodków naukowo- badawczych. Tereny Parku włączone są do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „EURO PARK Mielec”, dlatego przedsiębiorstwa działające w Parku mają możliwość uzyskania ulgi w podatkach i opłatach lokalnych, a także do uzyskania ulg w podatku dochodowym.

Oferta Parku dedykowana jest firmom z branż: lotniczej, IT/ICT, jakości życia, elektromaszynowej, motoryzacyjnej, biotechnologicznej i chemicznej. W Areopolis działa m.in. Inkubator Technologiczny, Preinkubator Akademicki oraz laboratoria badawcze.

Park Naukowo – Technologiczny Rzeszów – Dworzysko

fot. materiały Parku Naukowo - Technologicznego Rzeszów Dworzysko

Ostatni Park Naukowo – Technologiczny w naszym zestawieniu położony jest w powiecie Rzeszowskim. Podobnie jak Areopolis, również jest włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „EURO PARK Mielec”, prowadzenie w nim firmy wiąże się zatem z możliwością skorzystania z ulg podatkowych. Jest to miejsce dla firm tworzących nowoczesne technologie i stawiających na innowacje.

Akcelerator Smart Foodies w Lublinie

Jak twierdzą twórcy tej inicjatywy, Smart Foodies Accelerator jest pierwszym w Polsce inkubatorem i akceleratorem skierowanym do osób rozwijających pomysł na start-up z szeroko rozumianej branży spożywczej (food-tech). Co ważne, rekrutacja do Smart Foodies Accelerator jest prowadzona przez cały rok. Akcelerator daje możliwość:

  • Współpracy z mentorami z branży;
  • Dostępu do laboratorium oraz linii produkcyjnych;
  • Pomocy w uzyskaniu finansowania zewnętrznego;
  • Przetestowania potencjału biznesowego produktu.

Akcelerator Technologiczny ConceptLab w Rzeszowie 

Misją tego akceleratora jest udzielanie profesjonalnego wsparcia od etapu pomysłu do jego realizacji. ConceptLab dysponuje prototypownią, w której twórcy mogą pracować nad projektami oraz przeprowadzać ich testy. Akcelerator skupia się głównie na wsparciu dla projektów typu “hardware-device”, czyli rozwiązaniach konstrukcyjno-narzędziowych, których efektem jest powstanie fizycznych urządzeń. ConceptLab rozpatruje jednak wszystkie zgłoszone projekty, więc jeśli ruszacie z biznesem na Podkarpaciu – nie wahajcie się skierować do akceleratora!

HugeTech w Rzeszowie 

Zarówno początkujący w biznesie, jak i bardziej doświadczeni przedsiębiorcy znajdą wsparcie w HugeTech. To zespół doradców, programistów, projektantów i grafików, organizatorów wydarzeń, specjalistów prawa, księgowości i marketingu. Realizują m.in. programy akceleracyjne, świadczą usługi doradcze i pomagają w rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw. Ponadto pomagają rozpoczynać i rozwijać współpracę z inwestorami.

 

Inne aktualności

Doświadczenia zakupowe ważniejsze niż cena. Czy technologia będzie skuteczną odpowiedzią na potrzeby konsumentów?

Ruszyła rekrutacja do 7 edycji Szkoły Pionierów PFR!