Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

All PFR Ventures funds

Poznaj sylwetki funduszy PFR Ventures

PFR Ventures – pierwszy na polskim rynku profesjonalny inwestor instytucjonalny działający w formule funduszu funduszy – zawarł umowy inwestycyjne już z 52 funduszami VC oraz private equity. Oferują one wsparcie finansowe oraz merytoryczne innowacyjnym firmom działającym na polskim rynku.

PFR Ventures dysponuje kwotą 2,8 mld złotych, którą na przestrzeni pięciu lat zainwestuje w fundusze venture capital lub grupy aniołów biznesu, wspierające polskie start-upy na różnych etapach rozwoju. Sylwetki funduszy VC, wyłonionych w ramach pięciu programów uruchomionych przez PFR Ventures, stopniowo prezentujemy na portalu startup.pfr.pl.

Możesz już zapoznać się ze strategią inwestycyjną oraz wymaganiami następujących funduszy:

  • Innovation Nest

    Innovation Nest inwestuje w projekty na wczesnym etapie rozwoju (seed) i w serii A. W obrębie zainteresowań funduszu są firmy, które mają już działający produkt i pierwszych klientów, oraz miesięczne przychody na poziomie 5-40 tys. USD. Innovation Nest inwestuje w software'owe start-upy B2B z całej Europy, a ticket inwestycyjny to  100 tys. do 1 mln. EUR.

Dowiedz się więcej na temat Innovation Nest.

Zobacz inwestycje Innovation Nest.

 

Icos Capital jest jedną z wiodących firm inwestycyjnych w Europie, specjalizującą się w technologiach przemysłowych i cyfrowych dla zróżnicowanych branż. Fundusz jest wspierany przez trzech międzynarodowych, korporacyjnych inwestorów: Nouryon, Bühler Group oraz Royal Cosun. Finansowanie pochodzi także z Funduszy Europejskich – z zarządzanego przez PFR Ventures Funduszu Funduszy PFR NCBR CVC, który współtworzy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.Ticket inwestycyjny dla tego funduszu wynosi 1-5 mln zł. 

Dowiedz się więcej na temat Icos Capital.

Zobacz inwestycje Icos Capital.

Movens VC dotychczas rozwijało lub wspierało spółki w zróżnicowanych sektorach i modelach biznesowych. Należały do nich m.in.:  martech, marketplaces, fintech,  medtech czy HRtech. Twórcy funduszu są otwarci na inwestowanie w projekty, które wykorzystują technologię w wielu branżach. Każdorazowo sprawdzają jednak dopasowanie kompetencji i możliwości do wyzwań spółki. Ticket inwestycyjny dla tego funduszu wynosi 1-4 mln zł. 

Dowiedz się więcej na temat Movens Capital.

Zobacz inwestycje Movens Capital.

Celem funduszu jest inwestowanie w te zespoły, które chcą zmieniać otaczającą je rzeczywistość poprzez rozwijanie i wdrażanie innowacyjnych technologii przemysłowych oraz IT na rzecz czystej Ziemi. Poza wsparciem finansowym gwarantuje on również stały przepływ wiedzy, budowanej na doświadczeniach jego przedstawicieli, z zakresu rozwijania firmy oraz zapewnienia jej globalnej rozpoznawalności. Wielkość funduszu wynosi 30 mln zł, a ticket inwestycyjny 1-4 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat RST Ventures For Earth.

Zobacz inwestycje RST Ventures For Earth.

Wielkość funduszu wynosi 62,1 mln zł, a ticket inwestycyjny 1-4 mln zł. Kluczowym dla niego obszarem jest rynek MarTech, co wynika z wieloletniego doświadczenia kadry zarządzającej, wyniesionego właśnie z tej branży. Co ważne, każda spółka, która znajdzie się w jego portfelu, będzie miała do dyspozycji wsparcie z zakresu zarządzania strategicznego, operacyjnego, finansowego oraz marketingu, sprzedaży i promocji. 

Dowiedz się więcej na temat KnowledgeHub.

​​​​​Zobacz inwestycje KnowledgeHub.

Fundusz wspiera firmy w całym procesie rozwoju ich produktów – od prototypu przez produkcję po pierwszą sprzedaż. Oferuje także niezbędne zaplecze biznesowe, bazując na bogatej sieci kontaktów oraz doświadczeniu zespołu inwestycyjnego. Każda spółka portfelowa Arkley Brinc może liczyć na dostęp do producentów z Chin czy inwestorów z Doliny Krzemowej, z którymi fundusz współpracuje. Branże znajdujące się w spektrum zainteresowania funduszu to przede wszystkim hardware, IoT oraz MedTech/HealthTech. Oferuje on wsparcie finansowe – wynoszące 1-4 mln zł – start-upom na wczesnym etapie rozwoju, posiadającym co najmniej MVP.

Dowiedz się więcej na temat Arkley Brinc VC.

Zobacz inwestycje Arkley Brinc VC.​​​​​

Celem funduszu jest inwestycja w projekty na wczesnym etapie rozwoju z szeroko pojętej branży energetycznej, ochrony środowiska, czystych technologii oraz inżynierii materiałowej. Poza finansowaniem, wynoszącym nawet 4 mln zł EEC Magenta oferuje m.in. możliwość testowania swoich produktów oraz realizacji pilotażowych wdrożeń w ramach infrastruktury partnera – Grupy Tauron, jak również możliwość korzystania z szerokiej bazy kontaktów. 

Dowiedz się więcej na temat EEC Magenta.

​​​​​Zobacz inwestycje EEC Ventures.​​​​​

Tar Heel Capital Pathfinder VC to doświadczony inwestor międzynarodowy, który umożliwi Ci znalezienie właściwej ścieżki rozwoju Twojej firmy.  W ramach współpracy z funduszem zyskasz dofinansowanie, wynoszące nawet 4 mln zł, oraz dodatkowe wsparcie w postaci wiedzy i kontaktów biznesowych. Fundusz inwestuje w start-upy na wczesnym etapie rozwoju oraz etapie wzrostu, działające w branżach e-Sport, IoT, big data, cloud computing, SaaS, AI oraz marketplace i oferuje pomoc interdyscyplinarnych zespołów programistów, designerów oraz project managerów w doskonaleniu Twojego produktu.

Dowiedz się więcej na temat Tar Heel Capital Pathfinder VC.

​​​​​Zobacz inwestycje Tar Heel Capital Pathfinder.

Zespół inwestycyjny Satus Starter wyróżnia się silnym elementem smart money i aktywnie angażuje się w rozwój Twojego biznesu. Fundusz inwestuje w start-upy na wczesnym etapie rozwoju, działające w branżach AI, Big Data, SaaS, AR, VR, IoT, FinTech, blockchain, cybersecurity oraz marketplace i wspiera je kwotą, wynoszącą nawet 4 mln zł. W ramach współpracy z funduszem możesz liczyć na doświadczenie i wiedzę zespołu inwestycyjnego oraz kontakty do menedżerów, właścicieli wiodących firm i inwestorów, dzięki którym zrealizujesz kolejne rundy dofinansowania.

Dowiedz się więcej na temat Satus Starter.

​​​​​Zobacz inwestycje Satus Starter.

Biomed Innovations inwestuje w start-upy na wczesnym etapie rozwoju. Fundusz specjalizuje się w branży life science, a w szczególności interesują go projekty związane z: urządzeniami medycznymi, medycyną cyfrową, biotechnologią i innowacyjnymi lekami. Zespół Biomed Innovations posiada unikalny branżowy know-how, a także międzynarodowe doświadczenie inwestycyjne zdobyte w Polsce i Izraelu. Współpracując z nim, możesz liczyć na dostęp do sieci partnerów i inwestorów związanych z funduszem oraz otrzymasz wsparcie w zakresie zarządzania firmą i skalowania działalności na zagraniczne rynki. Ticket inwestycyjny na poszczególne projekty wynosi do 4 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat Biomed Innovations.

​​​​​Zobacz inwestycje Biomed Innovations.

SMOK Ventures to polsko-amerykański fundusz, który inwestuje w branże software, gamedev, AR/VR, AI, FinTech, MarTech oraz blockchain. Podejmując z nim współpracę, zyskasz nawet 4 mln dofinansowania dla Twojego projektu oraz dostęp do jego globalnej sieci kontaktów. Partnerzy zarządzający to przedsiębiorcy i liderzy międzynarodowej społeczności start-upowej. Stawiają na budowanie relacji biznesowych opartych na transparentności i zaangażowaniu oraz mają otwartą postawę względem founderów, z którymi współpracują. Poszukują spółek na wczesnym etapie rozwoju.

Dowiedz się więcej na temat SMOK Ventures.

​​​​​Zobacz inwestycje SMOK Ventures.

FundingBox to fundusz, który inwestuje maksymalnie 4 mln zł w start-upy deep tech z sektora: medtech, robotyka, IoT, blockchain, sztuczna inteligencja, life science – szczególnie jeśli mają one wyraźne przewagi technologiczne. Jeśli Twój biznes jest na wczesnym etapie rozwoju, możesz starać się o jego wsparcie, a dodatkowo otrzymasz eksperckie know-how w obszarze budowania zespołu, tworzenia strategii sprzedażowej, skalowania biznesu, ekspansji na rynki zagraniczne oraz pozyskiwania dalszych rund finansowania.

Dowiedz się więcej na temat FundingBox Deep Tech Fund.

​​​​​Zobacz inwestycje Fundingbox.

Fundusz poszukuje silnych, technologicznych zespołów, pracujących nad rozwiązaniami cyfrowymi z obszarów platform B2B i modeli opartych na danych. Inwestuje od 1 do 4 mln zł w spółki na wczesnym etapie rozwoju z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Jego założyciele będą wspierać Cię doradztwem strategicznym i merytorycznym w obszarach, takich jak skalowanie biznesu, rozwój produktu, czy budowanie zespołu.

Dowiedz się więcej na temat bValue.

​​​​​Zobacz inwestycje bValue.

Sunfish Partners to powstały w Niemczech fundusz inwestycyjny, wspierający biznesowo polskie start-upy z sektora deep tech (blockchain, DevOps, IoT i uczenie maszynowe). Posiada swoje biura w Warszawie i Berlinie, a oprócz finansowania, wynoszącego nawet 4 mln zł dla firm na wczesnym etapie rozwoju, founderom zapewnia wsparcie 24/7 w takich dziedzinach, jak: dopracowanie strategii wejścia na rynek, budowanie struktury organizacji, optymalizacja strategii sprzedaży, czy pozyskanie inwestorów do kolejnych rund inwestycyjnych.

Dowiedz się więcej na temat Sunfish Partners.

​​​​​Zobacz inwestycje Sunfish Partners.

Fundusz oferuje wsparcie finansowe w wysokości od 0,5 mln zł do 4 mln zł na rozwój innowacyjnych projektów – nawet tych na najwcześniejszym etapie rozwoju. Przede wszystkim, poszukuje on start-upów z następujących branż: e-commerce, SaaS, fintech, blockchain, eco-mobility. Rozpoczynając współpracę z Kogito Ventures, masz pewność, że zyskujesz partnera wyznającego zasadę „Founders First”, który myśli długoterminowo o rozwoju Twoim i Twojej spółki. 

Dowiedz się więcej na temat Kogito Ventures.

​​​​​Zobacz inwestycje Kogito Ventures.

Oprócz wsparcia finansowego do 4 mln zł dla innowacyjnych projektów od najwcześniejszego etapu rozwoju aż po dojrzałe firmy, fundusz oferuje mentoring, szkolenia z pitchingu, a także ułatwiony dostęp do sieci kontaktów jego przedstawicielek. Współpraca z Black Swan wiąże się również z pomocą podczas całego procesu pozyskiwania inwestora, a następnie – raportowania postępów projektu. Fundusz poszukuje przede wszystkim start-upów z branży: FinTech, ICT, e-commerce, marketplace, digital publishing, EdTech, moda i design czy ekologia i Odnawialne Źródła Energii (OZE). 

Dowiedz się więcej na temat Black Swan Fund.

​​​​​Zobacz inwestycje Black Swan Fund.

Fundusz inwestuje w modelu koinwestycyjnym z Aniołami Biznesu w start-upy na wczesnym etapie rozwoju, a środki, które można pozyskać na rozwój spółki, wynoszą nawet 4 mln zł. Cofounder Zone charakteryzuje indywidualne podejście do każdej inwestycji i współpraca z nim wiąże się z otrzymaniem kompleksowego wsparcia merytorycznego dopasowanego do potrzeb projektu. Jako spółka portfelowa zyskujesz także możliwość nawiązania cennych kontaktów w ramach sieci funduszu, w której skład wchodzą instytucje naukowe, organizacje otoczenia rynku oraz inwestorzy z całego świata – w szczególności z Doliny Krzemowej. Firmy, w które inwestuje fundusz, funkcjonują w branżach: software, cybersecurity, FinTech, technologie mobilne i komunikacja, media, przemysł 4.0, AI i robotyka, zaawansowane materiały i nanotechnologia, medycyna oraz inne.

Dowiedz się więcej na temat CofounderZone.

​​​​​Zobacz inwestycje CofounderZone.

Fundusz oferuje wsparcie kapitałowe wynoszące maksymalnie 4 mln zł dla firm, które dokonały już pierwszej komercyjnej sprzedaży i znajdują się na etapie skalowania działalności. Dzięki współpracy z siecią ekspertów oraz Aniołami Biznesu, Pomerangels dysponuje wiedzą i kontaktami, którzy do każdej inwestycji wnoszą zarówno prywatny kapitał jak i element smart money, wspierając start-upy w dalszym rozwoju. Fundusz poszukuje projektów przede wszystkim z zakresu: ICT, zaawansowanej elektroniki (w tym systemów bezpieczeństwa), technologii zapewniających autonomiczność, nowoczesnych technologii materiałowych, technologii optymalizujących procesy produkcyjne, BioTechu, nowych sposobów świadczenia usług oraz usług on-line.

Dowiedz się więcej na temat Pomerangels.

​​​​​Zobacz inwestycje Pomerangels.​​​​​

Fundusz wspierany jest przez globalną sieć Aniołów Biznesu (w modelu koinwestycyjnym) i inwestuje w start-upy na wczesnym etapie rozwoju. Ticket inwestycyjny Next Road Ventures wynosi do 4 mln zł. Fundusz poszukuje wybitnych projektów w branżach, takich jak: ICT, analytics & big data, SaaS, e-commerce, FinTech, industry 4.0, healthcare & wellbeing i PropTech. Jego niewątpliwym atutem jest młody, energiczny zespół, który stawia na partnerstwo i przyjacielską atmosferę pracy. Pomoże Ci on rozwinąć Twój biznes i przygotować go na wyjście na rynki międzynarodowe. Dodatkowo, w ramach współpracy możesz liczyć na indywidualny mentoring ekspertów branżowych, przedsiębiorców oraz inwestorów, będących partnerami funduszu.

Dowiedz się więcej na temat Next Road Ventures.​​​​​

​​​​​Zobacz inwestycje Next Road Ventures.

W spektrum zainteresowania funduszu znajdują się firmy działające w sektorach, takich jak przemysł 4.0, IoT oraz BioTech. Spółkom, poszukującym finansowania na komercjalizację, wejście na rynek lub dalszą ekspansję, fundusz oferuje wsparcie merytoryczne, dostęp do sieci prywatnych inwestorów i zewnętrznych konsultantów, którzy pomogą zdobyć Twojej firmie niezbędny kapitał oraz zbudować jej wartość na rynku. Montis Capital inwestuje w modelu koinwestycyjnym z Aniołami Biznesu, zaangażowanymi w wybrane projekty na zasadzie deal-by-deal. Ticket inwestycyjny funduszu wynosi 5-22 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat Montis Capital.

​​​​​Zobacz inwestycje Montis Capital.

Fundusz przede wszystkim zajmuje się technologiami deep tech w branżach takich jak: AI i uczenie maszynowe, komputery kwantowe, hardware i procesory nowej generacji oraz alternatywna energetyka. Inwestuje on do 5 mln zł w start-upy, które mogą pochwalić się ukończonym prototypem swojego wynalazku. Atmos Ventures to międzynarodowy fundusz VC, który działa w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jego założyciele będą wspierać Cię w rozwoju Twojego biznesu, zarówno swoim doświadczeniem, jak i dostępem do sieci kontaktów: w tym przedsiębiorstw z listy Fortune 500 oraz globalnej sieci inwestorów, związanej z funduszem.

Dowiedz się więcej na temat Atmos Ventures.

​​​​​Zobacz inwestycje Atmos Ventures.

Augere Ventures inwestuje nawet 15 mln zł w projekty firm z sektora MŚP działających w branżach przemysł 4.0, ICT, life science oraz rozwijających innowacje materiałowe lub spożywcze. Możesz podjąć z nim współpracę, jeśli Twój produkt lub usługa przeszła już walidację technologiczną lub rynkową i szukasz doświadczonego partnera, który zaoferuje Ci wsparcie w kluczowych obszarach strategicznych i operacyjnych na etapie dynamicznego rozwoju Twojej spółki. Fundusz pomoże Ci z identyfikacją i uzupełnieniem brakujących kompetencji w Twoim zespole, a także umożliwi nawiązanie cennych kontaktów biznesowych z międzynarodowymi partnerami, znajdującymi się w jego sieci.

Dowiedz się więcej na temat Augere Ventures.

​​​​​Zobacz inwestycje Augere Ventures.

Fundusz inwestuje w start-upy działające w branżach ICT, IoT, MedTech oraz advanced materials. Jeśli działasz na dużym i wzrostowym rynku oraz Twoja firma znajduje się w fazie wzrostu, możesz liczyć nawet na 20 mln zł dofinansowania. Fundusz działa w modelu koinwestycyjnym z Aniołami Biznesu. Spółki z nim współpracujące mogą zyskać wsparcie w pozyskiwaniu kluczowych partnerstw, określeniu strategii rozwoju oraz bieżącym zarządzaniu firmą, w tym prowadzeniu rachunkowości zarządczej.

Dowiedz się więcej na temat Aper Ventures.

​​​​​Zobacz inwestycje Aper Ventures.

YouNick Mint interesuje się firmami działającymi w sektorach healthcare oraz industry 4.0, w szczególności PropTech, które są w fazie wczesnego wzrostu. Fundusz, oprócz ticketu inwestycyjnego w wysokości od 5 do 12 mln zł, oferuje także wsparcie doświadczonych praktyków branżowych i ekspertyzę w następujących obszarach: HR, projektowanie produktu, marketing i sprzedaż, strategia ochrony IP oraz badania z użytkownikami. Działa w modelu koinwestycyjnym z inwestorami branżowymi, finansowymi i prywatnymi. 

Dowiedz się więcej na temat YouNick Mint.

​​​​​Zobacz inwestycje YouNick Mint.

Finch Capital to międzynarodowy fundusz inwestycyjny, który inwestuje w spółki, pracujące nad rozwiązaniami dla sektora usług finansowych w branżach, takich jak FinTech, PropTech, InsureTech, AI i bezpieczeństwo. Oprócz wsparcia kapitałowego, które może wynieść nawet 20 mln zł, dzięki współpracy z funduszem zyskasz możliwość dostępu do nowych rynków, nawiążesz kontakty z siecią specjalistów z całego świata, a także uzyskasz wszechstronne wsparcie w zakresie: budowania biznesu od podstaw, podejmowania strategicznych decyzji czy pozyskiwania dodatkowych funduszy i partnerów. Finch Capital poszukuje spółek na wczesnym etapie wzrostu.

Dowiedz się więcej na temat Finch Capital.

​​​​​Zobacz inwestycje Finch Capital.

Cogito Capital Partners działa na rynku międzynarodowym – jego zespół zlokalizowany jest w Polsce i USA. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu funduszu w budowaniu spółek o globalnej wartości, współpracując z jego zespołem, możesz liczyć m.in. na doradztwo w zakresie międzynarodowego rozwoju Twojej firmy czy dostęp do sieci partnerów z Europy i USA. Dodatkowo, otrzymasz wsparcie w kluczowych kwestiach strategicznych, pomoc w rekrutacji nowych członków zespołu czy pozyskiwaniu dodatkowych funduszy w kolejnych rundach finansowania. Cogito Capital Partners inwestuje w spółki działające w branżach FinTech, mobile, IoT, SaaS, MedTech, AI, robotyka, będące na wczesnym etapie rozwoju i ekspansji. Ticket inwestycyjny fundusu może wynieść nawet 40 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat Cogito Capital Partners.

​​​​​Zobacz inwestycje Cogito Capital Partners.

Nawiązując współpracę z funduszem, zyskujesz inwestycję wynoszącą 2-16 mln zł na pojedynczą firmę. Fundusz wspiera dojrzałe projekty B+R w fazie wzrostu, komercjalizacji, a także te, które szukają możliwości ekspansji na rynki zagraniczne. Spółki, które znajdą się w portfelu inwestycyjnym funduszu, będą mogły skorzystać z infrastruktury Grupy Kapitałowej PGE. Dodatkowo, w ramach współpracy możesz liczyć na wsparcie merytoryczne i doświadczenie zespołu SpeedUp Group, a także dostęp do sieci kontaktów funduszu, w tym zagranicznych inwestorów oraz kontrahentów. SpeedUp Energy Innovation szuka przede wszystkim projektów z obszarów takich jak: digitalizacja, magazynowanie energii, elektromobilność, cyfryzacja kontaktu z klientem, big data oraz przemysł 4.0.

Dowiedz się więcej na temat SpeedUp Energy Innovation.

​​​​​Zobacz inwestycje SpeedUp.

Wielkość funduszu wynosi 160 mln zł, a maksymalne dofinansowanie jednego projektu to 26 mln zł. EEC Magenta CVC finansuje projekty spółek na etapie wzrostu, których pierwsza komercyjna sprzedaż produktów lub usług nastąpiła nie dłużej niż 7 lat temu. Wsparcie kierowane jest do zespołów, które tworzą innowacyjne rozwiązania w sektorze energii, czystych technologii oraz inżynierii materiałowej. Jako spółka w należąca do portfolio EEC Magenta CVC, możesz dodatkowo czerpać z wiedzy oraz doświadczenia zespołu zarządzającego funduszem, który może pochwalić się działalnością m.in. w Dolinie Krzemowej.

Dowiedz się więcej na temat EEC Magenta CVC.

​​​​​Zobacz inwestycje EEC Ventures.​​​​​

Jeśli działasz w branży B2B i szukasz finansowania dla Twojego start-upu na wzrost i ekspansję zagraniczną, zgłoś się do funduszu AVIA Capital. Zyskasz kapitał na realizację dużych przedsięwzięć, zaufanego partnera w biznesie oraz dostęp do szerokiej siatki kontaktów partnerów funduszu. Aby współpracować z inwestorem, musisz posiadać przychody ze sprzedaży na poziomie 10-100 mln zł, dodatnie EBITDA w wysokości min. 1 mln zł oraz kompleksowy biznesplan na najbliższe lata. Wielkość pojedynczej inwestycji to nawet 40 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat AVIA Capital.​​​​​

​​​​​Zobacz inwestycje Avia Capital.