Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Podcast Pionierów: Jak skutecznie podpatrywać konkurencję? Skauting pomysłów.

Podcast Pionierów: Jak skutecznie podpatrywać konkurencję? Skauting pomysłów.

02 czerwca 2022
Nasi goście Maciej Kraus

Czego dowiesz się z podcastu?

  • Jak podpatrywanie konkurencji pozwala zminimalizować ryzyko porażki?
  • Jak najprościej sprawdzić przewagę konkurencyjną?
  • Czy konkurencyjny biznes, który upadł może nas czegoś nauczyć?
  • Jak zrozumieć, dla kogo sprzedajesz – z użyciem prostego narzędzia

- Na rynku nie ma firm, które są najlepsze we wszystkim - mówi dr. Maciej Kraus, gość naszego podcastu. W jaki sposób podglądanie konkurencji pozwoli nam znaleźć unikalną cechę w której to my jesteśmy najlepsi? I co może dać przyglądanie się projektom, które upadły?

- Podpatrywanie konkurencji jest jednym z najlepszych sposobów uniknięcia błędów, przede wszystkim na tym najwcześniejszym etapie - mówi Maciej Kraus. Przyjrzenie się konkurencji pozwala zarówno zobaczyć, co robi ona dobrze, lub dowiedzieć się, co zrobiła źle.

W naszej rozmowie dowiadujemy się, jak zacząć takie poszukiwania, czego może nauczyć analiza podobnych rozwiązań, którym się nie udało i jak do nich dotrzeć? Maciej Kraus dzieli się także prostym narzędziem, który pozwoli na odkrycie najważniejszych przewag, które nasza firma ma nad konkurencją, oraz informacjami o tym, jak nowych rozwiązań poszukują fundusze VC.

Zapraszamy!

Nasi goście

Maciej Kraus Wykładowca Stanford MBA, partner funduszu Movens Capital, członek rady nadzorczej akceleratora StartX przy Uniwersytecie Stanford, anioł biznesu i mentor Szkoły Pionierów PFR.