Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

W jaki sposób obliczać ślad węglowy w Twojej firmie? Weź udział w warsztatach!

Raportowanie ESG staje się obowiązkiem dla coraz większej liczby organizacji i jednocześnie wyzwaniem dla ich pracowników oraz kadry zarządzającej. Niezależnie od tego, czy pracujesz w dużej firmie, czy tworzysz start-up, wiedza o tym, jak obliczać ślad węglowy z każdym rokiem będzie coraz istotniejsza. Sprawdź, w jaki sposób możesz zdobyć kompetencje i lepiej planować kwestie zrównoważonego rozwoju.

W dotychczas opublikowanych artykułach informowaliśmy o tym, kto i jak będzie musiał składać raporty ESG, a także jakich szans związanych z ESG mogą wypatrywać start-upy. Przypomnijmy, że obecnie na terenie UE raportowanie niefinansowe jest obowiązkowe dla wybranych przedsiębiorstw – tzw. jednostek interesu publicznego – banków, ubezpieczycieli, funduszy inwestycyjnych itd.

Jednak od 2023 roku obowiązek raportowania dotyczyć dużych firm oraz spółek notowanych na giełdzie, a osiągających określone przychody (powyżej 170 mln zł netto rocznie) i posiadające roczną sumę bilansową (aktywa i pasywa) o wysokości 85 mln zł. Może to być już część spółek notowanych np. na new connect. Trzy lata później, czyli od 2026 roku raportowanie ESG ma dotyczyć już wszystkich spółek.

Czas więc na praktyczne przygotowanie do ważnego elementu raportowego, czyli obliczania śladu węglowego w organizacji – w tym pomoże udział w warsztatach „Raportowanie ESG”.

Dzięki udziałowi w warsztatach:

  • Zdobędziesz kompetencje jak stosować metodykę obliczania śladu węglowego;
  • Zbadasz ślad węglowy swojej organizacji (w przypadku formy warsztatów dla zespołów z organizacji);
  • Pozyskasz materiały i narzędzia do: zbierania danych, obliczania śladu węglowego, raportowania;
  • Poznasz rozwiązania redukcji śladu węglowego organizacji.

Program warsztatów został stworzony na bazie wiedzy i doświadczenia ekspertów zajmujących się obszarem ESG z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, którzy również poprowadzą serię warsztatów. Zainteresowani udziałem w nich mają do wyboru 3 formaty programu: warsztaty grupowe dla zespołów, warsztaty grupowe dla osób indywidualnych oraz personalizowane warsztaty odpowiadające na potrzeby firmy.

Jeśli masz pytania dotyczące warsztatu? Dołącz do spotkania on-line z ekspertami KAPE już 10 września 2022 o g. 11.00-12.00, podczas którego wyjaśnią, co to jest ESG, jakie firmy dotknie raportowanie, czym jest ślad węglowy i jak go mierzyć oraz przedstawią dokładny program warsztatów. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod linkiem.

Więcej informacji znajdziesz odwiedzając stronę warsztatów.

Inne aktualności

Rok 2023 w Polsce to spadki finansowania – a jak wyglądał w całej CEE? [RAPORT]

Startupowy bagaż podręczny - umiejętności foundera