Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Spotkanie w startupie

Scale-up Champions pozwoli start-upom rozwinąć skrzydła

Ruszyła druga tura rekrutacji do Programu Gotowości Inwestycyjnej międzynarodowego programu Scale-up Champions, którego liderem jest Poznański Park Technologiczny. Ma on na celu przygotowanie młodych firm do nawiązania współpracy z inwestorami. Aplikować można do 10 stycznia 2021 r.

Trwający trzy do sześciu miesięcy program zawiera m.in. sesje mentoringowe i konsultacje z ekspertami, szkolenia dotyczące rozwoju produktu, modelu biznesowego i finansowego, czy sztuki prezentacji. Zakończy się prezentacją w czasie Demo Day, w którym udział weźmie prawie 70 inwestorów z całej Europy – m.in. SMOK Ventures, Sunfish Partners, Inovo Venture Fund i wiele innych funduszy VC, private equity i aniołów biznesu.

Organizatorzy programu oferują młodym innowacyjnym firmom możliwość wymiany doświadczeń i międzynarodowy networking, a poza tym szansę skalowania swojego biznesu w międzynarodowym środowisku. Mają na to pozwolić partnerzy konsorcjum Scale-up Champions, którymi są, poza Poznańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, Technical University of Denmark, inkubator i akcelerator z Hiszpanii La Salle Technova, czy największy park technologiczny w krajach bałtyckich, Estoński Science Park Tehnopol.

Scale-up Champions potrwa do 2022 roku. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach programu Horyzont 2020. Do programu start-upy mogą zgłosić się do 10 stycznia za pomocą formularza.

Poza przygotowaniem do pozyskania inwestora Scale-up Champions oferuje inne ścieżki wsparcia dla start-upów: współpracę z korporacjami oraz program międzynarodowej inkubacji.

Wszystkich zainteresowanych zdobyciem wsparcia finansowego dla rozwijającego się projektu biznesowego zapraszamy do skorzystania również z bezpłatnego kursu „Jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy?”.

Inne aktualności

Międzynarodowe targi BEYOND w Grecji – Zgłoś swój startup!

Kraków w Akceleratorze DIANA NATO! Co to znaczy? Rozmawiamy z prowadzącymi program