Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Masz rozwiązanie dla przemysłu? Aplikuj do akceleratora KPT ScaleUp!

Do 3 maja można aplikować do VI edycji programu KPT ScaleUp, największego polskiego akceleratora skierowanego do Przemysłu 4.0. Start-upy biorące udział w akceleratorze mogą otrzymać do 200 tys. zł grantów i wsparcie od największych firm w Polsce.

KPT ScaleUp w tej edycji szuka rozwiązań z takich dziedzin jak produkcja, magazynowanie i logistyka, BHP i ochrona mienia, kontakt z klientem i sprzedaż, a także pozwalających usprawnić procesy biznesowe. Do akceleratora możesz zgłosić się jeśli masz przynajmniej prototyp rozwiązania, a Twoja firma działa na rynku mniej niż 5 lat. 

Start-upy współpracują z "dużym przemysłem"

Ważną częścią procesu akceleracji w KPT ScaleUP jest mentoring dużych spółek przemysłowych – w tej edycji są to m.in. PGNiG, Grupa Azoty, Warbud czy Woodward, które poza mentoringiem umożliwiają także na pilotaż rozwiązania bezpośrednio w firmie nim zainteresowanej. 

– Możliwość przeprowadzenia pilotażu bezpośrednio w firmie zainteresowanej projektem to bezcenne doświadczenie zarówno dla start-upu, jak i dla PGNiG, które stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań. Udział w programach akceleracyjnych pozwala nam precyzować nasze oczekiwania wobec poszukiwanych innowacji. Jesteśmy zadowoleni w efektów takiej współpracy. Dzięki takim programom jak KPT ScaleUP jako przedstawiciele przemysłu możemy być bliżej startupów, a start-upy zyskują szansę na bliską współpracę z branżowymi ekspertami mogącymi pomóc rozwinąć ich projekt. Korzyści są obustronne – mówi Arkadiusz Sekściński, wiceprezes zarządu PGNiG ds. rozwoju. 

Budynek Krakowskiego Parku Technologicznego (fot. materiały prasowe)

W bieżącej edycji akceleratora wybrane zostanie 10 start-upów. Po przesłaniu aplikacji do programu, zostanie ona poddana analizie przez zespół akceleratora i jego przemysłowych partnerów. Start-upy, które nadeślą propozycje najlepiej odpowiadające na technologiczne wyzwania, zostaną zaproszone do drugiej tury. Podczas niej wezmą udział w wywiadach pogłębionych z potencjalnymi partnerami, opowiadając szczegółowo o własnych industrialnych innowacjach. 

Akcelerator KPT ScaleUP jest jednym z 10 akceleratorów uruchomionych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy PARP nazwanej ScaleUP. Jej głównym celem jest wsparcie w rozwoju młodych firm. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. 

Więcej informacji o programie znajdziesz na naszej stronie i na fanpage akceleratora na Facebooku

Inne aktualności

Polskie AI kolejnym krajowym jednorożcem – co robi ElevenLabs?

Monika Synoradzka: Po co korporacje robią akceleratory start-upów?