Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

prasówka pionierów

Jak w grudniu radzili sobie absolwenci Szkoły Pionierów PFR? Sprawdź Prasówkę Pionierów!

Po miesiącach pełnych niespodziewanych zwrotów akcji i niepewności, absolwenci Szkoły Pionierów PFR zamykają rok rekordowymi inwestycjami. Podsumowują także mijające 12 miesięcy i planują dalszy rozwój w 2021 r. – zobacz ich grudniowe dokonania!

 

Jutro Medical tworzone przez Adama Janczewskiego (I edycja) zamknęło rekordową wśród Pionierów rundę inwestycyjną - spółka pozyskała od inwestorów 6,2 mln zł na budowę przychodni jutra dostępnej dla wszystkich pacjentów. Start-up otrzymał wsparcie aniołów biznesu, a także funduszu Kogito Ventures. W gronie inwestorów prywatnych znalazł się m.in. Marcin Tchórzewski – mentor i prowadzący warsztaty Szkoły Pionierów PFR od początku jej istnienia.

Przeczytaj o szczegółach inwestycji oraz nasz wywiad z twórcą i CEO Jutro Medical - Adamem Janczewskim.

Na tegorocznej liście e-Gazel Biznesu publikowanej przez Puls Biznesu znalazła się firma dwójki Pionierów: Mateusza Stasiaka (II edycja) i Karoliny Mikołajczak (III edycja). Ich Fundacja dzięki 255% wzrostowi została okrzyknięta najlepszym edtechem na liście! To oznacza, że International Trainers and Facilitators Federation należy do najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce. Jeszcze rok temu nie było łódzkiego podmiotu w Top 50 – Mateuszowi i Karolinie udało się to zmienić!

ITFF i Trainers.org zostało również wyróżnione w grudniu podczas XIII Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie 2020. W trakcie Łódzkie Innovation Days Mateusz Stasiak zdobył pierwsze miejsce w kategorii pitch contest dla trainers.org.

Sprawdź innych laureatów rankingu, a przede wszystkim - przeczytaj nasz wywiad z Karoliną i Mateuszem!

W ostatnim hackatonie HackYeah Artur Kondziela (III edycja) wraz z zespołem zajęli I miejsce tworząc rozwiązanie Sarmacka Tarcza w kategorii Threats Alert, organizowanej przez KNF.

Poznaj ich rozwiązanie - Sarmacka Tarcza

Zespół Zajka tworzony od kilku miesięcy przez Katarzynę Gryzło, Zuzannę Ruszkowską, Artura Zolicha, Adama Chudasia i Jana Kota (III edycja) wygrał w kategorii Food Security podczas międzynarodowego hackatonu EU : Africa The Post Crisis Journey, a w ogólnej klasyfikacji zajął 6 miejsce pośród ponad 700 zespołów.

Poznaj zespół i ich rewolucyjny pomysł dla rolnictwa

 

Dlaczego BIM jest tak ważny w planowaniu i procesach logistycznych, dowiesz się z najnowszego wydania Przewodnika Projektanta, w którym twórcy Propergate - współzałożonego przez Rafała Grudnia (II edycja) - podzielili się swoją wiedzą jak i doświadczeniem zdobytym we wdrożeniach tego start-upu na placach budowy.

Dowiedz się więcej o ProperGate i jak rosną od lat

Portal MamStartup wyróżnił start-up HearMe Kasi Gryzło (III edycja) – wskazując go jako jeden z 11 najlepszych aplikacji well-being. Start-up specjalizuje się w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu i rotacji pracowników.

Poznaj top 11 startupów well-being w Polsce.

Jeden ze zwycięzców ubiegłorocznej Gali Finałowej Szkoły Pionierów PFR i twórca Wirtualnego Nauczyciela – Marek Wójcik (II edycja) - podsumował WebSummit oraz trwające w jego trakcie rozmowy o przyszłości edukacji i technologii. Dla start-upu WebSummit był okazją, by poznać inne firmy, które podobnie jak zespół Wirtualnego Nauczyciela, wspierają świat poprzez poprawę edukacji.

Dowiedz się, co czeka edtech wg ekspertów WebSummit.

Hubert Mrozek – laureat nagrody publiczności Gali Szkoły Pionierów PFR 2020 – podsumowuje rok podczas pandemii w swoim start-upie Magnetiqa – jak udało mu się zamknąć rundę finansowania, rozwinąć produkt i zmienić sposób patrzenia na branżę.

Zobacz jak Magnetiqa spędziła rok w środku pandemii

Pionierzy w tym roku niejednokrotnie musieli prowadzić rundy finansowania w sytuacji niepewnego rynku. Dlatego wielokrotnie sięgali po nietradycyjnie formy finansowania – crowdfunding, wsparcie programów unijnych lub państwowych. Tegoroczne zmagania Huberta Mrozka (II edycja), Mateusza Stasiaka (II edycja), Karoliny Mikołaczak (III edycja), Andrzeja Piwko (II edycja), Marka Wójcika (II edycja) podsumowały Money.pl i Impact’21.

Przeczytaj jak udały się Pionierom zbiórki crowdfundingowe

Trudno odmówić Pionierom chęci zmieniania świata – Zielona Transformacja, priorytetowy program Unii Europejskiej, będzie realizowana przez najmłodsze pokolenie innowatorów technologicznych. Dlatego 300Gospodarka pokazuje rozwiązania z obszaru ekologii: Clean Energy Fund tworzony przez Pawła Wiencława, Piotra Warzyboka, Tomasz Maluśkiego, Artura Kondzielę (III edycja), EcoMy współtworzony od września przez Annę Baranowską, Piotra Woźniaka, Dominikę Adrzejewską, Renatę Żaklińską i Kamilę Chmielewską (III edycja), CurieOne - autorstwa Mateusza Tomiczka (I edycja).

Przeczytaj więcej o pomysłach na zieloną gospodarkę Pionierów

Podczas Tygodnia Innowacji i Technologii w Singapurze Aleksandra Pędraszewska (I edycja) prezentowała technologię Holographic Display i swój start-up VividQ na zaproszenie IPI, Enterprise Singapore i EEN_Enterprise Europe Network. Azja Południowo-Wschodnia to region, w którym Aleksandra i jej zespół rozwijają swój produkt, współpracując z jednymi z najbardziej innowacyjnych producentów OEM i ODM na świecie.

Obejrzyj prezentację Aleksandry

Broomee Technologies tworzone przez Stefana Cylwika (I edycja) zaprezentowało swoje rozwiązanie na „EIT Urban Mobility Scale-ups meet the International Road Federation”. Pokazali swój pomysł na transport miejski na żądanie.

Dowiesz się więcej o ich rozwiązaniu i programie

Inne aktualności

Międzynarodowe targi BEYOND w Grecji – Zgłoś swój startup!

Kraków w Akceleratorze DIANA NATO! Co to znaczy? Rozmawiamy z prowadzącymi program