Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Jak uczyć się na start-upowych porażkach? Rozmowa z Aleksandrą Woźniak w Podcaście Pionierów

To już przedostatni odcinek „pierwszego sezonu” naszego podcastu. W dziewiątej rozmowie Podcastu Pionierów dowiesz się… jak upadać. O tym, jak wyciągać wnioski z tych trudniejszych sytuacji i przekuwać start-upowe (i nie tylko) porażki w sukcesy, opowiedziała nam Aleksandra Woźniak. Zapraszamy!

Z tego odcinka dowiesz się:

  • Jak zminimalizować ryzyko klęski start-upu?
  • Jakie są najczęstsze błędy początkujących founderów?
  • Czego może nauczyć nas porażka? I jak wyciągnąć z niej wnioski?
  • Jakiego wsparcia powinien szukać młody wiekiem founder? A jakiego osoba, która wchodzi na start-upowy rynek w starszym wieku?
  • Dlaczego mentoring ma duże znaczenie dla rozwoju biznesowego i osobistego?

Podobno 9 na 10 start-upów upada, zanim upłyną trzy lata ich działalności. Z tą formą prowadzenia biznesu zawsze wiąże się bardzo wysokie ryzyko, dlatego istotne jest, żeby nauczyć się, jak upadać. O tym, jak to zrobić i jak można uczyć się na błędach, Agata Torosiewicz porozmawiała w naszym podcaście z Aleksandrą Woźniak, konsultantką strategii, wykładowczynią akademicką, uczestniczką Szkoły Pionierów PFR, doradczynią oraz mentorką start-upów i osobą, która zamknięcie firmy przeżyła na własnej skórze.

- Gdybyśmy czerpali doświadczenie z czyichś błędów, te błędy nie powtarzałyby się - mówi Aleksandra Woźniak. Jak mówi, mimo wszystko dużą część pomyłek trzeba popełnić samodzielnie. Ale oczywiście da się ich uniknąć – zwłaszcza tych najczęściej popełnianych przez świeżych founderów. Podstawowymi błędami jest niewystarczający research, uwielbienie dla swojego pomysłu czy brak kluczowych zasobów ludzkich oraz zbyt małe fundusze na start. Jednak można zminimalizować ryzyko porażki, znaleźć mentora, a także odpowiednią grupę wsparcia. W naszej rozmowie mówimy też, o tym co pomoże nam w porażce i w jaki sposób można do niej podejść, jeśli już do niej dojdzie.

Podcastu możesz posłuchać na 

- Naszej Stronie

- Spotify

- YouTube

Zapraszamy do naszego podcastu!

Inne aktualności

Technologia kwantowa – czym jest i jakie branże zrewolucjonizuje?

Technologiczne podcasty, których powinieneś posłuchać