Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Chcesz zbudować „zielony” produkt? Zapraszamy Cię do nowego kursu online PFR

Start-upy zajmujące się ekologicznymi rozwiązaniami, czy odpowiadające na cele zrównoważonego rozwoju ONZ to coraz ważniejszy kierunek rozwoju młodych spółek technologicznych. Jak tworzyć rozwiązania związane z Gospodarką Obiegu Zamkniętego i uzyskać środki unijne z programu FENG nauczysz się z nowego, bezpłatnego kursu online PFR.

Inwestorzy i duże firmy coraz częściej poszukują wariantów inwestycyjnych, które poza zyskiem, przyczynią się również do ochrony środowiska. Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest obowiązek raportowania zagadnień ESG przez wszystkie spółki zarówno publiczne, jak i prywatne, ale nie tylko. Tworzenie innowacyjnych, ekologicznych projektów to szansa na zdobycie funduszy z Unii Europejskiej w ramach programu FENG.

Kurs od PFR pozwoli Ci stworzyć „zielone” innowacje

Jednym z nadrzędnych celów Europejskiego Zielonego Ładu jest gospodarka o obiegu zamkniętym – dlatego fundusze europejskie mogą trafić do firm, które tworzą nowe rozwiązania lub projekty B+R związane z ochroną środowiska. Dlatego starający się o środki z UE powinni znać wymagania, które są przed nimi stawiane, a founderzy „zielonych” start-upów, wiedzieć jak ubiegać się o środki i na co zwrócić uwagę przy opisywaniu swojego projektu.

Zarówno dla twórców start-upów, jak i ubiegających się o środki z programu FENG badaczy lub projektantów innowacji w spółkach, PFR stworzył nowy kurs online. Powstał on we współpracy z Jolantą Okońską-Kubicą, przewodniczącą Komitetu ds. ESG w Krajowej Izbie Gospodarczej oraz Przewodniczącą GR KIS 7 Gospodarka o obiegu zamkniętym w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.


Czego dowiesz się z kursu?

  • jak zaprojektować zielony produkt lub zaplanować zieloną inwestycję,
  • jakich wskaźników użyć, aby wykazać pozytywny wpływ projektu na środowisko,
  • jakie kwestie środowiskowe powinni wziąć pod uwagę przy ekoprojektowaniu produktów i wdrażaniu koncepcji tzw. „czystej produkcji”,
  • co to jest zasada 6R i jak mogą ją wykorzystać na etapie projektowania zielonych zmian w filozofii zero waste,
  • jak ważna jest współpraca z interesariuszami np. klientami, dostawcami, konsumentami.

Kurs kończy się certyfikatem, i jest bezpłatny. Wystarczy rejestracja na stronie kursy.pfr.pl.

Inne aktualności

Akcelerator Green Deal – jak wzmacniamy potencjał komercjalizacji prac badawczych?

Chcesz dowiedzieć się jak zmierzyć ślad węglowy firmy? Zobacz nasz darmowy kurs!