Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Chcesz dowiedzieć się jak zmierzyć ślad węglowy firmy? Zobacz nasz darmowy kurs!

Już niedługo firmy będą zobligowane do raportowania niefinansowych efektów działania organizacji – wśród nich śladu węglowego. Jak go mierzyć? Co wpływa na ślad węglowy firmy? Dowiesz się z naszego nowego kursu!

W myśl dyrektywy unijnej spółki, które zatrudniają ponad 250 pracowników będą zobowiązane do przygotowania już od 2023 r. raportu niefinansowego, który zawierać będzie trzy wskaźniki – Środowiskowe (Environmental), Społeczne (Social) i Ład Korporacyjny (Corporate Governance). Trzy lata później regulacje obejmą wszystkie spółki notowane na rynku regulowanym, które mają powyżej 10 pracowników.

Raportowanie ESG to więc temat, który niedługo dotyczyć będzie wszystkich spółek – dlatego na platformie strefawiedzypfr.pl przygotowaliśmy nowy kurs z tego obszaru – przeznaczony dla osób, które chcą dowiedzieć się o tym, jak obliczać ślad węglowy i zrozumieć jak wygląda ich produkcja w firmie – i finalnie poznać narzędzia, które pomogą w raportowaniu.


Czego się nauczysz?

  • Zrozumiesz, czym są gazy cieplarniane i dlaczego warto znać ślad węglowy organizacji
  • Poznasz trzy zakresy obliczeń śladu węglowego i metody obliczeń
  • Dowiesz się, jak przygotować organizację do obliczeń oraz jakimi narzędziami cyfrowymi się  wspierać

Partnerami kursu są Krajowa Agencja Poszanowania Energii i Clouds on Mars.

Jak dołączyć do kursu?

Link do zapisu na kurs znajduje się na platformie kursowej Strefa Wiedzy PFR.

Kurs uzupełnia kompleksowo wiedzę dotyczącą śladu węglowego organizacji z poprzedniego kursu pt. „Raportowanie ESG w praktyce”, który spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Z kursu skorzystało ponad 3 tysiące użytkowników,

Inne aktualności

Akcelerator Green Deal – jak wzmacniamy potencjał komercjalizacji prac badawczych?

Chcesz rozwijać cyfrowe projekty? Dowiedz się jak je finansować i przygotowywać podczas InfoWeek PFR