Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

booksy

Booksy nie zwalnia tempa! 70 mln dolarów dofinansowania trafiło do polskiego start-upu!

Kolejna rewelacyjna informacja i największa na tym etapie rozwoju spółki runda w historii polskich start-upów! Booksy pozyskało aż 70 mln dolarów dofinansowania w rundzie C. Przeczytajcie co to oznacza dla rozwoju firmy oraz posłuchajcie najnowszego odcinka Vademecum Innowatora, którego gościem jest twórca Booksy – Stefan Batory!

Booksy po grudniowym połączeniu sił z konkurencją w postaci Versum, już obecnie jest najpopularniejszą na świecie aplikacją mobilną do rezerwacji wizyt online w salonach urody. Nie jest to jednak koniec rozwoju firmy. Środki finansowe zdobyte od amerykańskich inwestorów pozwolą na dalszą ekspansję na rynkach w USA, Wielkiej Brytanii i krajów UE. Zamknięcie kolejnej rundy finansowania w kwocie 70 mln dolarów niewątpliwie umacnia firmę na drodze do stania się start-upowym jednorożcem. Warto dodać, że łącznie Booksy zdobyło już blisko 120 mln dolarów dofinansowania, co stanowi rekord wśród wszystkich polskich start-upów na tym etapie rozwoju.

Jest to również największy zastrzyk pieniędzy od międzynarodowych inwestorów. Wśród inwestujących w Booksy znajdują się Cat Rock Capital i Sprints Capital, które dotąd zainwestowały m.in. w Revolut, Vinted, Takeaway i Pyszne.pl.

- Ta rekordowa inwestycja jest efektem dynamicznych wzrostów z ostatnich lat oraz grudniowej fuzji z Versum. Potencjał naszego dalszego rozwoju określa m.in. wciąż niski stopień digitalizacji salonów urody oraz ogromna popularność samej aplikacji. Tylko w Stanach Zjednoczonych, gdzie rynek hair&beauty wart jest blisko 100 mld dolarów, wciąż mniej niż 5% usług rezerwowanych jest online. Jednocześnie już teraz Booksy jest jedną z najczęściej pobieranych aplikacji w kategorii lifestyle i posiada więcej aktywnych użytkowników niż jakakolwiek inna aplikacja dla branży hair&beauty – skomentował wydarzenie Stefan Batory, założyciel Booksy.

Stefan Batory - twórca i CEO Booksy, fot. materiały Booksy

Obecnie z aplikacji Booksy - poza Polską - można korzystać w sześciu regionach, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii, RPA, Hiszpanii, a wkrótce także w Meksyku. W 2020 r. Booksy rozszerzyło działalność o kolejne kategorie, nawiązując partnerstwa w sektorze finansów m.in. z: Bank BNP Paribas, Alior Bank, Bank Credit Agricole, w branży e-commerce (x-kom) i telekomunikacyjnej (Play). Dzięki temu klienci partnerów biznesowych mogą wygodnie umawiać wizyty online i realizować je bez kolejki w wybranych punktach.

Pozycję spółki dodatkowo umacniają liczne partnerstwa technologiczne z gigantami rynku online, jak Google, Facebook czy Instagram, umożliwiającymi zapisy online za pośrednictwem Booksy, a także znanymi producentami kosmetyków, jak Salon Expert L’Oreal Professionnel z siecią ponad 900 salonów w Polsce. W budowaniu rozpoznawalności marki Booksy pomaga na pewno fakt, że z rozwiązania korzystają także znani styliści, w tym prywatny fryzjer Baracka Obamy oraz stylistka Beyoncé.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani inwestycją w Booksy, które tworzy wiodącą, globalną platformę umożliwiającą cyfryzację branży hair&beauty i wellness na całym świecie. Przez ostatnie cztery lata uważnie śledziliśmy rozwój spółki i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem postępów, jakich dokonał Stefan Batory i zespół Booksy, pozycjonując firmę, jako lidera na tym rynku. – powiedział o inwestycji Alex Captain, założyciel i partner zarządzający w Cat Rock Capital.

Posłuchaj rozmowy ze Stefanem Batorym!

Ogromna inwestycja w polski start-up to nie koniec dobrych wiadomości! Zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu Vademecum Innowatora, którego gościem był nikt inny, jak Stefan Batory – twórca i CEO Booksy oraz założyciel iTaxi. Opowiedział on o tym jak wpadł na pomysł stworzenia platformy rezerwacyjnej, ale przede wszystkim jakie decyzje sprawiły, że Booksy przeszło zwycięsko przez kryzys spowodowany koronawirusem. Stefan Batory tłumaczył również, dlaczego budowanie zgranego i dobrze wykwalifikowanego zespołu jest kluczem do sukcesu i w czym bieg ultramaratoński przypomina prowadzenie start-upu.

Rozmowy ze Stefanem Batorym możecie wysłuchać na naszej stronie oraz na platformie Spotify i Apple Podcasts.

Inne aktualności

Rok 2023 w Polsce to spadki finansowania – a jak wyglądał w całej CEE? [RAPORT]

Raport „Transakcje na polskim rynku VC 2023” – czy fundusze przeszły suchą stopą przez kryzysowy rok?