Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Założyciele Versum: Sebastian Maśka i Paweł Kantyka

Booksy i Versum połączą siły – powstanie globalny gigant

Dwóch globalnych liderów w dziedzinie rozwiązań technologicznych dla salonów urody – Booksy i Versum – sfinalizowało fuzję spółek. Tym samym powstaje największa na świecie platforma dla branży hair&beauty, z której obecnie korzysta już blisko 13 milionów użytkowników.

Konkurujące dotąd Booksy i Versum – do którego należy portal rezerwacyjny Moment.pl, podjęły decyzję o połączeniu spółek i dalszej współpracy pod wspólną marką Booksy – poinformowała dziś agencja ISBNews. 
W wyniku fuzji w Polsce powstał globalny lider oprogramowania do zarządzania salonami i największy na świecie marketplace dla branży hair&beauty. Tylko w  przyszłym roku obsłuży blisko 100 mln wizyt o wartości ponad 10 miliardów złotych. Obecnie Booksy jest najchętniej wybieraną aplikacją mobilną do rezerwacji usług na świecie. 

Polskie firmy tworzą globalnego giganta 

- Współpraca dotychczasowych rywali oznacza dla nas możliwość połączenia doświadczenia i wiedzy, zbieranych latami przez obie firmy. Jest ewenementem i niezbitym dowodem na to, że razem można osiągnąć więcej. – skomentowali Stefan Batory i Sebastian Maśka – założyciele Booksy i Versum. 

Połączenie firm zwiększy skalę produktu i zapewni „nowemu Booksy” pozycję globalnego lidera na rynku - Motywem decyzji była chęć szybszego zwiększenia skali, przewag konkurencyjnych na globalnym rynku i zapewnienia sobie pozycji niekwestionowanego lidera – skomentowali wspólnicy. - Polska długo czekała na produkt o globalnym zasięgu, jak szwedzki Spotify, czy holenderski Booking.com. Jesteśmy przekonani, że ten krok znacząco nas do tego zbliżył – twierdzi Stefan Batory. 

Batory pozostanie prezesem Booksy. Założyciele Versum – Sebastian Maśka i Paweł Kantyka dołączą do zarządu firmy. Będą odpowiadać za rozwój nowych rynków i produktu do zarządzania salonami. Zespół Booksy będzie liczył prawie 500 osób. 

 

Czy to polski „jednorożec”? 

Trudno policzyć, czy po połączeniu spółek Booksy stało się globalnym unicornem, czyli technologiczną firmą wartą ponad miliard dolarów, ale na pewno wycena wynosi już ponad miliard złotych. - Śmiało mogę powiedzieć, że potrzebujemy maksymalnie kilkunastu miesięcy, żeby nazwać się pełnoprawnym unicornem - stwierdził Maśka w rozmowie z money.pl. 

Pandemia dla branży hair&beauty była trudna, jednak rozwiązania rezerwacyjne online podbiły ją błyskawicznie. Versum zaczęło od skromnej liczby 100 salonów. W 2019 roku z ich usług korzystało już 46 tys. specjalistów, a liczba umówionych wizyt rocznie sięgnęła 36 mln (zobacz nasze case study o tym, jak firma rozwijała się w czasach pandemii).  Booksy był z kolei jedną z firm technologicznych, która dostała największe dofinansowanie od funduszy VC – jak współpracowała firma z funduszami?  

Inne aktualności

AI & MEDTECH CEE 2024: Innowacyjne Forum dla Liderów Medycyny i Technologii

Międzynarodowe targi BEYOND w Grecji – Zgłoś swój startup!