Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

prasówka pionierów

Prasówka Pionierów - sprawdź noworoczne sukcesy absolwentów Szkoły Pionierów PFR

Uczestnicy trzeciej edycji Szkoły Pionierów PFR przygotowują się do Gali Finałowej, która odbędzie się już 16 lutego. Równocześnie skutecznie gonią zdobywających kolejne rundy finansowania absolwentów poprzednich edycji. Zobacz, co w styczniu – oprócz morsowania – robili Pionierzy! 

Wirtualny Nauczyciel – rozwijany przez Marka Wójcika (II edycja) projekt wyróżniony podczas zeszłorocznej Gali Finałowej – zamknął swoją pierwszą rundę finansowania opiewającą na 140 tys. zł. Równocześnie przedsięwzięcie dołączyło od stycznia do Platform Startowych, w których będzie dalej rozwijane. Obecnie spółka Marka Wójcika współpracuje m.in. z Brainly.  

Dowiedz się, jak Wirtualny Nauczyciel zmienia polską edukację  

Nagrody spływają również zza wielkiej wody – start-up Upmedic rozwijany przez Pawła Paczulskiego (III edycja) wygrał Pitch & Bridge Canada: International Startup Competition organizowany przez Smart Landing Program Canada i INPUT Program. Wygrana w programie o wartości 20 tys. dolarów kanadyjskich pozwoli firmie rozpocząć współpracę z lokalnymi klinikami.  
 
Poznaj plany zespołu Upmedica dotyczące ekspansji w Kanadzie.  

Ogłoszenie zwycięstwa w kanadyjskim konkursie fot. Upmedic/LinkedIn

Startup Propergate tworzący systemy zarządzania logistyką na budowie, który rozwijany jest przez Rafała Grudnia (II edycja), otrzymał certyfikat Komisji Europejskiej „Seal of Excellence"  i pieczęć doskonałości. Certyfikat został nadany tylko 7% spośród wszystkich zgłoszonych projektów.

Poznaj partnerów Propergate, którzy przyczynili się do zdobycia wyróżnienia

fot. Tal Catran/LinkedIn

 

Prawdziwy wysyp Pionierów na bootcampie Start-up Nation! Trwające kilka tygodni wydarzenie, podczas którego uczestnicy mają możliwość pracy z izraelskimi ekspertami przy rozwijaniu swoich pomysłów zakończy się pitchowaniem do potencjalnych inwestorów i VC z krajów Grupy Wyszechradzkiej i Izraela. Podczas bootcampu spotkać można: Katarzynę Kobię rozwijającą SensiVR (III edycja) Pawła Paczuskiego, założyciela Pacode (III edycja), Michała Trzpisa i Piotra Krzkotowskiego tworzących Blance’a (III edycja) oraz Stefana Cylwika z Broomee (I edycja).

Zobacz jak wyglądało pierwsze spotkanie uczestników Bootcampu.

Michał Kulesza (II edycja) wspierający rozwój Operatora Chmury Krajowej w ramach kancelarii Maruta Wachta, wspólnie z zespołem Regulacji Finansowych oraz Vendor Desk został doceniony w kategorii Fintech przez Chamber and Partners.

Przeczytaj więcej o tym, jak Pionier wspiera regulacje rozwoju technologii w Polsce

Swój niezwykły rok podsumował na początku stycznia Adrian Piwko (II edycja) – opowiedział między innymi o rundzie finansowania przeprowadzonej na platformie crowdfundingowej i o tym jak wyglądał rozwój e-commerce Pora na Pola podczas pandemii.

Przeczytaj, dlaczego nastała Pora na Pola

fot. Pora na Pola/Materiały prasowe

 

Blue Monday już za nami, ale trendy związane ze zdrowiem psychicznym zostaną z nami na dłużej. Wśród start-upów na zapotrzebowanie pracowników i firm w tej dziedzinie odpowiada HearMe, Katarzyna Gryzło (III edycja). Kasia podzieliła się swoimi planami na 2021 r. i wytłumaczyła, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na zmianę myślenia o zdrowiu psychicznym.

Sprawdź naszą rozmowę z Kasią o tym, dlaczego to najlepszy moment dla HearMe

fot. materiały HearMe

Martyna Hrankowska (III edycja), obecnie współtworząca start-up TribeIT powstały podczas III edycji Szkoły Pionierów PFR, dzieli się swoimi zawodowymi historiami. W podcaście Women in Technology Poland rozmawia o tym, jak świadomie i odważnie szukać w życiu zawodowym tego, co cieszy, rozwija i daje satysfakcję. 

Włącz podcast z Martyną i dowiedz się więcej o jej drodze w świecie innowacji

fot. Women in Tech/Materiały prasowe

Mateusz Strzałka (II edycja) buduje - wraz z zespołem - projekt WebNinjas. W pierwszym odcinku tworzonego przez nich podcastu opowiadają o współpracy z Robertem Grynem przy podcaście #LECIMY, rozwijaniu własnej firmy i o doświadczeniu tworzenia komercyjnych wideo dla firm.

Zobacz pierwszy odcinek wideopodcastu, jeśli szukasz nowych wrażeń w 2021 roku

Jakub Kaczmarski (I edycja), kierownik obszaru innowacji w Sieci Badawczej Łukasiewicz w Sieci Łukasiewicza, opowiada w Pulsie Biznesu o rozwoju współpracy na granicy uczelni i biznesu i o tym, jak sobie radzi ta nietypowa organizacja. Czy firmy przekonały się do Sieci? Czym jest Indeks Łukasiewicza na Giełdzie Papierów Wartościowych?

Sprawdź, czym zajmuje się w Sieci Łukasiewicza Jakub

Wystartowanie firmy od zera to jedno, a odbudowanie marki flagowego produktu i wizerunku małej firmy po 25 latach funkcjonowania to zupełnie inna historia! Zobacz w jaki sposób przeprowadził walidację rynku Emilian Łyga (I edycja), odtwarzając produkt, który uwielbiają tysiące Polaków. 

Zobacz, jak w lokalnej telewizji biznesowej Emilian opowiada o swojej nietypowej wśród Pionierów firmie.

Stefan Cylwik (I edycja), który rozwija startup Broomee podzielił się doświadczeniami i dobrymi praktykami we wdrażaniu innowacji miejskich podczas spotkania "Connect & Scale up | Spotkanie Innowatorów Miejskich - #2" organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zobacz, jak Stefan wraz z zespołem rozwijają swoje rozwiązanie.

fot. Jacek Pawełczyk/Twitter

Wyobraź sobie przez chwilę, że musisz ręcznie edytować i przetwarzać setki lub tysiące obrazów termicznych, jeden po drugim. Pomysł jest dość przytłaczający, prawda? Dlatego startup SENSE Software rozwijany przez Jacka Pawełczyka (I edycja) jest skazany na sukces. Zobacz pierwsze demo produktu, w którym zespół tłumaczy działanie SENSE Batch - narzędzia do automatycznej edycji i obróbki termogramów. 

Sprawdź jak można ułatwić sobie edycję i przetwarzanie obrazów, które mogą ułatwić monitorowanie temperatury podczas pandemii COVID.

Inne aktualności

Międzynarodowe targi BEYOND w Grecji – Zgłoś swój startup!

Kraków w Akceleratorze DIANA NATO! Co to znaczy? Rozmawiamy z prowadzącymi program