Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Rozmowy o Przyszłości: Katarzyna Szymielewicz - czy nowe technologie są bezpieczne?

Nasi goście Katarzyna Szymielewicz

Czego dowiesz się z video?

"Rozmowy o przyszłości" to seria rozmów Elizy Kruczkowskiej, Dyrektor Departamentu Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju z ważnymi postaciami polskiego ekosystemu innowacji. Prowadząca wraz z gośćmi stara się zrozumieć i przewidzieć, jak pandemia Covid-19 wpłynie na otaczający nas świat.

Gościem odcinka jest Katarzyna Szymielewiczprawniczka specjalizująca się problematyce praw człowieka i nowych technologii. Współzałożycielka i prezeska Fundacji Panoptykon, a do 2020 r. także wiceprzewodnicząca European Digital Rights. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Development Studies w School of Oriental and African Studies. W przeszłości – prawniczka w międzynarodowej kancelarii Clifford Chance, członkini rad społecznych przy Ministrze ds. Cyfryzacji, stypendystka międzynarodowej sieci przedsiębiorców społecznych Ashoka. Publikowała m.in. w the Guardian, Polityce, Gazecie Wyborczej i Dzienniku Gazecie Prawnej. Laureatka wielu nagród, w tym nagrody Radia Tok.fm w 2013 r. W Radiu TOK FM prowadzi podcast Panoptykon 4.0.

Z tego odcinka dowiecie się:

  • Czy aplikacja ProteGO Safe, która ma nas chronić przed Covid-19, jest bezpieczna dla prywatności użytkowników?
  • Czy ProteGO Safe dobrze wypada na tle analogicznych rozwiązań w innych krajach?
  • W jaki sposób media społecznościowe angażują nas i śledzą nasze poczynania w sieci?
  • Jak użytkownik jest emocjonalnie wciągany do działań w sieci i wykorzystywany do celów marketingowych?
  • Jak użytkownik może chronić swoją prywatność i dane?

Nasi goście

Katarzyna Szymielewicz prawniczka specjalizująca się problematyce praw człowieka i nowych technologii. Współzałożycielka i prezeska Fundacji Panoptykon.