Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Rozmowy o Przyszłości: Aleksandra Sroka-Krzyżak - jak zmieniają się polskie banki?

Nasi goście Aleksandra Sroka - Krzyżak

Czego dowiesz się z video?

"Rozmowy o przyszłości" to seria rozmów Elizy Kruczkowskiej, Dyrektor Departamentu Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju z ważnymi postaciami polskiego ekosystemu innowacji. Prowadząca wraz z gośćmi stara się zrozumieć i przewidzieć, jak pandemia Covid-19 wpłynie na otaczający nas świat.

Gościem odcinka jest AleksandraSroka-Krzyżak, która odpowiada w PKO Banku Polskim za strategię grupy, projekty i wdrożenie transformacji cyfrowej. Jest też członkiem PKO Corporate Venture Capital, odpowiedzialnego za akwizycję start-upów. Przed pracą w PKO BP, Aleksandra była Dyrektorem w The Boston Consulting Group, międzynarodowej firmie doradztwa strategicznego, z którą była związana przez 12 lat. Kierowała projektami dla sektora finansowego i ubezpieczeniowego związanymi z transformacją cyfrową, open bankingiem, strategiami innowacji w tym współpracy z Fintechami, poprawą efektywności oraz procesami łączenia firm. Zrealizowała wiele projektów za granicą, pracowała dla biura BCG w Nowym Jorku i Mediolanie.

Z tego odcinka dowiecie się:

  • W jakie technologie inwestują banki?
  • Czy bank przyszłości, to taki, w którym klienci będą obsługiwani wyłącznie mobilnie - bez oddziałów i personalnej obsługi klienta?
  • Co zmieniła pandemia w preferencjach klientów? 
  • Jakie procesy da się zautomatyzować?
  • Do których danych osobowych mają dostęp pracownicy banków?
  • Jak banki będą wyglądać w przyszłości?

Nasi goście

Aleksandra Sroka - Krzyżak Dyrektor odpowiedzialna za strategię, projekty i transformację agile w PKO Banku Polskim - największym banku w Polsce.