Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Rozmowy o Przyszłości: Infino - jak skutecznie kontrolować sytuację finansową firmy?

Nasi goście Piotr Sarecki Szymon Sobczak

Czego dowiesz się z video?

"Rozmowy o Przyszłości" to seria rozmów Elizy Kruczkowskiej, Dyrektor Departamentu Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju z ważnymi postaciami polskiego ekosystemu innowacji. Prowadząca wraz z gośćmi stara się zrozumieć i przewidzieć, jak pandemia Covid-19 wpłynie na otaczający nas świat.

Gośćmi kolejnego odcinka "Rozmów o Przyszłości" są Piotr Sarecki i Szymon Sobczak - twórcy Infino, aplikacji, która ma pomóc w analizie finansowej i restrukturyzacji firmy. Narzędzie to wygrało konkurs Aplikacje Jutra PFR w kategorii "praca i przedsiębiorczość". Konkurs miał wyłonić najlepsze prototypy aplikacji, które pomogą walczyć ze skutkami pandemii w obszarach: zdrowie, społeczeństwo oraz praca i przedsiębiorczość właśnie. 

W jaki sposób działa Infino? Aplikacja analizuje dane pochodzące z KRS i innych źródeł danych finansowych. Dzięki technologii machine learning i dostępowi do danych dziesiątek tysięcy firm jest w stanie stworzyć obraz branży, przeanalizować dane spółki i porównać jej sytuację z sytuacją rynkową. Następnie analizuje strukturę przychodów i wydatków i podpowiada możliwe pola restrukturyzacji firmy.

O rozwiązaniu w rozmowie z Elizą Kruczkowską opowiadali jego twórcy:

Piotr Sarecki: założyciel i CEO Solvbot, specjalista w dziedzinie zmian organizacyjnych, transformacji przedsiębiorstw i restrukturyzacji. Współtworzył polskie oddziały największych międzynarodowych korporacji finansowych. Właściciel firmy doradczej Trisar, wykładowca akademicki, trener biznesu, absolwent studiów MBA;

Szymon Sobczak: współzałożyciel i CTO w Solvbot, architekt systemów informatycznych do przetwarzania dużych ilości danych z 10-letnim doświadczeniem. Pracował w Google, co-founder Twelvezeros – startupu zajmującego się prognostyką sprzedaży. Programuje, buduje systemy uczenia maszynowego.

Z tego odcinka dowiecie się:

  • Jakie są najważniejsze utrudnienia w przeprowadzaniu analizy finansowej firmy?
  • Dlaczego popularny arkusz kalkulacyjny nie jest wystarczającym narzędziem do jej realizacji?
  • Jak działa aplikacja Infino i dla kogo jest dobrym rozwiązaniem?
  • Dlaczego warto przywiązywać dużą wagę do tego, co mówią użytkownicy danej aplikacji?

Nasi goście

Piotr Sarecki założyciel i CEO Solvbot oraz współtwórca Infino. Specjalista w dziedzinie zmian organizacyjnych, transformacji przedsiębiorstw i restrukturyzacji.
Szymon Sobczak współzałożyciel i CTO w Solvbot oraz współtwórca Infino. Architekt systemów informatycznych do przetwarzania dużych ilości danych z 10-letnim doświadczeniem.