Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Rozmowy o Przyszłości: Łukasz Osowski - jak aplikacja może wydłużyć życie człowieka?

Nasi goście Łukasz Osowski

Czego dowiesz się z video?

"Rozmowy o przyszłości" to seria rozmów Elizy Kruczkowskiej, Dyrektor Departamentu Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju z ważnymi postaciami polskiego ekosystemu innowacji. Prowadząca wraz z gośćmi stara się zrozumieć i przewidzieć, jak pandemia Covid-19 wpłynie na otaczający nas świat.

Gościem odcinka jest Łukasz Osowski, współzałożyciel Vika Life: firmy mHealth/Longevity, której celem jest milion lat zdrowia więcej w Polsce. Jego zespół został zwycięzcą organizowanego przez PFR konkursu Aplikacje Jutra w kategorii społeczeństwo. Konkurs miał wyłonić najlepsze prototypy aplikacji, które pomogą walczyć ze skutkami pandemii w obszarach: zdrowie, praca i przedsiębiorczość i społeczeństwo właśnie. Aplikacja Vika Life pokazuje ile lat zdrowia jeszcze nam pozostało i jaki jest nasz wiek biologiczny, w zależności od prowadzonego stylu życia. Urządzenie to przede wszystkim ma pomagać we wprowadzaniu zdrowych nawyków. Przyświecające jej twórcom hasło to „Milion lat zdrowia więcej w Polsce”. Rozwiązanie opiera się na Misjach Zdrowotnych (dot. zdrowego odżywiania, snu, aktywności fizycznej) i działa jak gra: wypełniając zadania zdobywa się punkty i kolejne poziomy zdrowego stylu życia.

Oprócz zaangażowania w rozwój projektu Vika, Łukasz Osowski jest twórcą IVONA Software - technologii, którą z sukcesem sprzedał do Amazona, a nastepnie zarządzał Amazon Development Center Poland. Współtworzył Amazon Alexa - nową kategorię produktu. Laureat wielu wyróżnień i nagród: Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP, Ernst & Young Przedsiębiorca Roku (IVONA), National Geographic Traveler of the Year (IVONA).

Z tego odcinka dowiesz się: 

  • Jak aplikacja może pomóc użytkownikom dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem?
  • Które czynniki mają wpływ na kondycję człowieka?
  • Dlaczego w czasie pandemii trzeba szczególnie dbać o zdrowy tryb życia?
  • Jak skorzystać z danych statystycznych do obliczenia ile lat zdrowia nam pozostało?

Nasi goście

Łukasz Osowski przedsiębiorca, współtwórca IVONA Software - technologii, którą z sukcesem sprzedał do Amazona, a nastepnie zarządzał Amazon Development Center Poland. Pracował nad rozwojem Amazon Alexa - nową kategorię produktu. Obecnie tworzy aplikację Vika Life, pomagającą dłużej żyć i cieszyć się zdrowiem.