Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Podcast Pionierów: Jak zrobić start-up bez wsparcia VC?

Podcast Pionierów: Jak zrobić start-up bez wsparcia VC?

23 lutego 2023
Nasi goście Piotr Nowosielski

Czego dowiesz się z podcastu?

- Jak rozwijać swój start-up bez finansowania?

- Jakie są plusy i minusy bootstrapowego podejścia?

- Jakie błędy można popełnić i na co zwracać uwagę?

- Czy każdy founder może prowadzić bootstrapowy start-up?

Piotr Nowosielski to założyciel portalu Just Join IT - który pozwala na rekrutację pracowników w branży technologicznej, a następnie bardziej ogólnego portalu rekrutacyjnego - Rocketjobs. Jest także obecnie CEO Aula Polska, jednej z najważniejszych organizacji skupiających branżę technologiczną. Piotr jest także jedną z najbardziej medialnie aktywnych osób mówiących o tym, że swój technologiczny projekt stworzył bez wsparcia VC. Dlaczego? Co daje mu bootstrapowe podejście do biznesu, jakie pomyłki popełnił po drodze i czy VC być może pozwoliłoby ich uniknąć? Czy bootstrap jest dla każdego?

- Każdy biznes na początku jest bootstrapem, nawet jeśli powstaje z założeniem szybkiego zdobycia funduszy od VC. Trudniejsze jest pozostanie w tym modelu - mówi Piotr Nowosielski w naszej rozmowie. Dlaczego? Posłuchajcie w nowym odcinku Podcastu Pionierów!

Nasi goście

Piotr Nowosielski CEO i założyciel portali Just Join IT i Rocketjobs, bootstrapper, CEO Aula Polska, organizacji zreszającej i edukującej polskie środowisko start-upowe.

Zobacz również