Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Podcast Pionierów: Jak wygląda polski esport? Czy jest w nim miejsce dla start-upów?

Podcast Pionierów: Jak wygląda polski esport? Czy jest w nim miejsce dla start-upów?

03 listopada 2022
Nasi goście Paweł Kowalczyk

Czego dowiesz się z podcastu?

  • Czym się różni esport od zwykłego grania?
  • Co łączy sport i esport?
  • Jak pandemia wpłynęła na esport?
  • Jak wygląda rynek esportowy? Jakie technologie można znaleźć „pod spodem”?
  • Czy w esporcie jest miejsce dla start-upów?

W kolejnym odcinku Podcastu Pionierów rozmawiamy o sporcie, a w zasadzie… jego cyfrowej odmianie, czyli esporcie. Naszym gościem jest Paweł Kowalczyk, prezes Polskiej Ligi Esportowej. Co to jest esport, jak wpłynęła na ten rynek pandemia? Jak wygląda ten rynek, i jakie technologie się w nim kryją, a w końcu – czy jest w tym miejsce dla start-upów? Z naszego podcastu możesz dowiedzieć się też, jak liga współpracuje z klasycznymi związkami sportowymi – choćby z Polskim Związkiem Żeglarskim.

- Rynek esportu rozwija się dynamicznie, i z roku na rok dochodzi do jego coraz większej profesjonalizacji - mówi Paweł Kowalczyk. Jak dodaje, jest to branża, gdzie jest dużo, i coraz więcej technologii wspomagającej graczy, i dużo miejsca dla start-upów. Gdzie można znaleźć dla nich przestrzeń w gamingu i esporcie? Posłuchaj!

Nasi goście

Paweł Kowalczyk Prezes Polskiej Ligi Esportowej. Poprzednio Head of Esport w Grupie Ringier Axel Springer Polska, związany także z Przeglądem Sportowym.

Zobacz również