Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Podcast Pionierów: Jak spytać klientów, co sądzą o produkcie? Walidacja Pomysłu

Podcast Pionierów: Jak spytać klientów, co sądzą o produkcie? Walidacja Pomysłu

14 lipca 2022
Nasi goście Marcin Szymański

Czego dowiesz się z podcastu?

  • Gdzie znaleźć testerów i pierwsze opinie o Twoim produkcie? 
  • Kiedy pojawiają się pułapki przy korzystaniu z narzędzi wspomagających prototypowanie? 
  • Jak uzyskać zainteresowanie potencjalnego klienta, kiedy jeszcze nie mamy rozwiązania? 
  • Jak zdecydować, które zmiany zaproponowane przez testerów wdrożyć? 
  • Jak rozbudowywać swój projekt i walidować wprowadzanie nowych funkcjonalności? 

- W takim samym stopniu na wpadnięcie w pułapkę swoich założeń są narażeni młodzi founderzy, jak i doświadczeni przedsiębiorcy - mówi gość kolejnego odcinka naszego podcastu, Marcin Szymański, co-founder Open Innovation House. Marcin Szymański pomaga korporacjom budować innowacyjne rozwiązania, a start-upom budować MVP czy współpracować z korporacjami. W czasie IV edycji Szkoły Pionierów PFR opowiadał o tworzeniu prototypów, a z nami porozmawiał o tym, jak testować swoje pomysły i zdobywać potencjalnych klientów na pierwszym etapie, a przede wszystkim ich feedback. Jako przykład podał m.in. działania studia projektowego. 

- Upwell Design, studio projektowe chcąc przetestować swój nowy przełącznik do światła skopiowało koszulki pracowników sieci IKEA i podłożyło swój produkt na półki sklepowe, patrząc jak reagują na niego prawdziwi klienci - mówi Marcin Szymański. Nasza rozmowa najeżona jest przykładami start-upów i ich sukcesów i porażek, a także dziesiątkami eksperckich porad. Zapraszamy! 

Nasi goście

Marcin Szymański Współzałożyciel Open Innovation House - niekonwencjonalnej firmy doradczej wyspecjalizowanej w zagadnieniach otwartych innowacji. Posiada szerokie doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku, które wykorzystuje do stymulacji rodzimego ekosystemu innowacji – pracując zarówno ze startupami, dużymi firmami, instytucjami otoczenia biznesu oraz administracją publiczną i samorządową.