Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Podcast Pionierów: Jak działają korporacyjne VC?

Podcast Pionierów: Jak działają korporacyjne VC?

09 marca 2023
Nasi goście Paweł Leks

Czego dowiesz się z podcastu?

W kolejnym odcinku Podcastu Pionierów rozmawiamy z Pawłem Leksem – współzałożycielem Grupy Pracuj i Partnerem Zarządzajacym Pracuj Ventures o tym, jak działają korporacyjne VC, czym różnią się od zwykłych funduszy, i dlaczego warto z nimi współpracować.

- Korporacyjny fundusz VC pozwala spółce obserwować trendy, nowopowstałe modele biznesowe i technologiczne rozwiązania. To sposób na potencjalne uzupełnienie produktów czy usług spółki matki w dużym terminie. Często jest tak, że korporacja ma problem z wprowadzeniem nowego produktu – to często przedsięwzięcia, które wymagają inwestycji, alokowania ludzi, nie przynoszą szybkiego zwrotu, wymagają wielu iteracji czy pivotów. Start-upy są do tego idealne - wyjaśnia Paweł Leks.

Wyjaśnia też, jak Pracuj Ventures komunikuje wartość, jaką jest w stanie wnieść do start-upu i jakim priorytetem jest dla nich rozwój współpracujących z korporacją start-upów. Z drugiej strony dodaje, że nie należy obawiać się „kradzieży pomysłów”, czy jakie są potencjalne szanse przejęcia przez korporację. Rozmawiamy też o rozwiązaniach technologicznych, jakich potrzebuje branża HR.

Nasi goście

Paweł Leks Współzałożyciel Grupy Pracuj, Partner Zarządzający Pracuj Ventures