Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Zobacz najważniejsze start-upowe wydarzenia kwietnia

W kwietniu dużo się będzie działo! Zniesienie pandemicznych obostrzeń powoduje, że coraz więcej wydarzeń wraca do trybu stacjonarnego lub hybrydowego. Co będzie działo się w kwietniu? Zobacz!

4-8.04 Infoweek Grupy PFR

InfoWeek Grupy PFR, to wydarzenie podczas którego przedstawione zostaną instrumenty doradczo – finansowe wspierające rozwój firm. Jeśli interesuje Cię oferta PFR, PARP, PAIH, BGK czy KUKE to wydarzenie dla Ciebie.

W tej edycji najważniejszym tematem jest szeroko pojęta ekspansja zagraniczna – od działań skierowanych dla małych technologicznych firm, takich jak na przykład Mosty Technologiczne PAIH czy Sieć Firm Przyszłości PARP, przez wsparcie skierowane do wszystkich podmiotów na rynku – jak oferta wsparcia ze środków UE. Poza informacjami o programach odbędzie się także dyskusja o rozwoju zagranicznym w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Wydarzenie odbędzie się online i jest darmowe – należy tylko zapisać się na wydarzenie, którym jesteśmy zainteresowani. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia

6-8.04 Dni otwarte EduLab

Innym przyszłotygodniowym wydarzeniem są wirtualne dni otwarte akceleratora EduLab. Organizatorzy zapraszają przede wszystkim start-upy, które zajmują się takimi obszarami jak edukacja, zarządzanie placówką edukacyjną, a także ekologia i zrównoważony rozwój. Spotkanie ma przedstawić start-upom i zespołom ofertę akceleratora, oraz pozwolić im odbyć warsztaty z ekspertami EduLab, oraz umówić się na indywidualne sesje mentoringowe. Po trzech dniach zespoły będą mogły kontynuować preakcelerację w jego ramach.

Więcej informacji znajduje się na stronie akceleratora. Wydarzenie jest darmowe i odbywa się w całości online.

7-8.04 Alpha Wolves by Wolves Summit

Pierwsza edycja zorganizowanej przez twórców Wolves Summit konferencji skierowanej w stu procentach do start-upów i inwestorów – wydarzenie skierowane jest do inwestorów i dojrzałych już start-upów. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w panelach i rozmowach z globalnymi inwestorami i scale-upami, porozmawiać o konkretnych historiach firm, i spotkać się na bezpośrednich rozmowach z funduszami VC.

Alpha Wolves odbędzie się w formule hybrydowej – w Warszawie i online. Wydarzenie jest płatne. Więcej informacji znajdziesz tu.

14.04 Targi eHandlu

Jeśli zajmujesz się e-commerce to zapewne słyszałeś o tej konferencji, ale nawet jeśli nie – to warto ją odwiedzić. Jednodniowe targi i konferencja to miejsce, gdzie spotykają się nie tylko sprzedawcy e-commerce, ale także dostawcy technologii używanych przez e-sklepy, więc jeśli interesujesz się tematyką płatności online, marketingiem, czy nawet tworzeniem stron internetowych, także znajdziesz coś dla siebie – wśród wystawców i prelegentów znajdą się przedstawiciele takic firm jak Klarna, Apifonica, Freshmail czy InPost.

Popularność tego wydarzenia wynika też z tego, że jest darmowe – pozwala więc na spotkanie partnerów otoczenia e-commerce nawet, jeśli jesteś dopiero bardzo początkującym sprzedawcą lub start-uperem. Więcej informacji znajdziesz na stronie.

20.04-21.04 Catch the Tornado meetup i warsztaty

Kolejna propozycja stuprocentowo skierowana do start-upów. W tej edycji cyklicznego spotkania twórcy takich firm jak Displate, Vivid Games, Vue Storefront czy agencji K2 opowiedzą jak tworzyć organizację, która poradzi sobie bez foundera, jak skalować start-up, czy rozwijać na raz dwie firmy.

Dzień po panelu odbędą się warsztaty (to w zasadzie dwa osobne wydarzenia – i nie trzeba uczestniczyć w jednym z nich żeby dołączyć do drugiego), gdzie twórcy m.in. Divante i Vue Storefront opracują z użytkownikami strategię pozwalającą przekształcić firmę w samodzielną organizację i przygotować się do exitu. Wydarzenie i warsztaty są płatne. Więcej informacji na stronie Catch the Tornado.

27-28.04 Big Data Technology Warsaw Summit

Ostatnia propozycja skierowana jest najbardziej do osób zajmujących się IT i start-upów Big Data. To bardzo „twarda” programistyczna konferencja dla osób zajmujących się tworzeniem rozwiązań związanych z analizą danych – na potrzeby zarówno biznesowe jak i naukowe. Wśród tematów znajdują się zarówno AI, analiza danych w czasie rzeczywistym, chmura i inne, a wśród panelistów znajdą się m.in. szef działu AI/ML w Apple, czy manager data engineering w Zalando.

Poza samymi panelami twórcy konferencji umożliwiają także szereg warsztatów z dziedzin data science czy machine learning, a także ponad 20 otwartych dla użytkowników dyskusji panelowych. Konferencja jest płatna i odbywa się w formule hybrydowej. Więcej informacji uzyskasz na stronie eventu.

Inne aktualności

Być kobietą w świecie innowacji... - rozmowa z Mirellą Kłosińską (cykl artykułów)

Być kobietą w świecie innowacji... - rozmowa z Pamelą Krzypkowską (cykl artykułów)