Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Komputer

Zapoznaj się z badaniem PFR o kondycji polskich przedsiębiorstw w związku z pandemią

Zobacz wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz Polskiego Funduszu Rozwoju i dowiedz się, jak z kryzysem radzą sobie mikro-, małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa w Polsce. W raporcie znajdziesz parametry odnoszące się do ich sytuacji finansowej, sprzedaży, czy planowanych zmian w liczbie pracowników. Badanie przeprowadzono na próbie 400 firm.

Pandemia stała się przyczyną wyraźnych zmian gospodarczych, wpływających na polskie przedsiębiorstwa. W wyniku współpracy Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Polskiego Funduszu Rozwoju powstało badanie, które mierzy skutki COVID-19 na firmy w kwietniu 2020 r. w stosunku do początku marca lub analogicznego miesiąca w roku poprzednim. Z badania „Sytuacja polskich przedsiębiorstw i rynku pracy po lockdownie” wynika, że firmy notują spadek przychodów sięgający 60%, spodek popytu, który u blisko połowy z nich zmniejszył się o 25%, a także problemy z regulowaniem zobowiązań.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z wynikami badania, dostępnymi na dedykowanej stronie internetowej

Inne aktualności

Nowa rzeczywistość

Nowa rzeczywistość z raportem Renewed Reality

Biotts i Montis Capital

Montis Capital zainwestował ponad 7 mln zł w spółkę Biotts