Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Szkoła Pionierów ruszyła! Uczestnicy VI edycji programu będą pracować nad tworzeniem startupów pozytywnego wpływu

50 uczestników i uczestniczek Szkoły Pionierów PFR będzie zdobywać wiedzę i pracować nad własnymi projektami start-upów pozytywnego wpływu. Najlepsi autorzy i ich rozwiązania w listopadzie zawalczą o nagrody finansowe o łącznej wartości 110 tys. zł. Dziś odbyła się inauguracja programu edukacyjno-venture buildingowego, który już po raz szósty tworzy Polski Fundusz Rozwoju wspólnie z partnerem strategicznym – Allegro.

Pierwszego września tradycyjnie rozpoczyna się szkoła – w tym roku szkolnym większość uczniów trafi do niej w poniedziałek, ale rozpoczął się jeden z głównych programów PFR skierowanych do młodych innowatorów - Szkoła Pionierów PFR.

Tegoroczna edycja Szkoły Pionierów PFR ma charakter międzynarodowy. będą prowadzone w języku angielskim przez międzynarodowych ekspertów w Warszawie i Pradze. Uczestnicy VI edycji Szkoły Pionierów PFR to zarówno osoby z Polski jak i z zagranicy. W tej edycji nie ma również ograniczenia wiekowego, a więc zgłosić się mógł każdy z potencjałem liderskim do opracowania innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Docelowo absolwenci programu, czyli Pionierzy mają stać się co-founderami startupów technologicznych.

Podczas Gali otwarcia VI edycji Szkoły Pionierów PFR uczestnicy mieli okazję zdobyć dodatkową wiedzę i zainspirować się wystąpieniami gości specjalnych – wśród których był m.in. Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda.

Minister Waldemar Buda w czasie gali otwarcia VI edycji Szkoły Pionierów

- Cieszę się, że macie determinację by myśleć długoterminowo i średnioterminowo. Efekty tego, co dziś się zadzieje poznacie za jakiś czas – za rok, dwa, trzy. To, że tu jesteście oznacza, że macie pomysły, chcecie się czegoś nauczyć, szukacie nowych dróg. Szkoła Pionierów PFR temu służy - zwrócił się do Pionierów minister.

Międzynarodowy program rozwoju kompetencji

Paweł Borys, prezes PFR oraz Aleksandra Sroka z Allegro, głównego partnera Szkoły, który związany jest z programem od samego początku, oficjalnie zainaugurowali VI edycję programu, a dyrektor Eliza Kruczkowska i Natalia Kupsik z Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR przedstawiły szczegółowy program tej edycji. W gali wzięli też udział Jakub Rudy z Ambasady Czeskiej w Pradze wygłosił keynote speech na temat potencjału współpracy biznesowej pomiędzy Polską a Czechami, a Weronika Czaplewska z Envirly wyjaśniła, jak stworzyć startup pozytywnego wpływu.

Aleksandra Sroka-Krzyżak w czasie gali rozpoczęcia VI edycji Szkoły Pionierów PFR.

- Szkoła Pionierów PFR to niezwykły program, który symbolizuje nasze zobowiązanie wobec przyszłości, innowacji i rozwoju przedsiębiorczości. Jestem niezmiernie dumna, że jako Allegro wspieramy go i tworzymy wspólnie z Polskim Funduszem Rozwoju od samego początku. Tegoroczna edycja jest dla nas szczególnie wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy do programu mogły dołączyć osoby z Czech i Ukrainy. Ten coraz bardziej międzynarodowy charakter Szkoły Pionierów z jednej strony, a z drugiej - międzynarodowy rozwój grupy Allegro podkreśla, że polska innowacyjność ma ogromny potencjał do zdobywania serc klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą - mówi Aleksandra Sroka-Krzyżak, VP, Strategy and Corporate Development w Allegro.

Budowanie zespołu, tworzenie modelu biznesowego, walidowanie pomysłów, prototypowanie, sprzedaż czy pozyskiwanie finansowania na projekt – to tylko niektóre kompetencje i umiejętności, jakie mają szansę zdobyć uczestnicy programu. Nad wartością merytoryczną warsztatów będzie czuwać Rada Programowa, w składzie której są: Eliza Kruczkowska – PFR, Aleksandra Sroka-Krzyżak – Allegro, Marta Mikliszańska - Allegro, Olaf Żylicz – WSB Merito, Vaclav Ryslink - Kaya VC.

Po intensywnym okresie warsztatów, Pionierzy zdobędą solidne podstawy do dalszej pracy zespołowej nad rozwojem swoich projektów i odpowiednie przygotowanie do Gali Finałowej, która odbędzie się 24 listopada w Warszawie. Zwycięskie projekty otrzymają finansowe wsparcie na rozwój swojego start-upu – z puli 110 tys. złotych. Absolwenci programu tworzą takie start-upy jak m.in. Znika, Infermedica, Jutro Medical, HearMe, SensiVR czy VividQ. Start-upy Pionierów zdobyły od początku rozwoju programu ponad 200 mln złotych od inwestorów.

Zobacz co robią Pionierzy z poprzednich edycji - przeczytaj Prasówkę Pionierów!

Inne aktualności

Ruszyła rekrutacja do 7 edycji Szkoły Pionierów PFR!

Międzynarodowe targi BEYOND w Grecji – Zgłoś swój startup!