Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Prasówka Pionierów – co robią Pionierzy? Sprawdź!

W przededniu startu szóstej edycji Szkoły Pionierów PFR przyglądamy się działaniom alumnów programu. Co było słychać u Pionierów w ciągu ostatniego półrocza?

Już 1 września rusza VI edycja Szkoły Pionierów PFR. My natomiast chcemy wrócić do lekko zapomnianego cyklu „Prasówka Pionierów” – w którym piszemy o działalności i sukcesach naszych alumnów. Co Pionierzy robili w ostatnim półroczu?

Katarzyna Łachajczak (V edycja) razem z Sarą Sobanią prężnie działają w start-upie, który powstał już po udziale Kasi w Szkole Pionierów PFR – supuppy. Po skończeniu akceleratora Mazovian Startup jej start-up zajmujący się produkcją i sprzedażą suplementów diety dla psów rozwija się w szybkim tempie. W maju „wyszedł z internetu” i rozpoczął sprzedaż w formule B2B do sklepów zoologicznych.  
Start-up zwrócił uwagę Business Insidera – gdzie przeczytasz historię jego powstania i działalności. 

Zastanawialiście się kiedyś, jak mogą pachnieć polimery? Dr. Beata Swinarew (III edycja) rozwija swoją karierę naukową w Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytucie Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników – i wie, że zazwyczaj nie pachną ładnie – jak zmienić ich zapach? Przeczytasz w branżowym magazynie Plast Echo – dostępnym online pod tym adresem.

Zuzanna Ruszkowska (III edycja) wystąpiła na TedX Warsaw – mówiąc o tym, jak wyrzucamy pieniądze na wysypiska i o tym, nad jakimi rozwiązaniami pracuje w czasie swojego doktoratu na Uniwersytecie Warszawskim.

 


Znika to start-up, który zwyciężył w IV edycji Szkoły Pionierów PFR. W czerwcu ogłosił współpracę z klubem piłkarskiej ekstraklasy – Wartą Poznań. Sklep kibica Warty będzie korzystał z biodegradowalnych opakowań start-upu do wysyłki związanych z klubem produktów i gadżetów. Jak wygląda współpraca? Zapraszamy do lektury.

Pionierzy biorą udział w najważniejszych wydarzeniach w kraju i za granicą. Micronose rozwijany przez Sabinę Górską, prof. IITD PAN oraz dr Agnieszkę Razim healthtech – zdobywca III miejsca w czasie V edycji Szkoły Pionierów, oraz wspomniane już supuppy trafiły do finału Startup Challenge w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Co prawda nie wygrały, ale i tak dotarcie do ścisłej piętnastki finalistów to bardzo duży wyczyn!

Mediprintic, start-up Andrzeja Zakręckiego (I edycja) trafił z kolei do finału konkursu w trakcie czerwcowego Carpathian Startup Fest. Twórców lekkich, drukowanych w 3D ortez, uwzględniliśmy tez w naszym, stworzonym we współpracy z MON e-booku „Technologie dla Obronności”.

Z kolei rozwijany przez Katarzynę Kobę (III edycja) SensiVR, rozwiązanie wspomagające psychoedukację oraz terapię sensoryczną dzieci w wieku od 7 do 12 lat zakończył w czerwcu akcelerację w Berlińskim akceleratorze Vision Health Pioneers – skierowanym do branży health tech.

W innym tematycznym akceleratorze za granicą weźmie udział Wirtualny Nauczyciel – tworzony przez Marka Wójcika (II edycja) edtech bierze udział w akceleratorze DOHE w Korei Południowej. To pierwsza runda tego edukacyjnego akceleratora.

Już 1 sierpnia rozpoczyna się kolejna edycja Szkoły Pionierów PFR. Mamy nadzieję, że nowe, świetne zespoły dołączą do grona Pionierów już niedługo!

Inne aktualności

Ruszyła rekrutacja do 7 edycji Szkoły Pionierów PFR!

Być kobietą w świecie innowacji... - rozmowa z Mirellą Kłosińską (cykl artykułów)