Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Wraca Szkoła Pionierów PFR – aplikuj do 2. edycji międzynarodowego programu edukacyjnego

Rusza nabór do kolejnej odsłony Szkoły Pionierów PFR – nowatorskiego programu edukacyjnego Polskiego Funduszu Rozwoju. Inicjatywa skierowana jest do przyszłych przedsiębiorców w branżach nowych technologii. Podczas trzech tygodni intensywnych warsztatów w Warszawie oraz tygodniowego szkolenia w Berlinie, 50 uczestników – pod okiem wybitnych ekspertów – będzie rozwijać teoretyczne i praktyczne umiejętności biznesowe.

Szkoła Pionierów PFR jest skierowana do osób z całej Polski w wieku od 20 do 35 lat, które pracują nad swoją ścieżką kariery zawodowej i interesują się nowymi technologiami oraz chcą doskonalić umiejętności techniczne oraz kompetencje biznesowe. Celem drugiej edycji programu jest wsparcie młodych osób w tworzeniu innowacyjnych projektów, które w dalszej perspektywie mogą zostać skomercjalizowane i wejść na rynek polski, a następnie – globalny.

Sylabus zajęć został oparty o nauczanie kluczowych kompetencji zdefiniowanych podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Zaliczają się do nich m.in. kompleksowe rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie, kreatywność, zarządzanie ludźmi, współpraca z innymi. Warsztaty poprowadzą uznani praktycy biznesu i eksperci, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami zawodowymi.

Umiejętności, które uczestnicy Szkoły Pionierów PFR rozwiną podczas trzech tygodni spędzonych w Warszawie, zostaną uzupełnione podczas szkolenia zagranicznego w Berlinie. Pozwoli im ono na skonfrontowanie swojego pomysłu z ekspertami tamtejszego rynku, a także nawiązanie kontaktów z zagranicznymi start-upami technologicznymi, międzynarodowymi korporacjami, akceleratorami, funduszami VC i aniołami biznesu.Nad wartością merytoryczną warsztatów czuwa Rada Programowa, w skład której wchodzą m.in.: Eliza Kruczkowska – Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR, Damian Zapłata – Chief Commercial Officer, członek zarządu w Allegro, Aleksandra Przegalińska – badaczka MIT/Akademii Leona Koźmińskiego czy Filip Granek – założyciel XTPL i laureat tytułu Przedsiębiorca Roku 2019.

Zwieńczeniem miesięcznej pracy będzie uroczysta gala w Warszawie, podczas której uczestnicy dokonają krótkiej prezentacji swojego projektu przed potencjalnymi inwestorami z funduszy VC zarządzanych przez PFR Ventures. 

Aby zgłosić się do Szkoły Pionierów PFR, wypełnij do 25 czerwca formularz aplikacyjny dostępny na stronie programu i załącz do niego swoje CV oraz plan personalnego rozwoju. Z wybranymi osobami spotka się komisja i zakwalifikuje 50 z nich do udziału w programie. Szkoła Pionierów PFR ruszy we wrześniu br. Organizator zapewnia szkolenie, wyżywienie w czasie warsztatów oraz podróż i pobyt w Berlinie. Zakwalifikowani uczestnicy muszą uiścić opłatę w wysokości 500 zł za udział w inicjatywie oraz pokryć koszty zakwaterowania podczas warsztatów w Warszawie.

Program powstał i jest realizowany przy zaangażowaniu partnera Szkoły Pionierów PFR – firmy Allegro.

Inne aktualności

Aplikacje Jutra PFR

Znamy 12 finalistów konkursu Aplikacje Jutra PFR

Tarcza Finansowa PFR

Finansowanie dla mikrofirm i MŚP – ostatnia szansa na skorzystanie z Tarczy Finansowej PFR