Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Masz pomysł na biznes? Zgłoś się do Strefy Pomysłodawcy w programie MRiT

Jeśli marzysz o swojej firmie technologicznej, ale masz dopiero pomysł na start-up, możesz zgłosić się do programu pilotażowego Strefa Pomysłodawcy – Wsparcie 4.0, który organizowany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Program odbędzie się w formule stacjonarnej w Krakowie, Poznaniu i Puławach. 

15 listopada rozpoczęła się druga tura naboru do programu Strefa Pomysłodawcy – Wsparcie 4.0. To program preinkubacyjno-pilotażowy, który pozwala osobom z pomysłem na firmę na przetestowanie go, stworzenie MVP i zaprezentowanie przed kilkunastoma potencjalnymi inwestorami – wśród których jest m.in. komunikacyjny gigant Orange i fundusze Venture Capital. Sam proces inkubacji będzie miał miejsce w siedzibie jednego z trzech partnerów programu – InnoAGH w Krakowie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu lub Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. W każdym z nich, tworzący rozwiązania będą mieli dostęp do infrastruktury badawczej i laboratoryjnej. Ta tura jest drugą z czterech planowanych tur rekrutacji i będzie trwała do 15 stycznia lub do uzyskania 250 zgłoszeń, więc warto się pospieszyć! 

Wsparcie i testy pomysłu 

Program przeznaczony jest dla wszystkich - pomysłodawca musi jedynie posiadać pełną zdolność do czynności prawnych i tytuł prawny do pomysłu (czyli być jego właścicielem lub współwłaścicielem). Każdy uczestnik programu inkubacji w „Strefie Pomysłodawcy” przy wsparciu dedykowanego managera inkubacji, będzie pracował nad dopracowaniem swojego modelu biznesowego oraz poszukiwał rozwiązań kluczowych problemów. W pierwszej fazie inkubacji rozwiąże braki w modelu biznesowym. W drugiej, po wstępnej selekcji, wybrani Pomysłodawcy otrzymają dostęp do specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego oraz wykwalifikowanych ekspertów, z którymi będą rozwijać swój pomysł podczas indywidualnych warsztatów tematycznych, a także stworzą analizy potrzeb klienta, zbadają wartość rynkową czy stan techniki. Najlepsi mają szanse stworzyć MVP swojego rozwiązania, na co otrzymają 25 tysięcy złotych. 

Stwórz rozwiązanie dla wszystkich 

Tak jak program przeznaczony ma być dla wszystkich, tak i potencjalne rozwiązania mają być możliwie uniwersalne – oceniane po pierwszej fazie inkubacji będą m.in. zapotrzebowanie rynkowe lub społeczne, gotowość do wdrożenia, innowacyjność, stan ochrony prawnej, ale także przydatność dla szerokiej grupy docelowej – z uwzględnieniem m.in. seniorów i osób z niepełnosprawnościami.  

Wniosek i więcej informacji znajdziecie na stronie

Inne aktualności

Kraków w Akceleratorze DIANA NATO! Co to znaczy? Rozmawiamy z prowadzącymi program

Masters&Robots Awards – do 16 marca możesz zgłosić swój start-up do konkursu