Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Polskie startupy pod choinką? Ponad 40 pomysłów na prezent!

Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale i miesiąc, w którym większość z nas myśli o prezentach dla bliskich. Zespół PFR Ventures przejrzał portfolio inwestycji swoich funduszy i wybrał te spółki, których produkty lub usługi sprawdzą się jako Świąteczny upominek. W „Start-upowym Prezentowniku” znajdziecie ponad 40 spółek, z których część postanowiła podzielić się specjalnymi kodami rabatowymi. Lista jest otwarta, więc jeżeli reprezentujesz start-up działający w modelu B2C – dopisz się! 

Czym jest Prezentownik? 

Przed nami świąteczny zgiełk przygotowań i pytania pojawiające się każdego roku: jaki prezent kupić bliskim? Śpieszymy z odpowiedzią, bo tak się składa, że mamy na to... „Start-upowy Prezentownik”! Na liście znajdują się inspiracje prezentowe podzielone na różne kategorie. Szukasz prezentu dla młodszego członka rodziny? Sprawdź kursy programowania od Pixblocks. Ktoś zmienił mieszkanie? Przejrzyj ofertę sklepu noo.ma. Chcesz podarować komuś chwilę dla siebie? Sprawdź vouchery na platformie Booksy. A może coś dla fanatyka czystości, ekologii i dobrego designu? Zerknij na produkty marki cleangang!

Start-upy B2C w Polsce

Jak podaje Startup Poland w swoim raporcie z 2022 roku, polskie start-upy najczęściej funkcjonują w modelu B2B . Aż 39% z nich posiada ofertę dla dużych firm i korporacji, 25% kieruje ofertę w małe firmy. Co to oznacza? W modelu B2B funkcjonuje aż dwie trzecie polskich startupów Tylko 11% z nich działa w formie B2C! To sprawia, że „Start-upowy Prezentownik”od PFR Ventures staje się jeszcze bardziej wyjątkowy, będąc unikalną listą spółek B2C, które działają na naszym rynku! W każdej z nich możecie kupić polski produkt lub usługę, która spełni marzenie prezentowe Wasze lub Waszych najbliższych. Warto również dodać, że wspieranie rodzimych marek jest piękną ideą, nie tylko od święta, ale o tym wiedzą przecież wszystkie elfy Mikołaja, czytające tę stronę 🧝. 

Innowacje pod choinką 

Innowacyjna doniczka do hodowli ziół dla mamy, a może voucher na tatuaż dla siostry? To i wiele, wiele więcej czeka na Was w „Start-upowym Prezentowniku”. To, co łączy spółki, które się w nim znalazły wyróżnia jeszcze jedno - oferują świetne, polskie produkty i usługi. Wśród nich m.in.: 

Carein – naturalne dermokosmetyki i dermosuplementy opracowane przez zespół naukowców,

Tylko – designerskie meble z możliwością personalizacji, produkowane w Polsce,

Booksy – platforma do rezerwacji wizyt w salonach kosmetycznych i fryzjerskich z możliwością zakupu voucherów,

Milkies – sentymentalna biżuteria uwieczniająca różne istotne okazje, wykorzystując elementy dostarczone przez klientów

Stethome – inteligentny stetoskop, który wspiera rodziców przy astmie lub przeziębieniu dziecka,

Stepapp  – aplikacja do zamawiania ekipy sprzątającej...

I wiele, wiele więcej. Poznajcie całą listę, dostępną online - i zainspirujcie się możliwością obdarowania rodziny produktami lub usługami polskich przedsiębiorców. Jeśli uważacie, że w  Prezentowniku brakuje Waszej spółki, zgłoście się w specjalnym formularzu, który znajdziesz na stronie Prezentownika – sam Prezentownik czeka na Was tutaj:  „Start-upowy Prezentownik”

Katarzyna Szybowska-Jemielniak

Starsza Specjalistka - Departament Rozwoju Innowacji PFR

Inne aktualności

8 osób, które warto obserwować w świecie AI w Polsce

Start-upy, które obserwowaliśmy w 2023 roku – jakie sukcesy odniosły?