Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Ludzie siedzący przy stole

Młode spółki powalczą o ponad 44,5 mln zł w konkursie Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej

46 młodych firm, które ukończyły Platformy Startowe, złożyło wnioski o dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej w programie Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej. Każda z nich może zdobyć nawet 1 mln zł na rozwój.

Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej to konkurs dedykowany dla spółek z Polski Wschodniej, które z powodzeniem ukończyły inkubację w programie Platformy Startowe i zweryfikowały swoje modele biznesowe. Możliwe dofinansowanie wynosi nawet 1 mln zł, ale musi ono być uzupełnione wkładem własnym na poziomie 15 %. Uzyskana dotacja ma pomóc młodym spółkom z wdrożeniem produktu lub usługi na rynek i uzyskaniu pierwszej trakcji finansowej. Może być przeznaczona m.in. na:

  • zakup usług doradczych i eksperckich;
  • nabycie środków trwałych;
  • zakup wartości niematerialnych i prawnych;
  • pensje dla pacowników;
  • działania związane z ekspansją zagraniczną.

Łączna pula środków konkursu wynosi 300 mln zł. Obecnie zakończyła się jego piąta edycja i trwa weryfikacja 46 zgłoszeń pod kątem formalnym. W konkursie odbędą się jeszcze 2 edycje, do których nabór potrwa maksymalnie do 30 września 2020 r.

Zgłoś się i skorzystaj z inkubacji w Platformach Startowych już teraz! Obecnie do 31 lipca nabór prowadzą Start-up HeroesWschodni Akcelerator Biznesu oraz Start in Podkarpackie.

Inne aktualności

Ludzie przy pracy

Milionowe dotacje z PARP trafiły w ręce start-upów

Aplikacje Jutra PFR

Znamy 12 finalistów konkursu Aplikacje Jutra PFR