Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Hackuj przyszłość z Lemem – Hackathon na rok Lema. 150 tys. złotych w puli nagród

Microsoft, PKO BP i Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema chcą uczcić rok pisarza hackathonem, który ma na celu stworzenie rozwiązań, które stosowane będą w przyszłości w skali kraju lub nawet globalnej.

40-godzinny maraton programowania odbędzie się w terminie 18-20 czerwca online. Za jego stworzeniem stoi jest Proidea – firma stojącą za znanymi hackathonami, takimi jak m.in. HackYeah, czy Smogathon. Strategicznymi partnerami wydarzenia są Microsoft, PKO BP i Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. W ciągu całego spotkania zespoły uczestników mają stworzyć rozwiązania, które przyczynią się do rozwiązania problemów m.in. cyberprzemocy, czy przyszłości bankowości.

W hackathonie mogą wziąć udział wszyscy - studenci, programiści, designerzy UX, project managerowie, inżynierzy, ale także socjologowie czy osoby związane z naukami humanistycznymi. Do drużyn mogą dołączyć również osoby, których bezpośrednio dotyczą tematy zadań. Te są dwa:

Walka z cyberprzemocą – stworzenie rozwiązania technologicznego lub edukacyjnego, które pomoże w walce z hejtem i cyberprzemocą;

Bank przyszłości – zaprojektowanie mający usprawnić codzienną bankowość wszystkim grupom wiekowym – koncentrując się na dostępności bankowych rozwiązań, oddziałach bankowych przyszłości, ale też na nowoczesnych technologiach, czy rozwiązaniach usprawniających codzienną bankowość dla wszystkich grup wiekowych.

Stanisław Lem (zdjęcie udostępnione przez Wojciecha Zemka, sekretarza autora na zasadach CC 2.0)

Trzy najlepsze zespoły zajmujące się każdym z zadań zostaną nagrodzone – wynagrodzenie wynosić będzie od 10 do 50 tys. złotych. Zgłaszać można się indywidualnie i poszukać drużyny na kanale Discord wydarzenia, czy już jako grupa – od 3 do 6 osób. Zespoły będą mogły prosić o pomoc mentorów – ekspertów zarówno z dziedziny programowania, jak i związanych z programami.

Sam hackathon to jednak nie wszystko. Hackathon to także duża liczba prelekcji i webinariów -  W trakcie trwania hackathonu odbędą się wykłady prowadzone przez ekspertów - m.in. futurystkę Aleksandrę Przegalińską, czy Macieja Kaweckiego, prezesa Instytutu Lema. Wydarzenie będzie można obejrzeć podczas transmisji na żywo z siedziby PKO Banku Polskiego w warszawskiej Rotundzie. Rejestracja na wydarzenie jest darmowa, a zarejestrować się można nawet dzień przed wydarzeniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Hack4Lem i profilu hackathonu na Facebooku.

Inne aktualności

Być kobietą w świecie innowacji... - rozmowa z Mirellą Kłosińską (cykl artykułów)

Być kobietą w świecie innowacji... - rozmowa z Pamelą Krzypkowską (cykl artykułów)