Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Mężczyzna pracujący przy laptopie

Dowiedz się, jak skorzystać z Funduszy Norweskich i zdobyć partnera na Norweskim rynku

Już 7 stycznia rusza nabór do programu Granty Norweskie. Przyjdź na spotkanie informacyjne i dowiedz się, jak zdobyć nawet 8 mln zł dotacji na przygotowanie i komercjalizację innowacyjnych technologii, usług, procesów oraz produktów, w jednym z trzech obszarów tematycznych, a także uzyskaj wsparcie na utworzenie partnerstwa z norweskimi przedsiębiorstwami i jednostkami badawczymi.

W ramach Funduszy Norweskich o dofinansowanie mają szanse ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które realizują projekty, obejmujące co najmniej jeden z obszarów:

  • Technologie przyjazne środowisku – procesy przyczyniające się do poprawy gospodarki odpadami, efektywności energetycznej, zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i zwiększenia wydajności gospodarki materiałowej;
  • Innowacje w obszarze wód morskich i śródlądowych – projekty w ramach tej ścieżki powinny przyczyniać się do ograniczenia zanieczyszczenia wód morskich i śródlądowych oraz ich otoczenia;
  • Technologie poprawiające jakość życia – działania oparte na nowoczesnych technologiach, które poprawią jakość życia najbardziej wrażliwych grup społecznych, w szczególności osób starszych. 

Ponadto uruchomiony zostanie schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet, wspierający przedsiębiorstwa zarządzane bądź reprezentowane przez kobiety, które realizują projekty z dowolnego w/w obszaru tematycznego. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwości otrzymania dotacji w ramach Grantów Norweskich, weź udział w spotkaniu informacyjnym w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), przy ul. Pańskiej 81/83 w Warszawie, sala 030. Odbędzie się ono 28 listopada w godzinach 9:45-15:00. Proces składania wniosków do programu rozpocznie się już 7 stycznia

W programie dodatkowo punktowane będą projekty zakładające kooperację z norweskimi podmiotami. Aby ułatwić proces sieciowania, w ramach inicjatywy przewidziano dofinansowanie pokrywające koszty nawiązania międzynarodowej współpracy. Właśnie ruszył nabór do programu Wsparcia na utworzenie partnerstwa, do którego możesz zgłosić się do 31 stycznia i uzyskać dofinansowanie wynoszące nawet 1200 euro na pokrycie kosztów podróży zagranicznej.

Dowiedz się więcej o programach na dedykowanych stronach internetowych:

Inne aktualności

Aplikacje Jutra PFR

Znamy 12 finalistów konkursu Aplikacje Jutra PFR

Tarcza Finansowa PFR

Finansowanie dla mikrofirm i MŚP – ostatnia szansa na skorzystanie z Tarczy Finansowej PFR