Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Jak zrobić start-up bez VC? Posłuchaj naszej rozmowy z Piotrem Nowosielskim

Jak rozwijać swój start-up bez finansowania? Jakie są plusy i minusy bootstrapowego podejścia i czy każdy może prowadzić bootstrapowy start-up? O tych kwestiach rozmawiamy z Piotrem Nowosielskim z Just Join IT w pierwszym odcinku kolejnego sezonu Podcastu Pionierów!

Podcastu posłuchacie na:
- Naszej stronie
- Spotify
- YouTube
- Google Podcasts

Piotr Nowosielski to założyciel portalu Just Join IT - który pozwala na rekrutację pracowników w branży technologicznej, a następnie bardziej ogólnego portalu rekrutacyjnego - Rocketjobs. Jest także obecnie CEO Aula Polska, jednej z najważniejszych organizacji skupiających branżę technologiczną. Piotr jest także jedną z najbardziej medialnie aktywnych osób mówiących o tym, że swój technologiczny projekt stworzył bez wsparcia VC. Dlaczego? Co daje mu bootstrapowe podejście do biznesu, jakie pomyłki popełnił po drodze i czy VC być może pozwoliłoby ich uniknąć? Czy bootstrap jest dla każdego?

- Każdy biznes na początku jest bootstrapem, nawet jeśli powstaje z założeniem szybkiego zdobycia funduszy od VC. Trudniejsze jest pozostanie w tym modelu - mówi Piotr Nowosielski w naszej rozmowie. Dlaczego? Posłuchajcie w nowym odcinku Podcastu Pionierów!

Inne aktualności

Być kobietą w świecie innowacji... - rozmowa z Mirellą Kłosińską (cykl artykułów)

Być kobietą w świecie innowacji... - rozmowa z Pamelą Krzypkowską (cykl artykułów)