Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

7 czerwca startuje akcelerator DIANA NATO w Polsce. PFR i MON poszukają technologii dual-use

Już 7 czerwca, podpisaniem umowy o współpracy między PFR i MON rozpocznie funkcjonowanie program współpracy wojska z ekosystemem innowacji w Polsce i działania w ramach akceleratora NATO DIANA. Chcesz dowiedzieć się więcej? Weź udział w transmisji online!

Akcelerator DIANA poszukuje rozwiązań technologicznych, które mogą być wprowadzone do użytku w formule dual-use (podwójnego zastosowania na rynek cywilny i wojskowy). W startującym w czerwcu pilotażowym programie poszukuje głównie technologii z takich obszarów jak bezpieczeństwo IT, detekcja i monitoring czy zabezpieczenie sieci energetycznych, ale poszukuje też firm z innych dziedzin (takich jak choćby medtech, AI, czy technologie dronowe lub samobieżne). Przy czym w pierwszej fazie poszukiwane będą rozwiązania już funkcjonujące na rynku.

Udział w programie DIANA pozwoli start-upom i firmom technologicznym na rozwój swoich rozwiązań w jednym z 11 europejskich centrów akceleracji i testy technologii w 71 centrów testowych – w tym 7 zlokalizowanych w Polsce. Akcelerowane spółki otrzymają także granty wysokości do 100 tys. Euro na pokrycie kosztów uczestnictwa w Programie.

Mapa centrów testowych i akceleratorów DIANA NATO.

Zapraszamy na inaugurację Programu Technologii dla Obronności

Jako lokalne działanie w ramach DIANA PFR razem z MON Program Technologii dla Obronności w Polsce, który ma na celu wspólne poszukiwanie i rozwój rozwiązań dual-use, zainauguruje 7 czerwca podpisanie umowy przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Polski Fundusz Rozwoju.

Inauguracja programu to także szereg paneli, które będą transmitowane w sieci – wśród panelistów będą m.in. Moritz Zimmerman z akceleratora DIANA, który przedstawi jego założenia, paneliści z Sieci Badawczej Łukasiewicz, Polskiej Grupy Zbrojeniowej i NATO DIANA opowiedzą o współpracy wojska z innowatorami, a przedstawiciele PFR i MON przedstawią plany polskiej działalności w ramach akceleratora.

Pełen program i zapis dostępne są pod linkiem: https://www.interankiety.pl/f/MDEVm5pv. Zapraszamy zainteresowane start-upy i nie tylko!

Inne aktualności

AI & MEDTECH CEE 2024: Innowacyjne Forum dla Liderów Medycyny i Technologii

Międzynarodowe targi BEYOND w Grecji – Zgłoś swój startup!