Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Rozmowy o Przyszłości: Kamila Kalińczak - jak pandemia zmienia język polski?

Nasi goście Kamila Kalińczak

Czego dowiesz się z video?

"Rozmowy o przyszłości" to nowa seria rozmów Elizy Kruczkowskiej, Dyrektor Departamentu Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju z ważnymi postaciami polskiego ekosystemu innowacji. Prowadząca wraz z gośćmi stara się zrozumieć i przewidzieć, jak pandemia Covid-19 wpłynie na otaczający nas świat.

Kolejna rozmowa Elizy Kruczkowskiej dotyczy tego, co mówimy i jak mówimy, czyli o nowych trendach językowych. Gościem odcinka jest Kamila Kalińczak, Redaktorka naczelna Instytutu Dobrego Życia, dziennikarka radiowa i telewizyjna, lektorka. Jej głos znacie z Wiadomości Radia ZET, z którym związana była przez 10 lat, a także z TVN24 i TVNBiS, gdzie prowadziła codzienne programy informacyjne i publicystyczne. Gdy nie ma jej ani w radiu, ani w telewizji, najpewniej jest w studiu nagraniowym, gdzie czyta audiobooki, albo podkłada głos do filmów dokumentalnych i kreskówek. Chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym prowadzi konferencje i spotkania, a także szkolenia i warsztaty dla młodych dziennikarzy. Pracuje głosem, trenuje głos i uczy jak mówić, żeby nas słuchano. Ma fioła na punkcie poprawności językowej.

W tym odcinku usłyszycie:

  • jakie słowo lub fraza ma szanse na tytuł "słowo roku"?
  • jakie błędy językowe są często popełniane?
  • co oznacza pisanie maili służbowych wieczorem?

Nasi goście

Kamila Kalińczak Redaktorka naczelna Instytutu Dobrego Życia, dziennikarka radiowa i telewizyjna, lektorka. Przez 10 lat prowadziła Wiadomości Radia ZET, a także programy w TVN24 i TVNBiS, Pracuje również jako lektor, jak również prowadzi konferencje i spotkania, a także szkolenia i warsztaty dla młodych dziennikarzy.