Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Podcast Pionierów: Start-upy w kosmosie. Rozmowa o spacetech i dual-use

Podcast Pionierów: Start-upy w kosmosie. Rozmowa o spacetech i dual-use

19 października 2023
Nasi goście Sebastian Straube

Czego dowiesz się z podcastu?

• Czy w kosmosie jest miejsce dla start-upu?

• Jak zmieniają się przemysł kosmiczny i obronny?

• Na czym się koncentrować budując kosmiczną firmę?

• Jak publiczni i prywatni inwestorzy mogą wspierać rozwój kosmosu?

W dzisiejszym odcinku Podcastu Pionierów Sebastian Straube, Venture Partner w deep-techowym funduszu Sunfish Capital, wcześniej związany z kosmiczną firmą Isar Aerospace opowie nam o kosmosie i tym, jak start-upy mogą działać na tak trudnych rynkach jak space tech i rozwiązania podwójnego zastosowania – wojskowego i cywilnego. 

W rozmowie mówimy o tym jak zmienia się rynek – i rola agencji kosmicznych, a także sektora obronnego na nim. W jaki sposób firmy prywatne mogą wejść do kosmicznej branży, czy jest to łatwe i jak budować swoje rozwiązanie? Gdzie jest miejsce dla polskich start-upów i w jakim miejscu znajduje się polski sektor kosmiczny? I na jakie wyzwania są w stanie odpowiedzieć prywatne firmy?

 

Poza kosmosem rozmawiamy także o ziemi – o rynku obronnym i tym, jak on adaptuje się do współpracy z cywilnymi podmiotami? Zapraszamy do wysłuchania odcinka!

Nasi goście

Sebastian Straube Venture Partner deep-techowego funduszu Sunfish Partners, przez lata związany z kosmiczną spółką Isar Aerospace

Zobacz również