Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Podcast Pionierów: jak naukowiec odnajdzie się w świecie start-upów?

Podcast Pionierów: jak naukowiec odnajdzie się w świecie start-upów?

13 października 2022
Nasi goście Konrad Krajewski

Czego dowiesz się z podcastu?

  • Czy jest coś, co sprawia, że naukowcy dobrze odnajdują się w start-upach, czy wręcz przeciwnie, czy jest coś, czego osoba związana z nauką powinna się nauczyć lub wyzbyć?
  • Czy tworzenie deep techowego rozwiązania kłóci się z postawą funduszy VC, które liczą na dość szybki zwrot inwestycji?
  • Co powinien robić młody naukowiec chcący zacząć swoją firmę?
  • Co robi i jak działa Biotts?

 

O tych tematach rozmawiamy z Konradem Krajewskim z Biotts, biotechnologicznego start-upu, który jak mówi nasz rozmówca „Zamienia tabletki i zastrzyki na maści i plasterki”. Mimo, że to bardzo prosta definicja, tworzenie biotechnologicznego start-upu zajmuje dużo czasu – którego często nie mają VC. Jak deep techowe rozwiązania przekładają się na zyski i jak tworzyć technologie we współpracy między naukowcami a stroną biznesową?

- To co zawsze powtarzam w firmie to takie powiedzenie, że tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nie myśli nikt - mówi Konrad Krajewski. Według niego ważne jest, żeby naukowcy i eksperci powinni w prowadzeniu firmy myśleć przede wszystkim o rozwoju nie wiedzy eksperckiej, a „miękkich” kompetencji społecznych. Jakie inne rady dla naukowców wchodzących do biznesu ma nasz rozmówca? Posłuchaj!

Nasi goście

Konrad Krajewski Współzałożyciel i wiceprezes Biotts S.A., odpowiedzialny za rozwój biznesu, relacje z inwestorami i partnerami branżowymi. Od 2014 roku specjalizuje się w budowaniu i rozwoju startupów medycznych. Współzałożyciel spółek biotechnologicznych Genomtec S.A. i Terrabio Sp. z o.o.