Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Podpisanie umowy na realizację programu Dobry Pomysł

Wybrano 36 finalistów programu Dobry Pomysł

Spośród ponad 600 nadesłanych pomysłów eksperci wybrali 36 najlepszych, innowacyjnych projektów. Otrzymają one teraz niezbędne usługi wsparcia oraz doradztwo w dalszym rozwoju.

Pilotaż programu Dobry Pomysł został uruchomiony 18 października 2017 roku z inspiracji ówczesnego Ministerstwa Rozwoju (obecnie Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii). Program skierowano do osób, które są twórcami wynalazków o potencjale rynkowym lub mają ciekawe pomysły biznesowe na wykorzystanie nowatorskich rozwiązań i potrzebują profesjonalnego wsparcia w ich rynkowej weryfikacji i dalszym rozwoju.

Dotąd do programu zgłoszono blisko 650 pomysłów. Zwycięskie projekty przeszły 4-etapową weryfikację, podczas której pomysłodawcy zaprezentowali innowacyjność pomysłów, wykazali, że mają do nich prawa własności, zdefiniowali odbiorców i określili szanse komercjalizacji swoich rozwiązań.

Dla każdego z finałowych pomysłów analitycy przygotowują obecnie szczegółowy biznesplan, wskazujący perspektywy rozwoju. Ponadto, w zależności od typu projektu i potrzeb jego autora, każdemu Pomysłodawcy przyznano jedną lub dwie usługi dodatkowe: wsparcie w założeniu działalności gospodarczej, przygotowanie oferty dla inwestora kapitałowego (pitch deck) lub rekomendacji i dokumentacji do ubiegania się o dofinansowanie w ramach instrumentów oferowanych przez Grupę PFR i inne instytucje.

Wśród wybranych projektów są m.in. rozwiązania transportowe w dziedzinie elektromobilności, przyjazne środowisku, jak na przykład Ct-Go: elektryczny pojazd miejski autorstwa Piotra Sułkowskiego, czy Eagles Bus autorstwa Sebastiana Szczepaniaka. Dużą popularnością cieszy się też Krajowa Inteligentna Specjalizacja (KIS): Inteligentne Technologie Kreacyjne, z której do finału zakwalifikowały się m.in. Trenażer do szkolenia żeglarskiego Andrzeja Wręczyckiego czy Zestaw Cyfrowych Programowalnych Pomocy Dydaktycznych Bogdana Kamińskiego. Trzecią, najbardziej popularną kategorią, okazał się KIS: Wysokosprawne, niskoemisyjne i zintegrowane układy wytwarzania, magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii, który jest reprezentowany przez takie projekty jak: Grafenowy Termoelektryczny Generator GTG autorstwa Michała Inglota oraz Kontroler i regulator mocy energii elektrycznej Michała Grzesiczaka.

Informacje o innych pomysłach wybranych w programie znajdują się na platformie dobrypomysl.pfr.pl.

Program Dobry Pomysł jest realizowany przez Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z firmą Investin, Fundacją Zaawansowanych Technologii i Fundacją FIRE. Więcej informacji i formularz aplikacyjny znajdują się na stronie dobrypomysl.pfr.pl.

Galeria

Inne aktualności

Ruszyła rekrutacja do 7 edycji Szkoły Pionierów PFR!

Kraków w Akceleratorze DIANA NATO! Co to znaczy? Rozmawiamy z prowadzącymi program