Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Weź udział w nowym, bezpłatnym kursie online "Projektanci Design Thinking"!

Chcesz pobudzić kreatywność w Twoim zespole? A może zaprojektować produkt lub usługę skrojoną według potrzeb klientów? Weź udział w bezpłatnym kursie online „Projektanci Design Thinking” i poznaj szczegóły metody, która pomoże Ci kreować i wdrażać innowacje!

Design Thinking to metoda pracy w interdyscyplinarnych zespołach. Jej celem jest stworzenie nowych produktów i usług oraz rozwiązywanie problemów biznesowych, w oparciu o głębokie zrozumienie danego zagadnienia i potrzeb użytkowników. W praktyce celem może być również nauka kreatywności czy odnalezienie swojego pomysłu na biznes.

Gdzie zastosujesz Design Thinking?

Metoda ta może być pomocna niezależnie od wielkości wykorzystującej ją firmy czy organizacji. Według badania przeprowadzonego w Polskim Funduszu Rozwoju niemal 100% firm, które zastosowały Design Thinking, wdrożyło w 2021 roku przynajmniej jedną innowację. Warsztaty te są także podstawą pracy nad nowymi rozwiązaniami lub udoskonalaniem istniejących już pomysłów biznesowych podczas programu venture buildingowego Szkoła Pionierów PFR.

Poznaj tajniki metody Design Thinking bezpłatnie, bez wychodzenia z domu!

Już teraz możesz skorzystać z bezpłatnego i certyfikowanego kursu online „Projektanci Design Thinking”. To 8 nagrań przybliżających innowacyjną metodykę projektowania nowych produktów i usług oraz jej praktyczne wykorzystanie. Z nagrań przygotowanych przez eksperów z Departamentu Rozwoju Innowacji oraz Biura Analiz i Strategii Polskiego Funduszu Rozwoju, dowiesz się:

  • Jak tworzyć projekty w oparciu o potrzeby klienta oraz jak przeprowadzać wywiady pogłębione i tworzyć persony?
  • Jak dokładnie sformułować wyzwanie projektowe, aby łączyło ono potrzeby biznesowe firmy i potrzeby klienta?
  • Jak pobudzić kreatywność w organizacji i zebrać wartościowe pomysły na nowe rozwiązania?
  • Jakie są narzędzia do prototypowania i jak ważny jest interdyscyplinarny zespół?
  • Jak unikać błędnych decyzji i dostosować „prototyp” do realnych potrzeb użytkowników?
  • Jak dokładnie wygląda cykl życia projektu w firmie?

Kto może wziąć udział w kursie?

Każdy! Szczególnie zainteresowane wiedzą dotyczącą Design Thinking, powinny być osoby odpowiedzialne za tworzenie nowych produktów lub usług oraz za doskonalenie procesów w firmie, jak również zajmujące się marketingiem firmy. Znajomość metody Design Thinking przyda się każdemu, kto chce pobudzić innowacyjność w swojej organizacji lub kreatywność – swoją i otoczenia.

Na realizację kursu przeznacz około 60 minut. Pamiętaj, że po pomyślnym zakończeniu kursu możesz pobrać imienny certyfikat Projektanta Design Thinking!

Z kolei dla organizacji, które zespołowo chcą pogłębić wiedzę, PFR przygotowuje komercyjne  warsztaty „Projektanci Design Thinking”. Na warsztaty, w zespołach do 3 osób z organizacji można zgłaszać się pod linkiem. Podczas spotkań organizacje we współpracy z moderatorem PFR będą mieć możliwość m.in. wypracowania koncepcji rozwiązań, gotowych do dalszych prac, konsultacji i wdrożenia. Proces zakończy się wypracowaniem rozwiązania i spisania założeń projektowych na kanwie.

Posłuchaj także rozmowy z jednym z twórców kursu i specjalistą w zakresie metody Design Thinking - Pawłem Hurasem, w pierwszym odcinku Podcastu Pionierów!

Inne aktualności

Endeavor State of Polish Tech – jak powstawał raport i jak wygląda? [Rozmowa[

Jak zatrudniać w nowym start-upie? Dowiesz się z naszego podcastu!