Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

podcasty

Posłuchaj i dowiedz się więcej o biznesie i innowacjach – przegląd ciekawych podcastów

W ubiegłym roku Polacy zdecydowanie przekonali się do podcastów - już w pierwszej połowie 2020 r. platforma Spotify odnotowała wzrost ich słuchalności o 300%! W zestawieniach najpopularniejszych podcastów przewodzą tematy kryminalne i lifestylowe, dlatego wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, wybraliśmy kilka ciekawych polskich i zagranicznych kanałów w tematyce technologicznej i biznesowej. Każdy z nich dostępny jest na najpopularniejszych platformach - Spotify oraz Apple Podcasts.  

TED Business 

Wykładów z serii Ted Talks nie musimy Wam przedstawiać. Do zestawienia dodaliśmy jednak kanał sygnowany przez konferencję Ted, ale o tematyce biznesowej. W nagraniach prowadzącego – Modupe Akinola z Columbia Business School, przedstawiane są najbardziej niezwykłe i zaskakujące pomysły, które mogą odmienić światowy biznes. W każdym z odcinków znajdziecie też mini lekcje, wskazujące jak wcielić opisywane idee w życie. 

Biznes 2.0 - Maciej Wieczorek

Maciej Wieczorek – twórca kanału Biznes 2.0, chce uprościć prowadzenie biznesu, dlatego też w prosty sposób o nim opowiada. Tłumaczy, jak wdrożyć w życie strategie biznesowe czy jakich błędów powinniście się szczególnie wystrzegać, ale też w jaki sposób podnieść zyski i wprowadzić logikę do wydatków.    

To się opłaca - Agnieszka Skupieńska 

Agnieszka Skupieńska od lat prowadzi bloga „To się opłaca!”, a od trzech lat również podcast o tym samym tytule. Jest skierowany głównie do osób, które chcą rozpocząć prowadzenie małej firmy lub pracować jako freelancer. Prowadząca nie tylko opowiada o swoich doświadczeniach z działalnością freelancerską, ale również rozmawia z osobami pracującymi w ten sposób w różnych branżach. Tłumaczy również kwestie formalne związane z prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej.  

Business Wars 

Anglojęzyczny podcast opowiadający o biznesie jako konkurencji pomiędzy największymi graczami. Znajdziecie w nim zarówno konflikty z dalszej przeszłości – np. historia amerykańskich denim wars, jak i opis współczesnej rywalizacji pomiędzy aplikacjami TiKToK i Instagram czy pomiędzy firmami Amazon i Walmart. Kto wyszedł z nich zwycięsko i czy my, konsumenci zyskujemy czy tracimy na wojnach pomiędzy największymi? Posłuchajcie! 

People Fixing the world 

Tworzone przez BBC audycje opowiadające o niecodziennych odpowiedziach na problemy pojawiające się w różnych szerokościach geograficznych. Wiele z nich dotyczy rozwiązań proekologicznych. Dowiecie się z nich m.in. o tym jak wygląda hodowla sztucznego mięsa, czy grzyby mogą być dobrym materiałem budowlanym oraz jak meduzy mogą przyczynić się do odfiltrowywania mikrodrobin plastiku z wody. Twórcy podcastu nie tylko przedstawiają ciekawe pomysły, lecz również sprawdzają na ile są one skuteczne.     

Biznes od początku 

To cykl rozmów Pawła Leżocha, w których rozmawia z przedsiębiorcami i specjalistami o tym jak zacząć prowadzić i jak skutecznie rozwijać biznes. Znajdziecie na nim także praktyczne wskazówki dotyczące działalności internetowej, w tym tłumaczenie jak stworzyć kurs online, ebooka czy landing page. Przekrój tematów i branży jest ogromny, dlatego odpowiedzi na nurtujące pytania mogą znaleźć tu zarówno osoby szukające pomysłu na biznes, jak i stawiające w nim już pierwsze kroki.   

Startup my Way - Bogusz Pękalski

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć podcastu skierowanego typowo do start-uperów. Bogusz Pękalski tworzy audycję, która ma zarówno uczyć, jak i inspirować. Rozmawiając z twórcami biznesów pokazuje ich kręte drogi od momentu rozpoczęcia działalności do chwili, w której zaczęła przynosić ona wymierne zyski. Porusza również tematy związane z przyszłością zarówno biznesu, jak i technologii. 

Rozmowy o Przyszłości 

Przypominamy, że również w formie podcastu na platformach Spotify oraz Apple Podcasts możecie wysłuchać audycji z cyklu „Rozmowy o Przyszłości”. Jest to seria wywiadów, do których Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju zaprosiła ważne postacie polskiego ekosystemu innowacji. Prowadząca i pomysłodawczyni cyklu wraz z gośćmi stara się zrozumieć i przewidzieć, jak pandemia Covid-19 wpłynie na świat wokół nas. Rozmówcami Elizy Kruczkowskiej są zarówno eksperci świata nauki, jak i biznesu.   

 

Vademecum Innowatora 

Last but not least – podcast, którego nie musimy Wam przedstawiać! Na startup.pfr.pl w zakładce Baza wiedzy znajdziecie 9 odcinków podcastu Vademecum Innowatora, w którym Sophia Renteria rozmawiała o prowadzeniu własnej działalności ze znakomitymi gośćmi. Wśród nich znajdziecie Stefana Batorego – twórcę Booksy, Szymona Niemczurę – współzałożyciela Talent Alpha czy Edytę Kocyk – CEO firmy SiDLY. W każdym odcinku znajdziecie odpowiedź na podstawowe dla każdego przedsiębiorcy pytania – jak stworzyć zgrany i kompletny zespół, jak podejmować decyzje biznesowe czy skąd wziąć pieniądze na prowadzenie start-upu. 

Polecamy również nasz poprzedni tekst o podcastach, które powinny zainteresować wszystkich rozwijających biznes.

Inne aktualności

Ruszyła rekrutacja do 7 edycji Szkoły Pionierów PFR!

Transakcje na polskim rynku VC w Q1 2024