Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Polskie podcasty, które pomogą Ci stworzyć start-up

Podcastów słuchał w zeszłym roku przynajmniej co trzeci internauta, a co piąty robi to co najmniej raz w tygodniu – wynika z badania „Słuchacz Podcastów w Polsce” zrealizowanego przez Publicis Groupe dla Tandem Media. Jeśli więc i należysz do fanów tego typu audycji, a jednocześnie marzysz o własnym biznesie - posłuchaj polskich podcastów, które pomogą Ci zbudować start-up!

Z tegorocznego badania „Jakich podcastów słuchają Polacy?” LoveBrands Group wynika, że kontakt z podcastami miało aż 40% badanych. Liczby te rokrocznie rosną. Coraz więcej pojawia się też podcastów. Jeśli od audycji o zbrodniach czy innych bardziej relaksujących tematach wolisz taki o rozpoczęciu własnego biznesu albo jego rozwoju – polecamy Ci biznesowe podcasty. 

Mała Wielka Firma – klasyk biznesowego podcastu 

Mała Wielka Firma Marka Jankowskiego to jeden z klasyków polskiego podcastu – nagrywany jest od 2009 roku. Wśród ponad 400 odcinków na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. Marek Jankowski (kiedyś w duecie z Pawłem Tkaczykiem) zaprasza bardzo różnorodnych gości, poruszając tematy z różnych obszarów biznesu – od zaczynania własnej działalności, przez marketing internetowy, po to, jak delegować zadania czy upominać się o zaległe płatności.  

Mimo, że poruszane tematy dotyczą w założeniu wszystkich, to większość z nich przyda się technologicznemu start-upowi, zwłaszcza na początku drogi.  

Startup My Way – Bogusz Pękalski uczy  

Startup My Way to także rozmowy z założycielami start-upów (są wśród nich m.in. Błażej Abel, twórca Landingi.pl, Ross Knap z CallPage, czy Paweł Sieczkiewicz z Telemedi) – natomiast te rozmowy w większości koncentrują się na określonym temacie – na przykład jak ustalać ceny w aplikacji SaaS, jak wymyślić, stworzyć i wydać grę, a nawet czym jest NFT. Poza tym zawiera także cykl „Startup School”, który jest kursem szkoleniowym. 

Greg Albrecht Podcast – rozmowy z przedsiębiorcami i start-upowcami 

Greg Albrecht to bardzo znana w start-upowym światku postać – mentor (związany m.in. z Google for Startups), trener i anioł biznesu. Wśród jego różnych projektów jest podcast. To głównie rozmowy z biznesmenami – case study ich sukcesu i powstawania ich rozwiązań. Poza tym w Podcaście znajdziesz analizy sytuacji, które mogą Cię napotkać w firmie (np. „co zrobić, kiedy zespół mówi – nie da się tego zrobić”). Wśród ponad 200 odcinków znajdziecie rozmowy z m.in. twórczynią marki Kubota czy start-upów takich jak Your KAYA, Nozbe, Packhelp czy DocPlanner. 

Biznes w IT – jak stworzyć dużą firmę? 

Tworzony przez Piotra Buckiego, założyciela software’owej firmy J-Labs, „Biznes w IT” to podcast zajmujący się rozwojem technologicznej spółki – przy czym nie koncentrując się jedynie na software house’ach. Wskazówki w nim zawarte – np. jak rekrutować pracownika IT, czy i jak wejść na giełdę, jak sprzedawać B2B, mogą przydać się start-upowi. Biznes w IT to zakończona już seria – ostatni ma numer 66 i opowiada o generacji Z w pracy.  

Podcast Pionierów – naucz się startupu 

Startup.pfr.pl też tworzy swoje podcasty – Agata Torosiewicz i Paweł Chełchowski razem z mentorami szkoły pionierów i ważnymi postaciami start-upowego ekosystemu odpowiadają na pytania, które stawiają sobie początkujący przedsiębiorcy – jak ocenić swój pomysł biznesowy, jak opowiedzieć o swoim produkcie czy, jak podpatrywać konkurencję. Odcinki są krótkie – od 15 do 30 minut i ukazują się w czwartki co dwa tygodnie. Kolejny już w nadchodzący czwartek! 

Inne aktualności

8 osób, które warto obserwować w świecie AI w Polsce

Rok 2023 w Polsce to spadki finansowania – a jak wyglądał w całej CEE? [RAPORT]