Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Pojedź na Viva Technology spotkać się z francuskim ekosystemem. Wydarzenia tygodnia

Wydarzeń start-upowych w tym miesiącu jest tak wiele, że trudno napisać o wszystkich – dlatego koncentrujemy się tylko na tych, które odbędą się w tym tygodniu i są organizowane lub współorganizowane przez PFR. Dwa odbywają się lub zapisy na nie kończą się już dziś!

Spotkaj się z francuskimi start-upami na Viva Technology w Paryżu

Co prawda targi  Viva Technology w Paryżu odbędą się między 14 a 17 czerwca, ale do dziś można zgłosić się na wizytę studyjną organizowaną przez MSZ i ambasadę Polski we Francji we współpracy z PAIH i PFR. Będzie miała ona miejsce 15 maja, a wezmą w niej udział przedstawiciele administracji polskiej, otoczenia biznesu, oraz firmy.

Co obejmuje program?

  • wizytę na targach Viva Technology, w tym uczestnictwo w otwarciu polskiego stoiska z gośćmi zagranicznymi i spotkanie z organizacją French Tech (tylko dla osób z wejściówkami na targi Viva);
  • wizytę w akceleratorze BioLabs, amerykańskim akceleratorze, który w Paryżu planuje rozbudować swoją główną europejską siedzibę
  • wieczorną konferencję - koktajl Polish Viva Technology Meetup w Ambasadzie.

Udział we wszystkich punktach wizyty (poza samymi targami) jest darmowy. Ponadto placówka zapewnia transport pomiędzy poszczególnymi elementami programu. Wydarzenia będą prowadzone w języku angielskim. Zgłoszenia start-upów można wysłać do 30 maja na adres mailowy: [email protected];

Sprawdź gotowość cyfrową swojej firmy – i weź udział w dzisiejszym spotkaniu online!

Już dziś o godz. 10.00 w odbędzie się spotkanie pt. „Test Dojrzałości Cyfrowej - pierwszy krok w kierunku Cyfrowej Dekady 2030”, które oficjalnie zainauguruje narzędzie dla firm - Test Dojrzałości Cyfrowej. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele instytucji działających w obszarze cyfryzacji oraz firm, które z sukcesem cyfryzują własne procesy. Eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniem w formule paneli dyskusyjnych. Darmowe spotkanie ma charakter hybrydowy – natomiast jeszcze teraz można zapisać się na nie online, pod poniższym linkiem

Czym jest Test Dojrzałości Cyfrowej?

Pod koniec 2022 roku UE opracowała pogram polityki „Droga ku cyfrowej dekadzie”, gdzie zostały wyznaczone m.in. następujące cele:

  • min. 80 proc. ludności powinno posiadać podstawowe kompetencje cyfrowe,
  • 75 proc. przedsiębiorstw w UE powinno korzystać z chmury, AI, dużych zbiorów danych,
  • ponad 90 proc. MŚP powinno osiągnąć co najmniej podstawowy poziom wykorzystania technologii cyfrowych,
  • priorytetem powinien być rozwój scale-upów i finansowanie, aby podwoić liczbę tzw. jednorożców w UE.

Z badań własnych PFR prowadzonych na firmach w latach 2020--2022 zauważamy, że niewielki odsetek polskich firm kompleksowo planuje cyfrową transformację, mimo że są one świadome płynących z niej korzyści. Dużo częściej przedsiębiorstwa reagują na zmiany i dostosowują się do konkurencji. Wynika to nie tylko z braku finansowania publicznego, ale również z powodu niedostatku wiedzy, wizji i umiejętności, jak zacząć ten proces.

Aby ułatwić przedsiębiorstwom podjęcie pierwszych kroków w stronę cyfryzacji oraz przybliżyć Polskę do postawionych przed nią celów w perspektywie następnych 7 lat,  Polski Fundusz Rozwoju i Fundacja Digital Poland stworzyli „Test Dojrzałości Cyfrowej” – bezpłatne narzędzie, które w łatwy i szybki sposób pozwoli organizacji na sprawdzenie, na jakim poziomie znajduje się w kwestii cyfryzacji i od czego rozpocząć proces ucyfrowienia. Darmowe narzędzie składa się z 50 pytań, a po odpowiedzi na nie firma otrzyma diagnozę i wskazówki dotyczące jej dalszego cyfrowego rozwoju.

Spotkaj się z Pionierami w Warszawie

Do 18 czerwca trwają zapisy do VI edycji Szkoły Pionierów PFR, a już 1 czerwca zapraszamy na warszawskie Venture Café, w czasie którego spotkamy się z absolwentami programu, Kasią Gryzło z HearMe, Michałem Kruszyńskim ze Znika, Pawłem Paczuskim z Upmedic i innymi uczestnikami programu, a także jego koordynatorami. Porozmawiamy o tym, jak stworzyć start-up i przygotować się na z nami na wyzwania, jakie przed nim stoją. Chętnie też odpowiemy na wszystkie pytania odnośnie programu. Udział w imprezie jest darmowy.

To nie wszystkie spotkania związane ze Szkołą Pionierów PFR – 13 czerwca odbędzie się webinar dotyczący programu, a 14 i 15 czerwca spotkacie nas na konferencji Women in Tech!

Zaprogramuj miasta przyszłości w hackathonie Hack2React

Do końca tygodnia (4 czerwca) można z kolei zgłosić się do miejskiego hackathonu Hack2React, który odbędzie się między 16 a 18 czerwca. Organizowany przez PFR i Govtech hackathon ma na celu stworzenie narzędzi budujących odporność miast na kryzysy i wyzwania przyszłości, umożliwijąjących bardziej efektywne wykorzystanie zasobów i wpływających pozytywnie na jakość życia mieszkańców.

Podczas 48-godzinnego hackathonu, pod opieką doświadczonych mentorów uczestnicy opracują innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące miejskie dane, a następnie zaprezentują je przed jury złożonym z przedstawicieli miast oraz niezależnych ekspertów. Na 4 najlepsze zespoły czekają nagrody wysokości 140 tys. złotych i możliwość wdrożenia swoich rozwiązań w poszukujących je miastach!

Więcej informacji i możliwość zapisu i znalezienia zespołu dla siebie na stronie.

Inne aktualności

Ruszyła rekrutacja do 7 edycji Szkoły Pionierów PFR!

Endeavor State of Polish Tech – jak powstawał raport i jak wygląda? [Rozmowa[