Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Inwestycja

Pierwsza inwestycja kapitałowa funduszu EEC Magenta

Fundusz EEC Magenta, współpracujący z PFR Ventures, Tauron, NCBR oraz EEC Ventures, dokonał swojej pierwszej inwestycji. Kwotę 13 mln zł otrzymała firma Reliability Solutions, zajmująca się tworzeniem systemów diagnostyki predykcyjnej w nowoczesnym przemyśle. EEC Magenta jest największym w Polsce funduszem corporate venture capital (CVC).

EEC Magenta może pochwalić się swoją pierwszą inwestycją. Środki finansowe – wynoszące 13 mln zł – otrzymała firma Reliability Solutions. Zostaną one wykorzystane przez nią na dalszy rozwój i zdobycie rynków Europy Zachodniej.

Reliability Solutions tworzy oparte na sztucznej inteligencji systemy, które pomagają przewidywać niepożądane zdarzenia oraz analizować scenariusze rozwiązywania problemów w nowoczesnym przemyśle energetycznym. W zeszłym roku spółka dokonała już pierwszego wdrożenia swoich produktów w ramach bloku energetycznego Elektrowni Łagisza. Rozwiązania, które zaproponowała, pomogły ograniczyć koszty usuwania awarii i doprowadziły do zwiększenia przychodów z rezerw mocy zakładu. Jednym z efektów inwestycji funduszu będzie przyczynienie się do pogłębienia dotychczasowej współpracy firmy z elektrownią.

EEC Magenta działa w ramach ekosystemu innowacji Grupy Tauron i współpracuje z podmiotami, takimi jak NCBR, EEC Ventures, czy PFR Ventures. Inwestuje w spółki w fazie wzrostu, działające w sektorze energetycznym, usług środowiskowych i czystych technologii.

Szukasz inwestora do swojego projektu? Zapoznaj się z sylwetkami funduszy wybranych przez PFR Ventures. Każdy opis zawiera informacje o kwocie dofinansowania, wymaganiach, które musisz spełnić oraz korzyściach, jakie możesz odnieść. Dodatkowo, zachęcamy do pobrania bezpłatnego e-booka „Jak znaleźć pierwszego inwestora”. Pomoże Ci on usystematyzować i pogłębić wiedzę o venture capital i relacjach inwestorskich.

Inne aktualności

Pieniądze z PFR Ventures dla 40 nowych funduszy VC. Rekrutacja od lutego

Dwa tygodnie od finału VI. Edycji Szkoły Pionierów nowi alumni programów już zdobywają nagrody!