Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

kursy online nowy rok

Chcesz rozpocząć nowy rok z przytupem? Weź udział w bezpłatnych kursach internetowych!

Nowy rok to często nowy początek. Stawiamy sobie wtedy ambitne cele, ale często noworoczny zapał gaśnie z upływem styczniowych dni. Jeśli Twoim celem na 2021 r. jest wzmocnienie kompetencji osobistych, założenie nowej firmy lub rozwój już działającego przedsięwzięcia – zapoznaj się z możliwościami, jakie oferują bezpłatne kursy online!

Opowiadając o odnoszących największe sukcesy firmach, nie sposób nie wspomnieć giganta z Doliny Krzemowej, czyli Google. Jeśli myślisz, że poznanie stosowanych w jednej z najważniejszych technologicznych korporacji sposobów pracy byłoby przepustką do biznesowego triumfu, mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Biorąc udział w warsztatach Projektanci Innowacji PFR, organizowanych we współpracy z Google, zapoznasz się z metodą CSI:lab stosowaną przez globalnego giganta przytworzeniu innowacji. Choć program organizowany jest od 2018 r., po raz pierwszy odbywa się w formie online. Udział w nim jest zatem jeszcze łatwiejszy niż do tej pory!

Warsztaty organizowane w ramach projektu Projektanci Innowacji PFR są prowadzone na dwóch poziomach zaawansowania. Aby wziąć udział w poziomie podstawowym, na którym nauczysz się przechodzić przez kolejne fazy tworzenia projektu, nie musisz posiadać żadnej wiedzy i doświadczenia! Ważne będą tylko Twoje zaangażowanie i otwartość.

Zajęcia na poziomie zaawansowanym - skierowane do osób, które mają już pomysł na biznes - nauczą Cię empatii w biznesie, ważnej dla poznania potrzeb użytkownika. Drugi rodzaj warsztatów zaawansowanych to prototypowanie, czyli bezkosztowe testowanie pomysłu.

Na stronie programu znajdziesz jeszcze dostępne terminy warsztatów odbywających się w styczniu. Nie zwlekaj, bo liczba miejsc jest limitowana!

 

Projektanci Innowacji PFR to jednak niejedyna inicjatywa online, z której możesz skorzystać całkowicie bezpłatnie. W każdej chwili skorzystać możesz również z kursów dostępnych na naszym portalu w zakładce „Baza wiedzy”. Dowiesz się z niej „Jak pozyskać finansowanie na rozwój firmy?” oraz zglębisz tematykę modelu biznesowego „Lean Canvas”. Przygotowywany jest również trzeci kurs dotyczący aspektów prawnych prowadzenia firmy, a o jego premierze będziemy niezwłocznie informować!

 

To nie koniec możliwości w zakresie samodzielnego dokształcania się! Aż 32 kursy o szerokiej tematyce oferuje również Akademia PARP. Czego możesz się z nich nauczyć?

E-kursy oferowane przez Akademię PARP podzielone są na 5 obszarów:

  1. Finanse,
  2. Marketing,
  3. Prawo,
  4. Zarządzanie,
  5. Kompetencje.

Oferują więc one zarówno możliwość rozwoju kompetencji twardych, m.in. w zakresie pozyskiwania kapitału na działalność MŚP, technik sprzedaży, negocjacji handlowych oraz ochrony danych osobowych w MŚP, jak i kompetencji miękkich. W tej sferze warto skorzystać z takich kursów jak: planowanie własnej kariery zawodowej, motywowanie pracowników czy zarządzanie relacjami z klientem.

Żeby wziąć udział w kursie wystarczy zalogować się na stronie internetowej. Po jego ukończeniu istnieje możliwość otrzymania certyfikatu dokumentującego zdobytą przez Ciebie wiedzę.

Do 15 stycznia 2021 r. możesz aplikować także do udziału w szóstej edycji warsztatów Tech Leaders. Jest to trwający cztery miesiące bezpłatny program mentoringowy, skierowany do kobiet, które chcą rozwijać umiejętności z zakresu programowania, user experience, sztucznej inteligencji, zarządzania projektami czy prowadzenia biznesu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Women in Technology. By się zgłosić, wystarczy wypełnić formularz na stronie techleaders.eu.

Cykl rozpocznie się 1 lutego i potrwa do 31 maja 2021 r., a w jego poprzednich częściach wzięło udział przeszło 250 kobiet!

Jak widzisz, okazji i możliwości poszerzania wiedzy i zdobywania nowych kompetencji jest multum, a wiele z nich jest dostępnych za darmo, po zaledwie kilku kliknięciach! Trzymamy kciuki za realizację Twoich planów noworocznych i zapraszamy do odwiedzania startup.pfr.pl po zawsze wartościowe treści.

Inne aktualności

Rok 2023 w Polsce to spadki finansowania – a jak wyglądał w całej CEE? [RAPORT]

Startupowy bagaż podręczny - umiejętności foundera