Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Industry

Atrakcyjna pożyczka dla małych przedsiębiorstw – zdobądź nawet 500 tys. zł na rozwój Twojej firmy

Jeśli prowadzisz mikro- lub małe przedsiębiorstwo i potrzebujesz kapitału na zakup nowych maszyn, urządzeń lub technologii, skorzystaj z programu Pożyczka na rozwój. Zyskaj dofinansowanie wynoszące nawet 500 tys. zł w formie nisko oprocentowanej pożyczki, z możliwością ubiegania się o zwrot części poniesionych kosztów.

Już 18 czerwca br. rusza nabór wniosków do programu Pożyczka na rozwój. Biorąc w nim udział, zdobędziesz środki na zakup nowych maszyn, oprogramowania oraz jego integrację z istniejącymi systemami IT w Twoim przedsiębiorstwie. Dzięki pozyskanym środkom otrzymasz szansę na rozszerzenie swojej oferty, podniesienie jakości Twoich produktów, zwiększenie efektywności oraz zmodernizowanie linii produkcyjnej.

Program skierowany jest do mikro- oraz małych przedsiębiorstw, które prowadzą działalność na terenie Polski od co najmniej dwóch lat. Wartość pożyczki może wynieść od 75 do nawet 500 tys. zł. O jej atrakacyjności decyduje niskie oprocentowanie (stała stopa) oraz brak dodatkowych prowizji. Wysokość oprocentowania – od 2,5% do 6% w skali roku – zależy od wyniku oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa oraz przedstawionej formy zabezpieczenia spłaty. 

Jeśli zwrócisz co najmniej 90% kwoty zgodnie z przyjętym harmonogramem, będzie przysługiwać Ci dotacja w wysokości 10% wartości pożyczki, dzięki czemu odzyskasz nawet 40 tys. zł zainwestowanych środków.

Pamiętaj, że na spłatę kredytu masz do pięciu lat, a na zrealizowanie projektu, który planujesz 12 miesięcy.

Zapoznaj się ze szczegółami programu na dedykowanej stronie internetowej. Wszystkie niezbędne dokumenty oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie PARP.

Inne aktualności

Kto zwyciężył w VI edycji Szkoły Pionierów PFR?

Już w piątek finałowa gala VI edycji Szkoły Pionierów – dowiedz się, kto wygrał i posłuchaj o 6 latach programu