Serwis internetowy www.startup.pfr.pl stosuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Polityką Prywatności.

Industry

Atrakcyjna pożyczka dla małych przedsiębiorstw – zdobądź nawet 500 tys. zł na rozwój Twojej firmy

Jeśli prowadzisz mikro- lub małe przedsiębiorstwo i potrzebujesz kapitału na zakup nowych maszyn, urządzeń lub technologii, skorzystaj z programu Pożyczka na rozwój. Zyskaj dofinansowanie wynoszące nawet 500 tys. zł w formie nisko oprocentowanej pożyczki, z możliwością ubiegania się o zwrot części poniesionych kosztów.

Już 18 czerwca br. rusza nabór wniosków do programu Pożyczka na rozwój. Biorąc w nim udział, zdobędziesz środki na zakup nowych maszyn, oprogramowania oraz jego integrację z istniejącymi systemami IT w Twoim przedsiębiorstwie. Dzięki pozyskanym środkom otrzymasz szansę na rozszerzenie swojej oferty, podniesienie jakości Twoich produktów, zwiększenie efektywności oraz zmodernizowanie linii produkcyjnej.

Program skierowany jest do mikro- oraz małych przedsiębiorstw, które prowadzą działalność na terenie Polski od co najmniej dwóch lat. Wartość pożyczki może wynieść od 75 do nawet 500 tys. zł. O jej atrakacyjności decyduje niskie oprocentowanie (stała stopa) oraz brak dodatkowych prowizji. Wysokość oprocentowania – od 2,5% do 6% w skali roku – zależy od wyniku oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa oraz przedstawionej formy zabezpieczenia spłaty. 

Jeśli zwrócisz co najmniej 90% kwoty zgodnie z przyjętym harmonogramem, będzie przysługiwać Ci dotacja w wysokości 10% wartości pożyczki, dzięki czemu odzyskasz nawet 40 tys. zł zainwestowanych środków.

Pamiętaj, że na spłatę kredytu masz do pięciu lat, a na zrealizowanie projektu, który planujesz 12 miesięcy.

Zapoznaj się ze szczegółami programu na dedykowanej stronie internetowej. Wszystkie niezbędne dokumenty oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie PARP.

Inne aktualności

Szkoła Pionierów PFR: czyli jak zacząć przygodę z przedsiębiorczością

Ruszyła rekrutacja do 7 edycji Szkoły Pionierów PFR!